آپلود مدل در اسکچاپ

آپلود مدل در اسکچاپ

امروز با آموزش آپلود مدل در اسکچاپ و استفاده ی اونها برای همه قرار دادیم تا همه بتونیم مدل هامونو با هم به اشتراک بذاریم:

از مراحل زير براي آپلود كردن مدل خود به ۳D warehouse Google استفاده كنيد:
۱٫ مدلی که میخواهید آپلود کنید را باز کنید.
۲٫ دید دوربین مورد نظر خودتون را تنظيم كنيد. وقتی كه مدلی را در ۳D warehouse آپلود ميك‌نيد sketchup به صورت اتوماتیک preview image تولید میکند كه تصویری از پنجره ای از مد لسازي شما میباشد.
File→۳D warehouse→share model .3 را انتخاب كنيد که logon screen را براي ۳D warehouse نشان خواهد داد. اگر بخواهيد مدل ها را آپلود كنيد، به Google account نياز خواهید داشت که بايد یک آدرس ايميل معتبر داشته باشيد و یا در سایت گوگل بسازید. اگر ايميل نداريد از on-screen براي sing up استفاده ببرید.

آپلود مدل در اسکچاپ

۴٫ اطلاعات Google account شخصی خود را وارد كنيد و روی گزينه ی sign In کلیک كنيد.
upload to 3D warehouse .5 را تا جايي كه ميتوانيد پر كنيد زیرا اطلاعات دقیق تری به مخاطبان خود خواهید داد.

آپلود مدل در اسکچاپ

Title : یک عنوان براي مدل طراحی شده توسط خود را وارد كنيد.
Description : مدل با توضيحات كامل، به طور قطع برای کسانی كه از warehouse استفاده ميك‌نند محبوب تر است.
Address : اين کادر تنها زماني ظاهر مي شود كه اطلاعات جغرافيايي مدل شما از جمله طول و عرض جغرافیایی مشخص باشد يعني با Google Earth طراحی خود را شروع كرده باشید که برای فهم دقیق تر میتوانید مطلب مدل سازی به وسیله گوگل ارت در اسکچاپ را مطالعه بفرمایید
اگر مدل شما کاملا درست میباشد و اندازه ی آن مناسب است و ميخواهيد در ۳D Building layer قرار بگيرد، اين كادر را انتخاب كنيد.
Web site : اگر شما دارای سایت یا بلاگی هستید میتوانید در این کادر آنرا وارد نمایید.
Tags : یک سری كلمه را كه میتواند مدل شما را توصیف کند را در این کادر وارد كنيد. هر چه در اين کادر وارد ميك‌نيد با موتور جستجوی ۳D warehouse که قدرت گرفته از گوگل میباشد براي كمك به روند جستجوی مخاطبان به كار ميرود.
۶ .روی upload كليك کرده تا مدل شما به ۳D warehouse اضافه شود. اگر مراحل را به درستي طی کرده باشید بايد صفحه ای كه مدل شما در آن وجود دارد همراه اطلاعات ورودی به نمایش در بیاید و جمله ی model has been uploaded successfully با رنگ زرد در بالاي پنجره ی جستجوگر شما ظاهر خواهد شد.

مدل های خودتون رو به اشتراک بذارید و اینقدر این کار رو بکنید که روزی کشور ما هم از سرویس ۳d گوگل بتونه بهره مند بشه ترویج علم هیچ موقع چیزی از ما کم نمیکنه پس بهتره که به هم کمک کنیم و مدل هامونو در اختیار هم قرار بدیم ، همچنین شما میتونید مدل هاتون رو برای تیم طراح شید ارسال کنید و ما هم به اسم خودتون در اسکچاپ اونو ذخیره خواهیم کرد و نام شما تا همیشه روی گوگل جاودانه خواهد موند.

امیدوارم از مطلب فوق به خوبی بهره برده باشید.

دانلود ویدئو

نظرات و سوالات خود را با طراح شیدی ها به اشتراک بگذارید