اگر کارهای CAD و کارهای مدل سازی سه بعدی زیادی انجام می دهید ، ممکن است بخواهید یک لپ تاپ با مشخصات و ویژگی های لازم برای صاف و بی نقص بودن این کارها تهیه کنید.

در ادامه مهمترین معیارهایی را که باید هنگام انتخاب یک لپ تاپ جدید به همراه بهترین لپ تاپ های امروز بازار در نظر بگیریم ، به اشتراک می گذاریم.

با در نظر گرفتن این نکات ، می توانید اطمینان حاصل کنید که نرم افزار مورد نیاز برای انجام وظیفه شما به عنوان یک معمار به خوبی برای شما کار خواهد کرد ، بنابراین می توانید به جای فریاد زدن روی رایانه ، انرژی خود را بر روی کار خود متمرکز کنید 🙂


حوصله خواندن کل مقاله را ندارید؟
در اینجا 5 لپ تاپ برتر ما برای معماران و دانشجویان معماری با قیمت های جهانی آنها آورده شده است:

عملکرد بالاتر از حد متوسط ​​با قیمت مقرون به صرفه
DELL XPS 15
با شروع از $ 1،999 / ~ $ 2،199 برای نسخه کاملاً پیکربندی شده
لپ تاپ سبک وزن و قدرتمند برای معماران
Dell precision 5540 Mobile Workstation
با شروع قیمت 1،299 دلار / 3000 پوند برای نسخه کاملاً پیکربندی شده
بهترین لپ تاپ Mac برای معماران
Macbook Pro 16
با شروع از 2900 دلار / ~ 4500 دلار برای نسخه کاملاً پیکربندی شده
انتخاب کلی عالی برای معماری
MSI WS65 Mobile Workstationبا شروع از 3000 دلار / ~ 3899 دلار برای نسخه کاملاً پیکربندی شده
ایستگاه کاری عالی موبایل 17 اینچی
Lenovo ThinkPad P73
با شروع 1800 دلار / ~ 5000 دلار برای نسخه کاملاً پیکربندی شده

دسکتاپ یا لپ تاپ؟


معماران به یک کامپیوتر قدرتمند ، دارای کارت گرافیک با کیفیت ، پردازنده قدرتمند ، صفحه نمایش با وضوح بالا و RAM کافی نیاز دارند. 

معماران – اغلب در راه جلسات مشتری یا بازرسی از سایت – به یک راه حل قابل حمل نیز نیاز دارند تا بیشترین بهره را از وقت خود ببرند. یک راه حل قابل حمل به آنها امکان می دهد تا از آن برای کارهای میدانی یا جلسات سایت های شغلی و دسترسی به پرونده ها و اسناد خود در حین حرکت استفاده کنند.

به همین دلیل است که بیشتر معماران هنوز یک لپ تاپ قدرتمند را انتخاب می کنند که می تواند آن را به یک مانیتور در دفتر یا خانه وصل کند.

ایستگاه کاری موبایل چیست - آیا معماران به ایستگاه کاری موبایل نیاز دارند

معیارهایی که باید هنگام خرید لپ تاپ در نظر بگیرید


هنگام بررسی و انتخاب بهترین گزینه ، بدیهی است که تصمیم شما باید براساس نیاز سیستم برنامه هایی باشد که استفاده خواهید کرد. بنابراین مهم است که این معیارهای مختلف را بخوانید و درک کنید و بررسی کنید که آیا لپ تاپ مورد نظر شما برای اجرای روان برنامه های مورد نیاز شما مورد نیاز است.

سعی نکنید فاکتورهای مهمی مانند CPU ، RAM یا کارت گرافیک را کاهش دهید. من تضمین می کنم در این جاده پشیمان خواهید شد – وقتی وقت خود را از دست می دهید و از اینکه برنامه های شما به کندی کار می کنند ناامید می شوید.

بیایید نگاهی به مهمترین معیارهایی بیندازیم.

توصیه هایی برای معمارانی که به دنبال لپ تاپ جدید هستند

1. پردازنده (CPU)


پردازنده قلب دستگاه شما است و تمام کارهای محاسباتی را انجام می دهد.

وقتی صحبت از CPU (واحد پردازش مرکزی) می شود ، سه مشخصات اصلی وجود دارد که قابلیت های آن را تعریف می کند.

تعداد هسته است که چگونه بسیاری هسته فیزیکی در یک پردازنده وجود دارد. با این کار مشخص می شود که CPU می تواند همزمان چند عملیات را اجرا کند.

