اگر عمارت Bel Air با این مبلغ یا هرجای دیگر بفروشد ، به لیست نامناسب خانه هایی با ارزش 300 میلیون دلار یا بیشتر خواهد پیوست. در سالهای اخیر ، تعداد شگفت انگیزی از املاک به ارزشهای 100 تا 200 میلیون دلار دست یافته اند ، اما بالاتر از این رقم ، زمینه فقط به یک مشت گرانبها محدود می شود. در اینجا پنج مورد از گران ترین عمارت های جهان به ترتیب ارزش نزولی آورده شده است.

  • طبق برآوردهای اخیر ، تعداد انگشت شماری از خانه ها در سراسر جهان 300 میلیون دلار یا بیشتر ارزش دارند.
  • تصور می شود که با ارزش ترین اقامتگاه جهان کاخ باکینگهام ، خانه ملکه الیزابت دوم ملکه انگلیس ، به ارزش 1.55 میلیارد دلار باشد. ملکه صاحب قصر نیست – این خانه کاملاً مورد اعتماد است.
  • آنتیلیا ، در بمبئی ، با ارزش 1 میلیارد دلار ، گرانترین خانه خصوصی جهان در مقابل کاخ باکینگهام است که برای عموم آزاد است. این مالک رئیس شرکت Reliance Industries ، ثروتمندترین فرد هند است.
  • واقع در ریویرای فرانسه ، ویلا لئوپولدا ، در ویلفرانش سور مر ، فرانسه ، 750 میلیون دلار ارزش دارد. زمانی متعلق به پادشاه لئوپولد دوم بلژیک بود ، اکنون متعلق به لیلی صفرا ، بیوه بانکدار میلیاردر ادموند صفرا است.
  • Witanhurst ، در لندن ، با ارزش 450 میلیون دلار ، پس از اتمام کار ، دومین عمارت با ارزش در لندن خواهد شد. گرانترین آپارتمان جهان احتمالاً پنت هاوس درحال کار در بالای برج Odeon در موناکو با ارزش 400 میلیون دلار خواهد بود.

کاخ باکینگهام ، لندن: 1.55 میلیارد دلار

اگرچه بعید است به این زودی به بازار بیاید ، اما به طور کلی اقامتگاه سلطنتی ملکه الیزابت دوم بریتانیا با ارزش ترین اقامتگاه جهان موافقت می شود که توسط مجله مانی (در میان سایر موارد) حدود 1.55 میلیارد دلار ارزش دارد. بخشی از این برچسب قیمت ممکن است به دلیل منشأ سلطنتی کاخ و بخشی به موقعیت آن در لندن باشد ، شهری که سرزمینش در بین گرانترین ها قرار دارد. اما ساختمان نیز خیلی فرسوده نیست. 

کاخ باکینگهام 775 اتاق شامل 52 اتاق خواب برای سلطنتی و مهمانان آنها ، 188 اتاق خواب برای کارکنان ، 78 حمام و 92 دفتر دارد. این علاوه بر 19 اتاق است – از جمله یک اتاق ناهار خوری ایالتی ، یک اتاق موسیقی و یک ضرورت آشکار برای هر پادشاه نشسته ، یک اتاق تاج و تخت. سالن رقص یک مورد جدیدتر است که توسط ملکه ویکتوریا به موقع به مناسبت پایان جنگ کریمه در سال 1856 ساخته شده است. باغ های کاخ حدود 40 هکتار مساحت دارد. 

ملکه در واقع مالک کاخ نیست. آن را با اعتماد نگه داشته است. هرچند جای نگرانی نیست – بعید است اعلیحضرت هرگز بی خانمان باشند. او صاحب چند عقب نشینی سلطنتی دیگر است ، از جمله قلعه باشکوه بالمورال در اسکاتلند.

اتفاقاً نزدیکترین چیزی که ایالات متحده به کاخ باکینگهام ، کاخ سفید دارد ، توسط وب سایت املاک و مستغلات Zillow با ارزش 410 میلیون دلار ارزیابی شده است. (قیمت اجاره منصفانه ، به گفته آن ، حدود 1.8 میلیون دلار در ماه خواهد بود.) سپس ، با صرف 132 اتاق ، بسیار کوچکتر است. 

