اگر در حال تغییر دکوراسیون دفتر اداری خود هستید و یا به تازگی یک دفتر اداری گرفته‌اید و در حال حاضر نیاز دارید آن را تجهیز کنید، لازم است با تفاوت‌های تجهیزات مختلف آشنا شوید. صندلی‌ها یکی از مهم‌ترین تجهیزات هر اداره‌ای هستند. افراد ساعات زیادی در روز از صندلی‌ها استفاده می‌کنند و کیفیت و ارگونومی این تجهیزات ارتباط مستقیمی با کیفیت کار افراد خواهد داشت. قیمت صندلی‌های اداری نیز بدلیل نوع طراحی و مکانیزم‌های استفاده شده در آن، با یکدیگر متفاوت است.

پس برای خرید صندلی اداری لازم است تفاوت صندلی مدیریتی با صندلی کارمندی را بدانید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. در این مقاله با این تفاوت آشنا خواهید شد و لیستی از مواردی که هنگام تهیه این صندلی‌ها باید به آن توجه کنید را خواهید دید.

ویژگی‌های صندلی مدیریتی و کارمندی

شاید این سوال برایتان پیش آید که برای چه افرادی صندلی مدیریتی تهیه ‌کنید و برای چه افرادی به سراغ صندلی کارمندی بروید؟ این دغدغه اصلی افراد در هنگام تهیه صندلی اداری است. اصلا تفاوت صندلی مدیریتی با صندلی کارمندی چیست؟ برای پاسخ به این سوالات لازم است ابتدا با ویژگی‌های هرکدام آشنا شویم.

ویژگی‌های صندلی مدیریتی

معمولا مدیران ساعات زیادی از حضور در دفتر کار را به سپری کردن جلسات یا بررسی امور اختصاص می‌دهند. به همین دلیل انتخاب مناسب از بین بهترین مدل های صندلی مدیریت اداری از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

طراحی صندلی مدیریتی به گونه‌ای است که یک مدیر در اثر زیاد نشستن در یک جلسه طولانی دچار دردهایی مانند کمر درد و درد گردن نشود. این صندلی‌ها معمولا با روکش چرم تزیین می‌شوند که ابهت مدیریتی را به فضا می‌دهد و همچنین قابلیت تنفس بالایی دارد و از تعریق افراد جلوگیری می‌کند.

عموما مکانیزم تیلت در صندلی‌های مدیریتی قرار داده می‌شود. این بدین معنا است که قسمت پشتی و نشیمن آن به صورت همزمان به عقب خم می‌شود. این موضوع امکان یک استراحت کوتاه پس از ناهار را به مدیران می‌دهد تا کمی به ستون فقراتشان استراحت بدهند. به تمام دلایل قبلی، معمولا صندلی‌های مدیریتی گران قیمت هستند و در هر اداره تعداد کمی از آن‌ها را پیدا می‌کنید.

ویژگی‌های صندلی کارمندی

اغلب صندلی‌های کارمندی ابعاد کوچکی دارند. این موضوع کمک می‌کند که حداکثر استفاده ممکن را از فضای دفتر داشته باشید. همچنین درصورتی‌که از صندلی‌هایی با چرخ‌های با کیفیت استفاده کنید، کوچکی صندلی‌ها به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی و متناسب با نیاز خود آن‌ها را جابجا کنید.

از طرفی گرچه مدیران ساعات زیادی را در جلسات سپری می‌کنند اما افرادی که در یک اداره بیش‌ترین استفاده را از صندلی‌های خود می‌کنند کارمندان هستند و به همین دلیل صندلی‌های کارمندی کیفیت مطلوبی دارند که سریعا خراب و فرسوده نشوند. قابلیت چرخش هم یکی از ارکان مهم صندلی کارمندی است زیرا به کارمندان آزادی عمل بیش‌تری در هنگام جابجایی و دسترسی به موارد مختلف را می‌دهد.

7 تفاوت صندلی مدیریتی با صندلی کارمندی

تا این‌جا با ویژگی‌های این دو نوع صندلی اداری آشنا شدیم. برای این‌که فرایند تصمیم‌گیری و انتخاب کردن را برای شما آسان کنیم، در ادامه به بررسی تفاوت صندلی مدیریتی با صندلی کارمندی خواهیم پرداخت.

ارتجاع پشتی صندلی

این دو نوع صندلی قابلیت ارتجاعی متفاوتی را در پشتی‌های خود دارند که این موضوع به دلیل شیوه متفاوت استفاده از آن‌ها است. کارمندان، به خصوص آن‌هایی که ساعات زیادی را با کامپیوتر کار می‌کنند معمولا با زاویه 90 درجه بر روی صندلی می‌نشینند تا از ناراحتی‌های کمر جلوگیری نمایند. به همین دلیل صندلی‌هایی برای آن‌ها راحت‌تر است که ارتجاع پشتی صندلی کم‌تر باشد و حتی هنگام نشستن با زاویه 90 درجه نیز از ستون فقرات حمایت کند.