این فرکانس به طور مستقیم بر تعداد کارهایی که یک هسته CPU می تواند در ثانیه انجام دهد تأثیر می گذارد (یعنی سرعت آن). فرکانس پایه مربوط به همه هسته ها و حداکثر فرکانس تقویت توربو است که می تواند توسط یک هسته واحد بدست آید. هرچه سرعت فرکانس توربو افزایش یابد ، برنامه اصلی (نرم افزار مدل سازی CAD / 3D در مورد معماران) سریعتر اجرا می شود. من حداقل سرعت توربو با سرعت 4.5 گیگاهرتز را توصیه می کنم .

سرانجام ، حافظه پنهان و hyperthreading پردازنده وجود دارد. فقط پردازنده هایی با مقدار زیاد حافظه نهان (12 مگابایت یا بیشتر) و هایپر ترد باید در نظر گرفته شوند. این پردازنده های i5 را منتفی می داند. شما با بالاترین فرکانس پردازنده های Intel i7 و Intel i9 باقی مانده اید ، که پردازنده دوم ترجیح داده می شود.

اینکه فرکانس بالاتر یا تعداد هسته بالاتر سریعتر باشد ، به میزان طراحی یک برنامه برای استفاده از چندین هسته پردازنده بستگی دارد. به عنوان مثال ، در مورد نرم افزارهای مدل سازی CAD یا 3D ، بیشتر نرم افزارها تنها یک رشته هستند ، بنابراین قادر است فقط از یک هسته پردازنده استفاده کند.

با توجه به این میل تک هسته ای نرم افزار مدل سازی CAD یا 3D ، بهتر است تعداد هسته های سریعتر نسبت به هسته های کندتر وجود داشته باشد.

کمتر هسته و سرعت کلاک بالاتر برنده مسابقه در هنگام انتخاب CPU برای CAD و بهره وری مدل سازی 3D است.

به عنوان مثال ، این بدان معناست که پرداخت هزینه بیشتر برای پردازنده Intel Xeon با حداکثر 56 هسته منطقی نیست.

در اینجا می توانید مقایسه پردازنده های مربوطه Intel و AMD را پیدا کنید:

لپ تاپ برای معماران بهترین پردازنده چیست

مهم: پردازنده چیزی است که بعداً نمی توانید آن را ارتقا دهید


2. RAM


RAM اساساً هسته رایانه شماست. می توان آن را به اندازه پردازنده یا هارد دیسک مهم دانست.

این ذخیره سازی داده های کوتاه مدت سیستم شما است. اطلاعاتی را که رایانه شما به طور فعال از آن استفاده می کند ذخیره می کند تا بتوانید به سرعت به آن دسترسی پیدا کنید. عملکرد کلی رایانه شما با توجه به عملکرد CPU و RAM شما با هم تعیین می شود. شما باید بالاترین سرعت RAM را که پردازنده می تواند استفاده کند نصب کنید. این اطلاعات را می توانید در وب سایت فروشنده پردازنده خود پیدا کنید. به عنوان مثال ، حداکثر رم پشتیبانی شده توسط i9 9920X 128 گیگابایت است ، همانطور که در اینجا مشاهده می کنید .

هرچه CPU شما به RAM بیشتری دسترسی داشته باشد ، کار آن راحت تر می شود و این امکان را برای شما فراهم می کند تا یک کامپیوتر سریعتر داشته باشید. RAM بیشتر به شما امکان می دهد همزمان با برنامه های بیشتری کار کنید و مجموعه داده های بزرگتری را باز کنید.

در حالی که نرم افزارهای معماری قسمت عمده ای از RAM شما را تشکیل می دهند ، مخصوصاً هنگام انجام چند وظیفه ای ، اما اغلب شما برای مدل سازی CAD ، انیمیشن و رندر به بیش از 16 گیگابایت نیاز ندارید. من 32 گیگابایت یا بیشتر را توصیه می کنم –  فقط درصورت نیاز به مقابله با بارهای پیشرفته تر با مدل های بسیار بزرگ ، یا درصورت نیاز به باز کردن همزمان تعداد زیادی پرونده.

در اینجا دوباره ، RAM ارزان است و وقت شما گران است ، بنابراین مقرون به صرفه ترین کار این است که حداکثر RAM خود را کاهش دهید.


