استفاده از شبکه در طراحی لوگو

استفاده از شبکه در طراحی لوگو

Niall O ‘ Loughlin از میان ۹۹ طرح، بهترین نکات تمرینی را برای استفاده از شبکه‌های لوگو به اشتراک می‌گذارد. سیستم‌های لوگوی شبکه ای، یا همان راهنماهای ایجاد طرح و دایره ها می‌توانند تکنیک‌های بسیار توانمندی برای ایجاد یک طرح لوگو در سال ۲۰۱۵ باشند. شبکه ی لوگو، یک تکنیک طراحی هندسی است که برای تمام  پروژه های طراحی ضروری نیست، اما وقتی به درستی در طراحی کردن لوگو اجرا شود، می‌تواند هویت بصری ِکمپانی مورد نظر را از برند صفر به یک ابَر برند ارتقا دهد. در اینجا، Niall O ‘ Loughlin ازمیان ۹۹ طرح، بزرگ‌ترین بایدها و نبایدهای استفاده از این شبکه ها را در سال پیش رو به اشتراک می گذارد.

  • ✏ از همان روزاول،ازسیستم‌های شبکه ای متناسب و اشکال هندسی استفاده کنید.

یک مثال قابل توجه از یک سیستم شبکه‌ای لوگو که یک طرح لوگو را به یک موفقیت بزرگ تبدیل می‌کند، طراحی هویتی ِ Sagmeister و Walsh برای موزه یهودیان در نیویورک است. Sagmeister و Walsh(S&W) کل هویت این برند را براساس سیستم شبکه‌ای ستاره داوود به وجود آوردند و نتیجه ی طراحی شان یک هویت بصری قابل‌توجه و برجسته بود.

استفاده از شبکه در طراحی لوگو

آرم موزه یهودیان از Sagmeister و Walsh

با استفاده از راهنمای ساخت لوگو، طراحی‌های شان، وضعیت گذشته ی آن موزه را دگرگون کرد و یک نگاه نو و مدرن برای برند موزه ی مذکور به ارمغان آورد. دنبال کردن سیستم‌های مربوط به شبکه و اشکال هندسی از ابتدای کار، در این مورد بخوبی جواب داده است و از طرفی یک درس عالی برای ماست که هنگام طراحی مجدد لوگو در سال ۲۰۱۵ به یاد داشته باشیم.

  • ✏ لوگوی خود را با شبکه های ریاضی، یا ماتریس های خالی و یا هندسه های خیالی، بیش از اندازه منطقی نشان ندهید.

در ایجاد تغییر نام تجاری Yahoo در سال ۲۰۱۳، مدیر عامل یاهو Marissa Mayer و تیم طراحی داخل خانه شان از یک طرح اولیه ی ریاضی به عنوان راهنمای ساخت لوگو استفاده کردند. آنها همچنین ویدئویی را منتشر کردند تا روند طراحی دقیق آنها را شرح دهند و به برخی از چیزهایی که در طراحی ریاضی جالب بود، اشاره کردند.

هنگامی که طراحی به مرحله ی ترسیم علامت تعجب(در لوگوی Yahoo) رسید، Mayer گفت: ” آخرین حرکتمان در طراحی این بود که علامت تعجب را ۹ درجه کج کنیم، تا کمی شیطنت به آن اضافه کنیم.”

استفاده از شبکه در طراحی لوگو

طراحی مجدد لوگوی Yahoo یکی از موارد بحث برانگیز (در زمان خودش) بود.

این توضیحات ریاضی برای طراحی Yahoo، برای برخی قانع کننده نبود و طرح به طور گسترده ای مورد انتقاد قرار گرفت. بسیاری از افراد در صنعت طراحی، ویژگی های ریاضی ِ لوگوی Yahoo را مورد سوال قرار دادند.

این یک مثال و نمونه ی خوب برای بیش از اندازه منطقی کردن یک طراحی لوگو و نحوه ی استفاده از سازگاری ریاضی می باشد که نشان میدهد این روند لزوما منجر به یک طراحی بهتر نمی شود.

  • ✏ از یک شبکه به عنوان راهنمایی برای ایجاد یک لوگوی جاودانه استفاده کنید.

زمانی که Raymond Loewy برای طراحی لوگوی شرکت نفتی Shell Oil نشستی انجام داد، از یک راهنمای ساخت لوگو به عنوان راهنما برای ایجاد طرحی نمادین استفاده کرد که از سال ۱۹۷۱ تا کنون تغییر زیادی نکرده است.

تمامی خطوط لوگو دقیقا منطبق با شبکه نیست، اما این شبکه به وضوح بخشی جدایی ناپذیر از طراحی است، که بسیار توانمند تر و مشخص تر از طرح های قبلی لوگو بود.

استفاده از شبکه در طراحی لوگو

لوگوی شرکت Shell در طول سالیان متوالی تکامل پیدا کرده است، اما همچنان به اصول طراحی اولیه پایبند است.

ما چیز های زیادی مرتبط با مفاهیم بنیادی هنر و طراحی و همچنین فرایند پشت طراحی لوگوی شرکت Shell را در قالب اصول طراحی، در یک کتاب بزرگ از David A.Lauer و Stephen Pentak یاد گرفتیم.