410 میلیون دلار

ارزش کاخ سفید (که توسط وب سایت املاک و مستغلات Zillow.com تخمین زده شده است)

آنتیلیا ، بمبئی: 1 میلیارد دلار

آنتیلیا که احتمالاً گرانترین اقامتگاه خصوصی جهان است و غالباً 1 میلیارد دلار ارزش دارد ، یک عمارت 400 طبقه فوت 27 متری است که در سال 2010 به اتمام رسیده است. در واقع ، نامگذاری آن به 27 داستان به سختی می تواند عدالت را به همراه داشته باشد. با ارتفاع 570 فوت ، معادل یک ساختمان 50 تا 60 طبقه است ، با شکلی بی نظیر که توصیف آسان را نادیده می گیرد. نیویورک تایمز آن را به عنوان “بنای Blade Runner-Meet-Babylon” توصیف کرد.

این عمارت سر به فلک کشیده ، ظاهراً به نام یک جزیره افسانه ای در اقیانوس اطلس نامگذاری شده است ، متعلق به موکش آمبانی ، رئیس صنایع Reliance و گفته می شود ثروتمندترین فرد هند است. امکانات رفاهی آن شامل سه فروند هلی پد ، سالن سینما با 50 صندلی و شش طبقه فضای پارکینگ است. برای حفظ همه اینها ، عمبانی کارمندی را به کار می گیرد که به 600 نفر گزارش شده است. 

ویلا لئوپولدا ، ویلفرانش سور مر ، فرانسه: 750 میلیون دلار

این ملک ریویرا فرانسه نام خود را از پادشاه لئوپولد دوم بلژیک گرفته است که این ملک را در اواخر دهه 1890 بدست آورد. از آن زمان صاحبان تعدادی صاحب ، به عنوان بیمارستان نظامی در زمان جنگ جهانی اول خدمت کرده است و در فیلم باله کلاسیک “کفش های سرخ” و گویا در “برای گرفتن دزد” ساخته آلفرد هیچکاک ظاهر شد. امروز متعلق به لیلی صفرا ، نیکوکار و بیوه بانکدار میلیاردر ادموند صفرا است. 

طبق گزارش ها خانه اصلی 29000 فوت مربعی دارای 11 اتاق خواب و 14 حمام است. همچنین گفته می شود دو خانه مسافر ، یک استخر و حدود 18 هکتار درخت و باغ وجود دارد که 50 باغبان را به طور تمام وقت مشغول می کند. ارزش اخیر آن 750 میلیون دلار تخمین زده شده است. 

ویتانهرست ، لندن: 450 میلیون دلار

در حال حاضر در حال بازسازی ، Witanhurst ، پس از پایان کار ، به دومین بزرگترین و دومین عمارت با ارزش لندن تبدیل خواهد شد که تنها کاخ باکینگهام از آن پیشی می گیرد. پیش بینی می شود فضای داخلی آن در حدود 90،000 فوت مربع باشد و ارزش آن به 450 میلیون دلار تخمین زده شود. 

این خانه اصلی در اوایل قرن بیستم توسط وارث ثروت صابون ساخته شده است و دارای 25 اتاق خواب است. مالکان جدید از آن زمان یک ویلای سه طبقه دوم اضافه کرده و حدود 40،000 فوت مربع زیرزمین حفر کرده اند ، فضایی که اخیراً نیویورکر گفت: “به یک دهکده زیرزمینی تبدیل می شود.” 

اینکه چه کسی آن مالک جدید است ، یک معما است. مقاله نیویورکر ، با عنوان “خانه اسرار: گرانترین عمارت لندن چه کسی مالک آن است؟” اظهار داشت که صاحبان آنها یک خانواده روسی خجالتی بودند که ثروت خود را در کود تولید کردند. 

ضرب المثل قدیمی املاک و مستغلات که می گوید سه مهمترین عامل تعیین کننده ارزش “موقعیت مکانی ، موقعیت مکانی” نیز در سطح لوکس صدق می کند – گرانترین خانه های جهان در مکانهایی هستند که فضای کم و بسیار ارزشمند است.

پنت هاوس برج اودئون ، موناکو: 400 میلیون دلار

عنوان گرانترین آپارتمان جهان ممکن است به زودی به پنت هاوس بالای برج جدید اودئون در موناکو تعلق داشته باشد. بلومبرگ برچسب قیمت خود را هنگام فروش امسال حدود 400 میلیون دلار تخمین می زند. 

این پنت هاوس پنج طبقه دارای 35500 فوت مربع فضای داخلی خواهد بود و شاید بارزترین ویژگی آن استخر در فضای باز و لغزش آب دو طبقه منحنی و منقوش به طبقات فوقانی ساختمان باشد.