3. هارد یا HDD


برای شروع ، بیایید تفاوت بین HDD (درایو دیسک سخت) و SSD (درایو حالت جامد) را توضیح دهیم. هدف آنها یکی است: حفظ برنامه ها ، پرونده ها ، اسناد ، موسیقی و موارد دیگر. اما فناوری پشت آنها نمی تواند متفاوت باشد. HDD یک دستگاه ذخیره سازی قدیمی است که از پلاترهای مکانیکی و یک سر خواندن / نوشتن متحرک برای دسترسی به داده ها استفاده می کند. درایو SSD یک نوع جدیدتر و سریعتر از دستگاه است که داده ها را روی تراشه های حافظه فوراً قابل دسترسی ذخیره می کند.

با کاهش هزینه های مربوط به SSD ، توصیه می کنیم برای اجرای سیستم عامل و برنامه های خود از SSD استفاده کنید ، زیرا سریع و قابل اعتماد است.

تفاوت بین هارد دیسک و SSD نسل جدید تقریباً برابر با 30X است و تنها با ارتقا 200 تا 300 دلار است.

داستان مشابه ، SSD ارزان است و وقت شما گران است … 

پیشنهاد ما: یک SSD 1 ترابایتی را به عنوان دیسک راه انداز انتخاب کنید ، بنابراین همه سیستم عامل ها ، نرم افزار و پرونده های پروژه فعلی به راحتی از یک SSD سریع بارگیری می شوند.

همچنین می توانید یک SSD را برای اجرای سیستم عامل و برنامه های خود با یک HDD ارزان تر برای ذخیره سازی تمام داده ها و پرونده های خود که نیازی به دسترسی مداوم ندارید ، ترکیب کنید. یک SSD 512 گیگابایتی با یک هارد 1 یا 2 ترابایتی ترکیبی از سرعت ، فضای ذخیره سازی و قیمت را ارائه می دهد.


4. کارت گرافیک (GPU)


یکی از رایج ترین اشتباهاتی که معماران هنگام خرید لپ تاپ مرتکب می شوند ، خرید اشتباه کارت گرافیک است.

کارت گرافیک کنترل می کند که نتایج فعالیت مدل سازی شما با چه سرعتی روی نمایشگر ارائه می شود. به عنوان مثال اگر مدلهای شما اغلب هنگام چرخاندن آن عقب می مانند ، این بدان معنی است که کارت گرافیک شما از قدرت کافی برخوردار نیست.

نرم افزارهای گرافیکی مانند Rhino ، 3ds Max ، ArchiCAD ، Revit یا Vectorworks برای اجرای نرم افزارهای سه بعدی بارگیری شده به راحتی و داشتن تجربه صفحه نمایش صاف ، به کارت گرافیک کارآمد نیاز دارند . همچنین ممکن است بخواهید GPU را برای برنامه های نرم افزاری خاص خود تأیید کنید تا مشکلات و مشکلات پیکربندی را کاهش دهید. به عنوان مثال برای نرم افزار Autodesk به اینجا مراجعه کنید .

اگر در حال ارائه و ویرایش مدل های سه بعدی هستید ، توصیه می کنیم حداقل 4 گیگابایت پردازنده گرافیکی اختصاصی را برای پردازش روان تهیه کنید. در صورت نیاز به انیمیشن و تجسم در زمان واقعی ، موارد بیشتری می تواند مورد نیاز باشد.

من Nvidia Quadro و AMD Radeon Pro را به شما پیشنهاد می کنم زیرا به طور خاص برای کارهای CAD ، 3D و کارهای رندر طراحی شده اند.

از مانیتور استفاده می کنید؟ اطمینان حاصل کنید که GPU می تواند از وضوح رایج مانند HD کامل (1920 10 1080) یا 4K (3840 21 2160) استفاده کند.

آیا بودجه تنگ دارید؟ حتماً بودجه خود را به جای پردازنده گرافیکی به RAM و SSD اختصاص دهید. اگر حداقل 32 گیگابایت حافظه رم و 1 ترابایت SSD ندارید ، به یک پردازنده گرافیکی گران قیمت نروید. با این اوصاف ، مهم است که بدانید بعداً نمی توان GPU لپ تاپ را به روز کرد.


5. اندازه صفحه نمایش


لپ تاپی با اندازه صفحه نمایش بین 15 تا 17 اینچ برای ارائه معماری مورد نیاز است.

اگرچه زیاد در مورد اندازه صفحه نگران نباشید ، زیرا یک لپ تاپ هنوز هم می تواند به یک نمایشگر خارجی متصل شود و از اندازه هر مانیتور ، صفحه یا پروژکتور پشتیبانی کند.

