طراحی لوگوی موزیلا فایرفاکس

3 ماه پیش
مازیلا

وقتی راجع به فایرفاکس صحبت می کنیم، اکثر مردم به یاد مرورگر باحال و خوش رنگ و لعابی می افتند که صفحه دسکتاپشان را نورانی کرده است. اما برای فایرفاکس این کافی نیست. طبق گفته های “تیم مورای”، کارگردان خلاق شرکت غیر انتفاعی “مازیلا”، در دنیای وب گردی گستردگی بیشتری وجود دارد در مقایسه با آن چیزی که در طرح لوگوی فعلی نمایش داده شده است. برای جبران این بی عدالتی هفته ی گذشته فایرفاکس در یک پست بلاگ اعلام کرد می خواهد از عموم مردم درخواست کند تا در سیر تکاملی این برند شریک شوند.  این کار قدم گذاشتن در راه مازیلا است که در سال ۲۰۱۷ پروسه ی انتخاب طراحی هویّت برند خود را به صورت آزاد (Open Source) دراورد.

تصمیم برای طراحی مجدد لوگو

تصمیمی که فایرفاکس را به سمت یک طراحی لوگو دوباره هدایت می کند از انجایی نشات می گیرد که کاربران راه های جدیدی برای استفاده از اینترنت یافته اند که این در طرح روباه آتشین به درستی به نمایش در نیامده است.

مازیلا

مورای معتقد است: ” به عنوان یک آیکون، آن روباه تیز آتشین ابزار طراحی کافی برای معرفی این خانواده ی بزرگ محصولات را عرضه نمی کند”. او همچنین می گوید:” تغییر رنگ همان لوگو یا کالبد شکافی روباه فقط مارا دورتر می کند، ما احتیاج داریم از نقطه جدیدی شروع کنیم”.

برای ساختن یک سیستم برندی که به درستی با تمام آنچه که فایرفاکس هست ارتباط برقرار کند، یک تیم طراحی محصول و برند در مازیلا سیستم های طراحی را از نو بروزرسانی کرده اند. این دو سیستم در تصویر زیر به نمایش در آمده اند که با استفاده از فلش چپ و راست می توانید هر دو را ببینید.

خواندن این مقاله را هم به شدت پیشنهاد می‌کنیم!
نقاشی با مداد رنگی را یاد بگیریم

 نظر شما در مورد لوگوی موزیلا چیست؟

اگر صادقانه بگوییم، و مقداری مخالف گرایانه، ما آیکون های دارای تصاویر روباه در سیستم دوم را دوست داریم اما اشکال هندسی سیستم اول را ترجیح می دهیم. حالا بروید و بقیه اش را خودتان کشف کنید.

اما مهم است بدانید این تصمیمی نیست که با رای مردم گرفته شده باشد. فایرفاکس در جستجوی بازخورد ها و نقد های سازنده است. و همچنین مهم است که بدانید این طراحی آیکون ها طرح نهایی نیستند. شما می توانید کمک کنید که چهره واقعی آنها به تصویر کشیده شود.

پس اگر نکته ای برای گفتن دارید مستقیم به بلاگ فایرفاکس بروید، کامنت بگذارید، و به شکل گیری این طراحی بدون شک زیبا و چشم نواز، کمک کنید.

لطفا امتیاز دهید
۰
Avatar
نویسنده مطلب طراح شید
دنیایی پر از طراحی را برای شما در طراح شید آرزومندیم. پس مثل همیشه می‌گوییم جایگزینی نیست...

بدون دیدگاه