در این پست به بررسی ایده های نابی که دکوراسیون اتاق خواب مارو بزرگتر نشون میده میپردازیم.

برای این منظور 10 ایده ی مدرن مطرح خواهیم کرد که شما میتونید بدون هیچ ترسی آنها را در منزل خود پیاده سازی کرده و محیطی بزرگتر تر را تجربه کنید در عین کوچکی محیط اتاف خوابتان !

اصولا در طراحی مدرن بیشتر طراحان و همینطور مشتریان در دکوراسیون اتاق خواب به دنبال داشتن محدوده ای برای نشیمن ، فضای کار کوچک و تخت بزرگ می باشند.

در صورتی که ما نباید فراموش کنیم که ساختار اصلی دکوراسیون اتاق خواب ساختاری است برای استراحت و تجدید قوا در نظر گرفته شده و اگر به این نکته بیشتر توجه کنید فضای زیباتری را خواهید ساخت و میتونید خودتون خالق محیط آرامشی خودتون باشید.

دکوراسیون اتاق خواب

در واقع میتوان گفت دکوراسیون اتاق خواب ساده تر برای خواب شب بسیار مناسب تر است. حتی در کشور ایالات متحده انجمنی وجود دارد به نام انجمن خواب آمریکاییان و این انجمن همیشه به سادگی این فضا تاکید دارد که میتونید در این مقاله صحت این موضوع را ببینید.

در اینجا 10 ایده برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک و راهنمایی به منظور کمک به شما برای خلق یک دکوراسیون اتاق خواب اصولی را خواهیم داشت . در واقع هر چند که اتاق خواب شما ممکن است کوچک به نظر برسد اما به کمک این کارها میتوانید اونو بزرگتر جلوه بدید. پس با ما باشید با 10 ایده برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک

1. وارد کردن رنگ روشن و نور به دکوراسیون اتاق خواب

رنگ سفید یک انتخاب هوشمندانه و عملی برای یک دکوراسیون اتاق خواب کوچک است. در واقع این رنگ فضای فکری و بصری شما را به دور از شلوغی های روزمره می برد. استفاده از این رنگ باعث می شود که روشنایی فضای شما بیشتر به چشم بیاید و حتی دیوارها و پنجره های داخل اتاق خواب هم روشنتر به نظر برسد.

رنگ روشن در دکوراسیون اتاق خواب

2. بردن تخت به یک گوشه از اتاق

در اکثر دکوراسیون اتاق خواب های مدرن تخت را در مرکز و بین دو دیوار قرار میدهند و که این الگو در دکوراسیون اتاق خواب های کوچک به منزله خودکشی در دکوراسیون تلقی می شود !

برای به حداکثر رساندن استفاده خود از فضای اتاق خواب حتما تخت خود را به یکی از گوشه های اتاق که مانعی در اطراف آن وجود ندارد ببرید و به دیوار بچسبانید. حال اگر احساس میکنید که این سیستم به مانند اتاق های خوابگاه شده است به گوشه بالا سرتان یک اویز دکوری اضافه کنید این کار باعث خنثی سازی حس شما می شود.

تخت در اتاق خواب

3. پرهیز از انتخاب تخت هایی با فریم بزرگ

چند متر فضای اضافه در دکوراسیون اتاق خواب خیلی میتونه حیاتی باشه.  به جای استفاده از مدل های بزرگ برای بخشی که سمت پای شما قرار دارد، از یک چارچوب ساده برای بخش بالینی(جایی که سرتان را قرار می دهید) برای ظاهر تخت خود استفاده کنید. یا یک چارچوب با مدل هالیوودی انتخاب کنید که پایین تخت را پوشش دهد و بیشتر از محیط تشک گسترده نباشد. شما می توانید فضای بالای تخت را با هنر تزئین کنید.

دکوراسیون اتاق خواب

4. به استقبال مینیمالیسم بروید!

با استفاده از کم کردن اجزای دکوراسیون اتاق خواب خود به موارد مورد نیاز و محبوبتان، کمی به دکوراسیون اتاق خواب فضای مناسب اضافه کنید. تمرکز اصلی این فضا بدون شک تخت خواب هست، بنا براین موارد دیگر را تا جایی که ممکن هست کم کنید. حتی با استفاده از built-ins ها میتونید فضای بیشتری هم اضافه کنید. اگه بتونید با استفاده از این مورد کلیدی فضای اتاق را بیشتر کنید ، تخت خواب در گوشه ای دنج قرار خواهد گرفت. (builts-ins ها در اینجا یعنی استفاده از تخت های جدید تاشو که فضای کمتری را از دکوراسیون اتاق خواب می گیرند)