یک مانیتور با نمایشگر 23 اینچی حتی از بزرگترین صفحه لپ تاپ نیز بزرگتر است و می توانید با قیمت کمتر از 150 دلار یک مانیتور مناسب خریداری کنید. به این ترتیب شما بهترین های هر دو جهان را خواهید داشت: یک فضای کاری عظیم برای کارهایتان در دفتر کار ، و یک کامپیوتر قابل حمل کوچک و مفید وقتی که در جاده هستید.

علاوه بر این ، صفحه نمایش های کوچک به طور متوسط ​​عمر باتری بیشتری دارند.

نتیجه گیری: با فرض اینکه شما از یک مانیتور خارجی در دفتر استفاده می کنید ، من یک لپ تاپ بزرگتر از 15 اینچ نخواهم خرید. شما می خواهید بهترین تعادل را بین دوام باتری ، قابلیت استفاده و قابلیت حمل حفظ کنید. بهتر است روی یک مانیتور بزرگ خارجی سرمایه گذاری کنید ، زیرا کار CAD و مدل سازی به بزرگنمایی زیادی نیاز دارد.


6. وضوح صفحه


اندازه صفحه همه چیز نیست.

وضوح صفحه به شما می گوید که صفحه شما می تواند چند پیکسل را به صورت افقی و عمودی نمایش دهد. به شکل خاصی مانند 1920 1، 1080 نوشته شده است . در این مثال ، صفحه می تواند 1920 پیکسل به صورت افقی و 1080 پیکسل به صورت عمودی نشان دهد.

اگر صفحه بزرگتری بخرید اما وضوح آن را یکسان نگه دارید ، در واقع نمی توانید چیز اضافی را روی آن صفحه بزرگتر جای دهید. تعداد کل پیکسل ها یکسان است – همه چیز کمی بزرگتر به نظر می رسد.

وضوح بالاتر (پیکسل بیشتر) به این معنی است که شما قادر خواهید بود کارهای بیشتری را که روی آنها کار می کنید مشاهده کنید ، بنابراین مجبور نیستید زیاد پیمایش کنید.

به طور معمول ، برای برنامه های CAD و 3D ، تعداد زیادی نوار ابزار ممکن است قسمت زیادی از صفحه را اشغال کند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که صفحه نمایش با وضوح بالا کار می کند. 

حالا انتخابها چه هستند؟

اکنون می توان آرایه گرافیکی فوق العاده گسترده (1،920 1، 1،200) ، و حتی مانیتورهای با وضوح فوق العاده (3،840 2 2،160) با کیفیت بالا (1،366 76 768) ، کامل با کیفیت عالی (1،920 1، 1080) ، – همچنین به عنوان 4K (به معنای عرض 4000 پیکسل) شناخته می شود. Full HD باید کار را انجام دهد ، اما اگر برای مثال به نمای پانوراما نیاز دارید ، رفتن به UHD (4K یا حتی 5K) کمک زیادی خواهد کرد.

LG 27 “صفحه نمایش UHD یکی از بهترین صفحه نمایش جداگانه شما می توانید خرید است.

خلاصه: صفحه نمایش بزرگتر و وضوح بالاتر به معنای زمان کمتری در جهت یابی و زمان بیشتر برای طراحی و مدل سازی است


7. عمر باتری


اگر از لپ تاپ خود برای جلسات و بازدید از سایت استفاده می کنید ، به جای تبلت دارای صفحه کلید ، عمر باتری کافی بسیار مهم است.

لپ تاپی که بدون شارژ در طول روز دوام بیاورد یکی از موارد ضروری است. بنابراین ، به دنبال یک لپ تاپ با حداقل شش ساعت یا بیشتر باتری با یک بار شارژ باشید.

هیچ چیز ناامیدکننده تر از این نیست که هر کجا که می خواهید به دنبال یک خروجی بگردید. یا بدتر ، به دلیل از بین رفتن باتری ، مجبور شدن دوباره به قلم و کاغذ بروید ، بدون دسترسی به پرونده ها و برنامه های شما.

وقت شما ارزشمند است ، پس در این مورد بخل ورزید. اگر هر ساعت 70 دلار شارژ کنید و مثلاً 140 دلار برای لپ تاپی با دوام باتری بیشتر سرمایه گذاری کنید ، پس از صرف دو ساعت صرفه جویی در وقت ، سرمایه شما پس داده می شود.


8. وزن


ایده آل ترین وزن برای هر کسی که حرکت می کند حدود 3 پوند خواهد بود. متأسفانه ، ایستگاه های کاری موبایل با کارت گرافیک اختصاصی و پردازنده های سریع از 3 پوند شروع می شوند. سبک تر ، گران تر است.


