انیمیشن سازی در اسکچاپ

انیمیشن سازی در اسکچاپ

برای نمایش مدل، خیلی از موقع ها می توانیم از قابلیت انیمیشن سازی در اسکچاپ استفاده کنیم. برای این کار، باید ابتدا زوایای مورد نظرمان را به ترتیب با استفاده از Scenes، ذخیره کنیم.

مدل مورد نظر را در نرم افزار اسکچ آپ باز می کنیم.

به ترتیب شروع می کنیم به قرار گرفتن در زاویه های مورد نظر، روی هر زاویه که قرار گرفتیم، از پنل سمت راست، روی قسمت scenes قرار گرفته، و علامت + را می زنیم که به معنای اضافه کردن یک صحنه ی جدید است. با اضافه کردن هر صحنه، به صورت نوار تمامی صحنه ها در بالای صفحه ی مدل ظاهر می شوند.انیمیشن سازی در اسکچاپ

در صورتی که این پیام ظاهر شد، با انتخاب گزینه ی وسط، میتوانیم استایل نمایش همه ی صحنه ها را یکی کنیم و با هر بار تغییر اسکچ آپ، خودش تغییر را در صحنه اعمال می کند. با انتخاب گزینه ی آخر، می توانیم خودمان برای هر صحنه، جداگانه استایل نمایش را تعیین کنیم. و در نهایت گزینه ی create scene  را می زنیم.

به ترتیب با حرکت کردن در مدل، زوایای مورد نظر را یکی یکی تنظیم کرده، و مانند بالا، گزینه ی add scene یا + را می زنیم و صحنه ها به ترتیب ایجاد می شوند.

در پنل صحنه ها، گزینه هایی به صورت فلش برای جا به جایی صحنه ها با همدیگر وجود دارد به این ترتیب که اگر صحنه ای باید قبل از صحنه ی دیگر نمایش داده شود، می توانیم با انتخاب صحنه و با استفاده از این گزینه ها آن را به بالا یا پایین یا به عبارتی قبل یا بعد منتقل کنیم.انیمیشن سازی در اسکچاپ

همچنین قابلیت حذف صحنه هایی که مطلوب نیستند با انتخاب صحنه ی مورد نظر و انتخاب علامت – امکان پذیر است.

با انتخاب گزینه ی show details،مواردی در زیر کادر scenes پدیدار میشوند که می توانیم برای هر صحنه، تمام مواردی را که در صورت تغییر، می خواهیم در هر صحنه آپدیت شوند، تیک بزنیم. همینطور در صورت لزوم برای هر صحنه نام گذاری کرده و توضیحی ارائه دهیم.

برای بازبینی صحنه ها به صورت انیمیشن(برای انیمیشن سازی در اسکچاپ)، با کلیک راست روی صحنه ها در بالای صفحه ی اسکچ آپ، و گزینه ی play animation، کل صحنه ها به صورت متوالی و به ترتیب نمایش داده می شود.

همینطور گزینه های دیگری با کلیک راست روی صحنه ها، فعال می شوند، همان گزینه های جا به جایی که این بار به چپ و راست است.

بعد از انجام تنظیمات و ایجاد ترتیب مورد نظر در نمایش صحنه ها، می توانیم توالی صحنه ها را به صورت یک فیلم از اسکچ آپ اکسپورت کنیم. برای این کار روی گزینه ی file در بالای صفحه کلیک کرده، سپس

Export > Animation > Video   را می زنیم،

پنجره ای برای مشخص کردن مکان ویدیو باز می شود. با کلیک روی گزینه ی options ، تنظیمات فیلم خروجی را تعیین می کنیم.

Resolution برای تعیین کیفیت فیلم،

Aspect Ratio تناسبات فیلم،

Frame Size ابعاد فریم،

و Frame Rate تعداد فریم های نمایش داده شده در هر ثانیه

و اوکی می کنیم. فیلم مورد نظر اکسپورت شده و قابل نمایش است.

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

   دیدگاه خود را ثبت کنید

   This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

   مقالات مرتبط

   به جامعه میلیونی ما بپیوندید!

   حرفه‌ای بودن زیاد سخت نیست، به شرطی که انتخاب خوبی داشته باشی. اگه انتخابت ما هستیم ایمیلت رو وارد کن تا جدیدترین پلاگین‌های وردپرس رو در اختیارت بگذاریم.

   پلاگین وردپرس

   info@tarahshid.com

   خدمات ما

   • خرید پلاگین وردپرس اصل
   • طراحی سایت هوشمند
   • پکیج خرید عمده پلاگین
   • خدمات حرفه‌ای سئو

   قوانین ما

   • قوانین
   • شکایات
   • چشم انداز

   خانواده ما

   • درباره ما
   • تماس با ما
   • نویسندگی
   • تبلیغات
   حساب کاربری جدید
   ریست کردن رمز ورود