  • ✏ نسبت‌های ریاضی را به یک لوگو در جایی که وجود ندارند، اعمال نکنید.

این راهنمای ساخت لوگوکه به طور گسترده به گردش در آمده بود برای ساخت لوگوی اپل استفاده نمی‌شد ، اما توسط برخی برای توضیح جاذبه بی‌پایان طراحی مورد استفاده قرار گرفته است.

خواندن این مقاله را هم به شدت پیشنهاد می‌کنیم!
نقاشی با مداد رنگی را یاد بگیریم

استفاده از شبکه در طراحی لوگو

✏ راهنمای ساخت لوگوی اپل و نمودارهای قرمزرنگ هدایت کننده

این گرافیک ادعا می‌کند که لوگوی اپل یک طراحی خوب است زیرا متشکل از حلقه‌های کامل است و دنباله فیبوناچی و نسبت طلائی را دنبال می‌کند .

با این حال, این ادعا توسط بسیاری از ریاضیدانان و طراحان رد شده است و اگر دقیق‌تر نگاه کنید می‌توانید ببینید که خطوط سیب بر روی هندسه به طور دقیق منطبق نیستند، و اعداد به نسبت طلائی اضافه نمی‌شوند .

طبیعی است که بخواهیم طراحی خوب را با هندسه و اعداد تعیین کنیم, و اگر یک فرمول ریاضی جادویی وجود داشت که می توانستیم از آن برای ایجاد طرح‌هایی عالی برای لوگوها استفاده کنیم، بسیار عالی می شد. اما هندسه کامل همیشه توجه انسان را جلب نمی‌کند و می‌توان استدلال کرد که لوگوی اپل موفق است زیرا از نظر هندسی دقیق نیست .

  • ✏ از شبکه ها و اشکال هندسی برای افزودن جلاء و تقارن به طراحی خود استفاده کنید.

طراحی لوگوی زیبا و ظریف که در زیر نشان‌داده شده‌است، از یک راهنمای ساخت برای گذاشتن تاثیر زیاد استفاده می‌کند، و فینالیست بهترین ۹ طراحی این سپتامبر در ۹۹ طراحی بود. طراح Kaelgrafi برای ایجاد طراحی شان برای رقابت لوگوها در “All Day Ruckoff” از یک راهنمای ساخت برای رسیدن به تقارن و حفظ روابط فضایی سازگار بین هر خط و منحنی طرح خود استفاده کرد .

دایره‌های کامل برای ایجاد گوشه‌های هر شکل مورد استفاده قرار گرفتند، و واضح است که طراح از قبل نسخه ای اصلاح‌شده از طرح را ایجادکرده و آن را در یک برنامه برداری جلاء داده است.

استفاده از شبکه در طراحی لوگو

این یک مثال موفق در مورد استفاده از یک شبکه و اشکال هندسی پایه ای برای ایجاد یک طراحی جذاب و حرفه‌ای است.

  • ✏ هر پروژه طراحی را با یک شبکه ترکیبی شروع کنید( بدون هیچ استثنایی ) .

 

آخرین طراحی مجدد Bing متقاوت با چیزی که ممکن است فکر کرده باشید نبود.

استفاده از شبکه در طراحی لوگو

همانطور که در تجزیه و تحلیل بالا می‌بینید ، زمانی که مایکروسافت آخرین لوگوی Bing را دوباره طراحی کرد، تضمین کرد که این لوگو با استفاده از همان زوایا و طراحی مبتنی بر شبکه، با لوگوهای دیگر محصولات آن‌ها سازگار خواهد بود.

✏ نتیجه‌گیری

یادگیری برای ادغام طراحی لوگو به شبکه برای موفقیت دیداری و طولانی‌مدت بسیار مهم است . یک شبکه ترکیبی یک نیروی نامریی است که ساختار آن را نمایان می‌سازد و همه چیز را در جای مناسب خود نگه می‌دارد .

مانند هر چیزی که فاقد ساختار یا پایه قوی باشد ، مفاهیم شما از نظر بصری از یک محصول به محصول دیگر متناقض خواهند بود و همیشه کشمکشی برای تولید هستند .

انتخاب یک راهنمای ساخت‌وساز در مراحل طراحی لوگو ، به شما این امکان را می‌دهد که نه تنها اطمینان حاصل کنید که مفهوم و ساختار بصری خود را حفظ می‌کند، بلکه طراحی شما را با حفظ کردن تمرکز به جای منحرف کردن از آن تقویت می کند. در مورد لوگوی خود به ما بگویید و اگر یک شبکه را به آن اعمال کردید در قسمت نظرات زیر به ما درباره ی آن بگویید!

 

لطفا امتیاز دهید
۰
برچسب ها :
Avatar
نویسنده مطلب امید ابوالحسنی
روزی آرزو داشتیم که تمام ایران طراحی را بیاموزد، به سبک ما، به سبکی مدرن، به سبک طراح شید و خوشحالیم که در طول این ۴ سال به آرزویمام رسیده ایم و نامی مطمئن برای مردمان سرزمینم خلق کرده‌ایم و این رسالت ما تا انتها خواهد بود...

بدون دیدگاه