در زیر پرکاربردترین نرم افزارهای CAD ، مدل سازی سه بعدی و گرافیکی همراه با پیوندهایی به سیستم موردنیاز 2020 برای هر کدام آورده شده است:


نرم افزار


بسیاری از برنامه ها مانند Autodesk AutoCAD ، VectorWorks ، ArchiCAD ، Cinema4D ، Artlantis ، SketchUp و Unity هم در ویندوز و هم در OS X در دسترس هستند و عملکرد آنها کاملاً یکسان است. سایر موارد فقط در ویندوز در دسترس هستند و برای اجرای ویندوز در Mac به برنامه هایی نیاز دارند.

1. ویندوز MS

در بسیاری از موارد ، لپ تاپ با ویندوز انتخاب خوبی است.

یک مزیت مهم ویندوز این است که نرم افزارهای بیشتری برای ویندوز طراحی شده اند تا سیستم های دیگر. به استثنای چند مورد ، هر نرم افزاری برای معماران در ویندوز موجود است.

یکی دیگر از مزایای رایانه های ویندوز این است که از قیمت مناسب تری برخوردار هستند و طیف وسیعی برای انتخاب وجود دارد.

2. macOS

اپل به کیفیت عالی ، گرافیک عالی و طراحی زیبا شهرت دارد ، اما اطمینان از اینکه گزینه های خود را می دانید بسیار مهم است.

اگر می توانید به نرم افزاری که برای سیستم عامل Mac در دسترس است ، مانند اتوکد ، ArchiCad ، Vectorworks ، Sketchup ، Rhino و موارد مشابه ، پایبند باشید ، می توانید با Mac کاملاً خوب کار را انجام دهید.

Revit و 3ds Max برای سیستم عامل Mac در دسترس نیستند ، اما می توانید از برنامه های موازی ( مانند Parallels Desktop یا VMWare Fusion ) برای اجرای ویندوز در کنار OS X استفاده کنید و نرم افزار را روی ویندوز نصب کنید.

اگر نمی خواهید یک نرم افزار موازی خریداری کنید ، می توانید ویندوز را مستقیماً از Mac با استفاده از Bootcamp اجرا کنید. این واقعاً مفید است. با این حال ، تعویض بین این دو مشکل تر است و شما باید از سیستم عامل X به ویندوز بروید و دستگاه را خاموش کنید. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد BootCamp را در اینجا بخوانید .

اگر به دنبال اپل هستید ، Macbook Pro یک گزینه عالی است. نسخه ایستگاه کاری Mac Pro است.

Mac Mini و Macbook Air به دلیل ضعیف بودن کارت گرافیک و امکان گسترش بسیار محدود ، برای CAD مناسب نیستند. 


بهترین انتخاب لپ تاپ برای معماران


امیدواریم که موارد فوق به شما کمک کند بهترین لپ تاپ را برای بودجه خود انتخاب کنید. حال ، بیایید نگاهی به برخی از لپ تاپ ها بیندازیم که باید کاری برای معماران و طراحان انجام دهند. این لپ تاپ ها توسط تیمی از متخصصان لپ تاپ در زمینه معماری آزمایش و انتخاب می شوند. ما وزنه برداری را برای شما انجام داده ایم ، بنابراین فقط بنشینید ، انتخاب ما را بررسی کنید و انتخاب کنید.


DELL XPS 15 – برای نسخه کاملاً پیکربندی شده از 1،999 دلار / ~ 2،199 دلار شروع می شود

عملکرد بالاتر از حد متوسط ​​با قیمتی مقرون به صرفه

DELL XPS 15

مشخصات ( در اینجا بیشتر بخوانید ):

 • RAM: تا 64 گیگابایت
 • گزینه های ذخیره سازی: حداکثر 2 ترابایت SSD
 • پردازنده: تا Intel Core i9 (8 هسته ، تقویت کننده توربو تا 5 گیگاهرتز ، حافظه پنهان 16 مگابایت)
 • اندازه صفحه نمایش: 15.6 اینچ
 • وضوح صفحه نمایش: 4K UHD (3840 21 2160)
 • کارت گرافیک: Nvidia GeForce 4 GB
 • سیستم عامل: Windows 10 Home ، 64 بیتی
 • عمر باتری: بسته به وظایف شما 10 ساعت است
 • وزن: 4.5 پوند (2 کیلوگرم)

این لپ تاپ به دلیل قدرتی که دارد بسیار قابل حمل است و عمر باتری مناسبی دارد.