مینیمالیسم در دکوراسیون

5. آینه ها را بزرگتر کنید

آینه ها یک اتاق خواب کوچک را بزرگتر نشون میدند، البته با بزرگنمایی از اتاق. همچنین تنظیم جای آینه به طوری که نور طبیعی را بازتاب دهد باعث افزایش نور طبیعی اتاق می شود. حتماً این سوال براتون پیش میاد که آسون ترین راه قرار داده یه آینه بزرگ در دکوراسیون اتاق خواب چیه؟ خوب خیلی سادست، قرار دادن یه آینه قدی بزرگ و تکیه دادنش به دیوار! هیچ سوراخی هم نیاز نیست. خیالتون از خراب شدن دیوار اتاقتون هم راحته.

آینه در دکوراسیون اتاق خواب

6. فضای زیر تخت را به دکوراسیون اتاق خواب دعوت کنید!

اگر به بازار میرید برای خرید یه تخت جدید، توجه کنید که تخت خواب جدیدتون کشویی در زیرش داشته باشه.اگر فضای دکوراسیون اتاق خواب شما کوچیکه و جای باز شدن کشو وجود نداره، از سبد های کوچیک میتونید استفاده کنید و زیر تخت قرارشون بدید.

فضای زیر تخت اتاق خواب

7. عمودی زندگی کنید

اگر فضای کف دکوراسیون اتاق خواب محدود هست ولی ارتفاع اتاق زیاده (سقف بلندی داره)، میتونید از یک مدل خاص برای قرار دادن تخت استفاده کنید. مثلاً تخت خواب را بالای کمد یا هر جای ممکن دیگه قرار بدید. یعنی اینکه تخت در ارتفاع بالاتری قرار بگیره. این انتخاب برای همه نیست اما برای کسانی که با بالا رفتن از تخت مشکل ندارند، موقعیت خوبیه تا فضای بیشتری به دکوراسیون اتاق خواب خود بدهند.

عمودی بودن در دکوراسیون

8. کاغذ دیواری اضافه کنید.

چون اتاق شما کوچیکه دلیل نداره که کسل کننده باشه. یک کاغذ دیواری با الگوی واضح و مشخص به یک دیوار کانونی مانند دیوار بالای سرتان ، اضافه کنید.

معمولاً میگند که کاغذ دیواری ها فضای دکوراسیون اتاق خواب را کوچکتر نشان می دهند، ولی اگه از الگوی مناسب کاغذ دیواری با طرح زیبا و در جای درست استفاده شود، حتماً نتیجه معکوس خواهد بود.

زمان انتخاب کاغذ دیواری، از یک الگوی با مقیاس بزرگ استفاده کنید به جای استفاده از الگوهای کوچک و شلوغ. فراموش نکنید که با استفاده از مختصات درست تخت خود در کنار کاغذ دیواری جدید زیبایتان، یک ظاهر منسجم ایجاد کنید.

کاغذ دیواری دکوراسیون اتاق

9. با استفاده از قفسه های چند منظوره، خلاقیت داشته باشید

قفسه  چند منظوره می تواند به شیوه های گوناگون در دکوراسیون اتاق خواب کوچک شما استفاده شود. در اینجا ما چند ایده برای قفسه های چند منظوره مطرح می کنیم:

  • جایگزین پاتختی
  • میز ورودی در جلوی درب
  • کتابخانه
  • محلی برای جمع آوری کلکسیون جعبه های لباس خانگی و تجهیزات آرایشی
  • میز لپ تاپ

قفسه در دکوراسیون اتاق خواب

10. یک تاقچه درست کنید

در ساختار های جدید ساختمانی، تیغه ها معمولاً تو خالی هستند و ابعادی 2×4 چوبی دارند. اگر تخت شما به دیوار بیرونی متصل نیست، تیغه های چوبی در دیوار را پیدا کنید و با برش آن ها یک تاقچه زیبا بسازید.ممکنه این تاقچه خیلی عمیق نباشه، ولی برای یه سری وسایل کوچیک مورد مناسبیه.

تاقچه اتاق خواب

دوستان طراح شیدی، ما خیلی خوشحال میشیم که بدونیم آیا از ایده های بالا استفاده می کنید یا نه و نتیجه چگونه بوده است. باعث خوشحالی ما میشه اگه تجربه ای از موارد فوق دارید و یا ایده ای علاوه بر موارد 10 گانه ی بالا دارید در زیر این پست قرار بدید تا بقیه مخاطبین از آن استفاده کنند. حتی میتونید از دکوراسیون اتاق خواب خود با ایده های ناب عکس آماده کنید و برای ما ارسال کنید تا در شبکه های اجتماعی طراح شید قرار بدیمشون. منتظرتون هستیم!