مهم ترین تفاوت‌های صندلی کارمندی با کارشناسی

اما این موضوع در صندلی‌های مدیریتی متفاوت است. مدیران معمولا به راحتی به پشتی صندلی تکیه می‌دهند و در جلسات شرکت می‌کنند و به همین دلیل صندلی‌های مدیریتی قابلیت ارتجاعی بیش‌تری در پشتی خود دارند که امکان نشستن راحت را فراهم کند.

راحتی صندلی اداری

همان‌طور که اغلب این موضوع در ظاهر صندلی‌ها نیز مشهود است، یک تفاوت صندلی مدیریتی با صندلی کارمندی در میزان راحتی آن است. صندلی‌های مدیریتی جنس رویه و فوم بهتری دارند و به همین دلیل راحت‌تر هستند. همین موضوع باعث شده که شما صندلی‌های مدیریتی را غیر از ادارات، در اتاق‌های کار خانگی نیز مشاهده کنید. همچنین افرادی که به گیمینگ علاقه زیادی دارند نیز اکثر اوقات صندلی مدیریتی را انتخاب می‌کنند تا راحتی بیش‌تری داشته باشند.

صندلی‌های کارمندی نیز از راحتی مطلوبی برخوردار هستند. اما به دلیل استفاده از جنس مقاوم‌تر برای بالا بردن دوام صندلی، از راحتی کم‌تری نسبت به صندلی‌های مدیریتی برخوردار است. برای مشاهده انواع صندلی کارمندی اینجا کلیک کنید.

ارتفاع پشتی صندلی

معمولا پشتی صندلی‌های مدیریتی ارتفاع بیش‌تری نسبت به صندلی کارمندی دارد. یکی از دلایل این موضوع، ایجاد احساس قدرت از نظر بصری می‌باشد. هرچه ارتفاع صندلی بیش‌تر باشد تصویر قدرتمندتری از مدیران ارائه می‌کند. اما دلیل این تفاوت به همین جا ختم نمی‌شود.

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم صندلی‌های مدیریتی راحتی بیش‌تری برای افراد ایجاد می‌کنند و داشتن یک پشتی بلند می‌تواند از گردن حمایت کند و افراد در زمان خستگی می‌توانند با تکیه دادن به پشتی صندلی، برای لحظاتی فشار را از روی گردن خود بردارند.

تفاوت ظاهر صندلی مدیریتی و کارمندی

صندلی‌های مدیریتی قرار است ظاهری بسیار رسمی و شیک داشته باشند. به همین دلیل در اغلب مواقع روکشی چرم دارند و در رنگ‌هایی مانند مشکی با قهوه‌ای تولید می‌شوند که احساس شیک بودن را در فضا ایجاد کنند.

اما صندلی‌های کارمندی تنوع بسیار بالایی از طرح و رنگ را دارند و می‌توانید رنگ‌های شادتری مثل قرمز و سبز نیز در آن‌ها پیدا کنید که به شما کمک می‌کنند دکوراسیون زیبا و شاد داشته باشید.

ابعاد استاندارد انواع صندلی

معمولا صندلی مدیریتی در پشت میز مدیریت قرار می‌گیرد و فضای قابل توجهی برای قرارگیری دارد اما صندلی‌های کارمندی به تعداد بیش‌تری پشت یک میز قرار می‌گیرند و لازم است در ابعادی طراحی شوند که فضای کم‌تری اشغال کنند. همین موضوع باعث شده یک تفاوت صندلی مدیریتی با صندلی کارمندی داشتن ابعاد بزرگ‌تر و طراحی‌های جاگیرتر باشد.

تفاوت در قیمت صندلی مدیریت و کارمندی

احتمالا تا این‌جا مقاله متوجه شده‌اید که صندلی‌های مدیریتی کیفیت بهتری دارند، از متریال قوی‌تری در آن‌ها استفاده می‌شود و حتی ویژگی‌های منحصر به فردی مانند پشتی حمایت‌کننده گردن تعبیه می‌شود. اما لازم است بدانید که داشتن کیفیت بیش‌تر مساوی است با قیمت بیش‌تر. پس اگر قصد تهیه صندلی مدیریتی را دارید انتظار مواجه شدن با قیمت بالاتری نسبت به صندلی‌های کارمندی را داشته باشید.

هنگام خرید صندلی به چه نکاتی توجه کنیم؟

تا این‌جا با ویژگی‌های منحصر به فرد صندلی کارمندی و مدیریتی آشنا شدید. در ادامه می‌خواهیم به بررسی نکاتی بپردازیم که در هنگام تهیه صندلی لازم است به آن توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را متناسب با نیاز خودتان داشته باشید.