با این حال ، این یک ایستگاه کاری نیست . مهمترین مشخصاتی که مدل Dell XPS 15 را از یک لپ تاپ ایستگاه کاری تمام عیار جدا می کند کارتهای گرافیک است. این کارت گرافیک Quadro یا Radeon ندارد ، بنابراین انتظار نداشته باشید که برای کارهای بسیار پیچیده کارهای رندر را انجام دهد.

اگر دانشجوی معماری نیستید و توانایی پرداخت هزینه بالاتری را دارید ، قطعاً توصیه می کنم به سراغ یکی از لپ تاپ های زیر بروید.


Dell precision 5540 Mobile Workstation – شروع با قیمت 1،299 دلار / 3000 ~ برای نسخه کاملاً پیکربندی شده

لپ تاپ سبک و قدرتمند برای معماران

دل دقیق 5540

اگر به دنبال یک لپ تاپ کارآمد هستید که برای بیشترین حجم کار طراحی شده باشد و برای مسافرت راحت همچنان سبک باشد ، Dell Precision 5540 بهترین گزینه شما خواهد بود.

مشخصات ( در اینجا بیشتر بخوانید ):

 • RAM: تا 64 گیگابایت
 • گزینه های ذخیره سازی: حداکثر 2 ترابایت SSD
 • پردازنده: تا پردازنده Intel i9-9980HK (8 هسته ، 16 مگابایت حافظه داخلی ، تا 5.00 گیگاهرتز تقویت کننده توربو)
 • اندازه صفحه نمایش: 15 اینچ
 • وضوح صفحه نمایش: نمایشگر OLED 4K
 • کارت گرافیک: Nvidia Quadro T1000 یا T2000 ، با 4 گیگابایت VRAM اختصاصی
 • سیستم عامل: Windows 10 Pro (64-Bit)
 • ماندگاری باتری: 6 تا 8 ساعت بسته به وظایف شما
 • وزن: 3.93 پوند (1.78 کیلوگرم)

Precision 5540 شباهت زیادی به مدل XPS دارد ، با چند چرخش در ایستگاه کاری ، مانند گزینه GPU Quadro ، همراه با گواهینامه بسیاری از نرم افزارهای خلاقانه و مهندسی.

Dell Precision 5540 به دلیل سخت افزار فوق پیشرفته یک لپ تاپ عالی برای CAD است. این یک ماشین سریع است ، با یک صفحه نمایش خیره کننده OLED 4K.

64 گیگابایت RAM برای یک ایستگاه کاری همراه سبک و سبک مانند این به درد بسیاری از کاربران خواهد خورد.

در حالی که قیمت 5540 از 1240 دلار شروع می شود ، واحد کاملاً پیکربندی شده (با پردازنده i9 ، NVIDIA Quadro T2000 ، 32 RAM ، 1 TB SSD) چیزی بیش از 3000 دلار است. Dell Precision 5540 یکی از بهترین ایستگاه های کاری اولترابوک ایستگاه کاری موبایل است که اکنون پول می تواند خریداری کند.

برای معمارانی که بودجه کمتری دارند ، شاید ارزش بررسی سری DELL XPS یا DELL Inspiron را داشته باشد.


Macbook Pro 16 – برای نسخه کاملاً پیکربندی شده از 2900 دلار / ~ 4500 دلار شروع می شود

بهترین لپ تاپ Mac برای معماران

Macbook Pro 16

Macbook Pro ، درست مثل همه محصولات اپل ، به دلیل طراحی زیبا و کیفیت عالی و دوام بسیار شناخته شده است. جدیدترین MacBook Pro 16 تمام موارد ضروری مورد انتظار از نظر گرافیک ، بهره وری ، ذخیره سازی و قابلیت حمل را دارد.

مشخصات ( در اینجا بیشتر بخوانید ):

 • RAM: تا 64 گیگابایت
 • گزینه های ذخیره سازی: حداکثر 8 ترابایت حافظه SSD
 • پردازنده: تا پردازنده Intel Core i9 (8 هسته ، تقویت کننده توربو تا 4.8 گیگاهرتز ، حافظه پنهان 16 مگابایت)
 • اندازه صفحه نمایش: 16 اینچ
 • وضوح صفحه: صفحه نمایش شبکیه با رزولوشن 3072 x 1920
 • کارت گرافیک: Radeon Pro 5300M با 4GB DDR6 Graphics
 • سیستم عامل: macOS
 • دوام باتری: 8 تا 10 ساعت بسته به وظایف شما
 • وزن: 4.3 پوند (2.0 کیلوگرم)

ما Macbooks را به عنوان گزینه برتر برای معماری توصیه نکردیم ، زیرا نسخه Mac برخی محصولات اتوکد (به عنوان مثال Revit) وجود ندارد. اما حتی در آن صورت ، همانطور که در بالا توضیح داده شد ، می توان بیشتر محصولات اتوکد را اجرا کرد ، اعم از بومی Mac یا از طریق Parallels. بنابراین MacBook Pro باید به خوبی با محصولات اتوکد کار کند.

از پردازنده 6 هسته ای Intel Core i7 (تا پردازنده Intel Core i9) بهره می برد که می توانید با 16 گیگابایت ، 32 گیگابایت یا حتی 64 گیگابایت RAM جفت کنید. تا آنجا که به گرافیک این ماشین کار مربوط می شود ، این محصول با 4 گیگابایت AMD Radeon Pro 5300M اختصاصی ارائه می شود. همه این مشخصات قدرتمند باید به راحتی از عهده تقاضای مطالبات برآیند. این خودرو همچنین در یک شاسی عرضه می شود که فقط 4.3 پوند وزن دارد و در مقایسه با سایر لپ تاپ های موجود در آن ، برتری بالایی کسب می کند.

صفحه نمایش شبکیه چشم (با وضوح 2 برابر وضوح نمایشگرهای Full HD) همراه با فناوری IPS تولید مثل رنگ با کیفیت بالا را به شما ارائه می دهد. مطمئن نیستید IPS مخفف چیست؟ خواندن این مقاله .

همه ما می دانیم محصولات اپل گران هستند. برای نسخه 32 گیگابایتی رم ، پردازنده Intel Core i9 (8 هسته) و حافظه ذخیره سازی 1 ترابایتی SSD ، حدود 4500 دلار پرداخت خواهید کرد.

ایستگاه کاری موبایل MSI WS65 – برای نسخه کاملاً پیکربندی شده از 3000 دلار / ~ 3899 دلار شروع می شود

انتخاب کلی عالی برای معماری

MSI WS65

مشخصات ( در اینجا بیشتر بخوانید ):

 • RAM: تا 64 گیگابایت
 • گزینه های ذخیره سازی: حداکثر 2 ترابایت حافظه SSD
 • پردازنده: تا پردازنده Intel Core i9 (8 هسته ، تقویت کننده توربو تا 4.8 گیگاهرتز ، حافظه پنهان 16 مگابایت)
 • اندازه صفحه نمایش: 15.6 اینچ
 • وضوح صفحه: FHD (1920 × 1080) یا 4K (3840 x 2160) ، نمایش سطح IPS
 • کارت گرافیک: تا Nvidia Quadro RTX 5000 با 16 گیگابایت حافظه VRAM
 • سیستم عامل: Windows 10 Home یا Pro
 • ماندگاری باتری: 6 تا 8 ساعت بسته به وظایف شما
 • وزن: 4.3 پوند (2.0 کیلوگرم)

MSI مارکی است که می توانید با کیفیت عالی و ارزش بالایی نسبت به پول اعتماد کنید.

MSI WS65 یک لپ تاپ ایستگاه کاری عالی برای کارهای CAD است. این یک لیست چشمگیر از مشخصات پیشرفته و پیشرفته ترین قطعات سخت افزاری ، در یک شاسی سبک و جمع و جور با دوام نظامی دارد.

پردازنده 9 هسته ای Intel Core i9 و SSD فوق العاده سریع یک ایستگاه کاری روان و بدون استرس را ارائه می دهد که توانایی های عالی کامپیوتر را فراهم می کند. مطمئن باشید که قادر خواهید بود به راحتی در محاسبات در مقیاس بزرگ و برنامه های فشرده گرافیکی به راحتی کار کنید.

همراه با صفحه نمایش 4K و زرق و برق دار و باتری جامد ، این یکی از ایستگاه های کاری چشمگیر برای معماران حرفه ای است.

ایستگاه های کاری MSI Mobile سیستم های دارای گواهینامه ISV هستند ، که اطمینان حاصل می کند سخت افزار و نرم افزار کاملاً پایدار بوده و با تجربه حرفه ای سازگار هستند.

برای نسخه 32 گیگابایتی رم ، پردازنده Intel Core i9 ، کارت گرافیک RTX 5000 و فضای ذخیره سازی 1 ترابایت ، حدود 3899 دلار پرداخت خواهید کرد.