فضای در دسترس

هنگام مراجعه برای تهیه انواع صندلی اداری با تنوع بسیار بالایی مواجه خواهید شد، پس بهتر است پیش از اقدام به خرید، اندازه فضای خود را اندازه بگیرید. شاید مجبور باشید یک صندلی مدیریتی کوچک‌تر تهیه کنید و با حتی ممکن است فضای زیادی داشته باشید و بتوانید در بین صندلی‌های کارمندی به سراغ گزینه‌های بزرگ‌تر و راحت‌تر بروید.

نکات مهم در خرید صندلی اداری

ارگونومی صندلی

فرقی نمی‌کند صندلی کارمندی تهیه می‌کنید یا مدیریتی، توجه به ارگونومی در هر دو صندلی از مهم‌ترین موضوعاتی است که هنگام خرید باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

این موضوع به شما کمک می‌کند راحتی بیش‌تری را هنگام کار کردن احساس کنید و همین موضوع نوعی سرمایه‌گذاری خواهد بود تا بهره‌وری شغلی را در اداره شما بالاتر ببرد و از خستگی زودهنگام و فرسودگی شغلی جلوگیری کند.

زیبایی‌شناسی

اگر می‌خواهید یک دفتر کار شیک داشته باشید، ضروریست هنگام تهیه صندلی اداری به همخوانی و انسجام طراحی صندلی با دیگر اجزای دکوراسیون خود توجه کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند محیط دفتر کار خود را از یک محیط خشک به محیطی دوستانه و دوست‌داشتنی برای کار کردن تبدیل کنید و علاقه و اشتیاقی برای کار کردن در افراد ایجاد کنید.

سبک دکوراسیون اداری

معمولا صندلی‌های اداری را خیلی زیاد جابجا می‌کنیم. ممکن است تصمیم بگیرید دکوراسیون دفتر کار خود را تغییر دهید و برای این کار نیاز خواهید داشت که تعداد بسیار زیادی صندلی را جابجا کنید. یک تفاوت صندلی مدیریتی با صندلی کارمندی وزن آن است که معمولا وزن بیش‌تری دارد. برای این‌که بتوانید دکوراسیون اداری خود را بهینه‌تر تنظیم کنید لازم است تا حد امکان صندلی‌های سبک‌تری تهیه کنید که قابلیت جابه جایی راحت‌تری داشته باشید.

دوام بالا در استفاده طولانی مدت

خرید تجهیزات اداری از حساسیت بالای برخوردار است. اگر به انتخاب پایین‌ترین قیمت بسنده کنید باید انتظار این موضوع را داشته باشید که هر روز مجبور شوید یک صندلی را تعمیر کنید و به صورت مداوم درگیر خرابی‌ها باشید زیرا تجهیزات اداری به صورت مداوم استفاده می‌شوند. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید، حواستان به تهیه محصولات بادوام و باکیفیتی باشد که سال‌های می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

بهترین صندلی مدیریتی و کارمندی را از کجا تهیه کنیم؟

در این مقاله سعی کردیم اصلی‌ترین تفاوت صندلی مدیریتی با صندلی کارمندی را مطرح کنیم و همچنان به مواردی که در خرید هرکدام باید در نظر گرفت، بپردازیم. حالا دیگر به خوبی با ویژگی‌های صندلی کارمندی و مدیریتی واقف هستید و می‌توانید تشخیص دهید به کدام گزینه نیاز بیش‌تری دارید.

داشتن لیستی از نکات مهمی که در هنگام خرید انواع صندلی اداری، چه کارمندی چه مدیریتی، لازم است به آن‌ها توجه کنید نیز دانش شما در این زمینه تکمیل می‌کند. اما تا این‌جا فقط به دانش تپوریک مسلط شوید و زمانی می‌توانید تیر خلاص را بزنید که بتوانید بهترین گزینه را برای خریدن انتخاب کنید.

برای این موضوع لازم است فروشگاهی پیدا کنید که با داشتن تنوع بسیار بالا، گزینه‌های مختلفی در اختیار شما قرار دهد تا بسته به نیازتان بهترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین باید جایی را پیدا کنید که خیالتان از کیفیت و بادوام بودن محصولاتش راحت باشد تا بتوانید به آن اعتماد کنید.

شرکت هونیک، انواع تجهیزات اداری را ارائه می‌‌کند و بهترین گزینه برای تهیه مبلمان و صندلی‌های اداری است. در فروشگاه هونیک می‌توانید به باکیفیت‌ترین صندلی‌های اداری دسترسی داشته باشید و از بین تنوع بسیار بالای محصولات بهترین گزینه را انتخاب کنید.

همچنین داشتن دیگر تجهیزات مانند میزها و اکسسوری اداری به شما کمک می‌کند تمام وسایل مورد نیازتان را به صورت همخوان و از یک فروشگاه تهیه کنید. بنابراین برای مشاهده انواع مدل‌های صندلی اداری مدرن سیستم به سایت هونیک ( مدرن سیستم ) مراجعه کنید و در صورت نیاز به مشاوره با شماره‌های تماس این مجموعه در ارتباط باشید.