Lenovo ThinkPad P73 – با قیمت 1800 دلار / 5000 ~ برای نسخه کاملاً پیکربندی شده

ایستگاه کاری موبایل عالی 17

Lenovo ThinkPad P73

اگر غالباً نیاز به کار کردن بدون مانیتور خارجی دارید و اگر انتظار عملکرد بالاتری را دارید و اگر می خواهید هزینه آن را پرداخت کنید ، این ایستگاه کاری موبایل 17 probably احتمالاً بهترین انتخاب است.مشخصات ( در اینجا بیشتر بخوانید ):

 • RAM: تا 128 گیگابایت
 • گزینه های ذخیره سازی: حداکثر 6 ترابایت حافظه SSD
 • پردازنده:
  • تا 9 هفتم نسل پردازنده Intel Core i9-9880H (با 8 هسته، توربو تقویت تا 4.80GHz و 16 مگابایت کش)
  • Intel Xeon E-2276M (با 6 هسته ، تقویت کننده توربو تا 4.70 گیگاهرتز و حافظه پنهان 12 مگابایت)
 • اندازه صفحه نمایش: 17.3 اینچ
 • وضوح صفحه: نمایشگر 4K UHD IPS
 • کارت گرافیک: تا Nvidia Quadro RTX 5000 با 16 گیگابایت حافظه VRAM
 • سیستم عامل: Windows 10 Home ، Pro یا Pro برای ایستگاه های کاری (هنگام استفاده از پردازنده Xeon)
 • عمر باتری: بسته به وظایف شما 9 تا 11 ساعت است
 • وزن: شروع با 7.5 پوند (3.4 کیلوگرم)

Lenovo ThinkPad P73 یک ایستگاه کاری متحرک قابل تنظیم ، دارای نیروی محرک و دارای گواهینامه ISV است که می تواند با مجموعه قابل توجهی از اجزا مجهز شود. این در هر برنامه حرفه ای پرمصرف که به آن پرتاب شود ، برتری خواهد داشت.

وزن بیش از 7 پوند با صفحه نمایش 17 اینچی به این معنی است که این دستگاه قابل حمل نیست ، بنابراین برای چسباندن این وسیله به یک کیف لپ تاپ سنگین نیاز خواهید داشت. لنوو مطمئناً با ایستگاه کاری جدید خود بر قدرت بر تحرک تمرکز کرده است.

این لپ تاپ مجهز به یک نمایشگر 17.3 اینچی UHD 4K است تا یک تجربه دید عالی را ارائه دهد.

کارت گرافیک قدرتمند NVIDIA Quadro RTX 5000 آن را برای مدل سازی و ترسیم سه بعدی بهتر از هر کارت گرافیک مصرفی می کند.

همراه با 128 گیگابایت رم ، و پردازنده Intel Core i9-9880H یا Intel Xeon E-2276M vPro ، یک جانور ماشین خواهید داشت. اگرچه با برچسب قیمتی در حدود 5000 دلار برای نسخه برتر تعجب نکنید.

مجهز به 32 گیگابایت RAM ، پردازنده Intel Xeon ، کارت گرافیک NVIDIA Quadro RTX 5000 و فضای ذخیره سازی 1 ترابایت ، هزینه ای در حدود 3300 دلار برای شما خواهد داشت.


بهترین لپ تاپ برای معماران - جدول مقایسه

نتیجه


امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید باشد و به شما در انتخاب لپ تاپ مناسب کمک کند.

بسته بندی کردن:

تصمیم شما باید براساس نیاز سیستم برنامه هایی باشد که استفاده خواهید کرد . بنابراین مهم است که این معیارهای مختلف را بخوانید و درک کنید و بررسی کنید که آیا لپ تاپ مورد نظر شما برای اجرای روان برنامه های مورد نیاز شما لازم است.

پردازنده (CPU) ، RAM ، SSD و کارت گرافیک مهمترین معیار هستند. سعی نکنید گوشه های این قسمتها را برش دهید.

اگر می توانید ، به جای خرید یک لپ تاپ 17 اینچی که به سختی قابل لمس است و عمر باتری آن کوتاه است ، به سراغ یک لپ تاپ کوچکتر (حداکثر 15 اینچ) بروید که می توانید آن را به یک مانیتور در محل کار یا خانه وصل کنید. .

لپ تاپ ابزاری برای بهره وری است . این باعث نمی شود شما یک طراح بهتر باشید یا به شما کمک می کند مدل های بهتری بسازید ، اما یک لپ تاپ با کیفیت به شما کمک می کند تا در وقت صرفه جویی کنید – زمانی که با باز کردن یک لپ تاپ غیربهینه ، در باز کردن برنامه ها ، ارائه مدل ها یا بزرگنمایی و ناوبری برای مثال.