سنگ نمای سبز، یک انتخاب متفاوت و منحصر به فرد است. معمولا نمای ساختمان ها را با سنگ های سفید، مشکی، طوسی یا کرمی مشاهده کرده ایم. سنگ های ساختمانی متریالی مقاوم و با طول عمر بیشتر نسبت به سایر مصالح هستند. با توجه به ویژگی های هر سنگ، نوع پرداخت آن و همچنین متناسب بودن آنالیز ساختاری آن با موقعیت جغرافیایی منطقه، میتوان هریک از آنها را برای استفاده در نمای ساختمان انتخاب کرد. در ادامه به بررسی ویژگی های یک سنگ مناسب نما و معرفی انواع سنگ نمای سبز میپردازیم،  با ما همراه باشید.

جهت مشاهده جدید ترین فرآوری سنگ گرانیت سبز اینجا کلیک کنید.

سنگ نمای سبز

ویژگی های سنگ طبیعی برای استفاده در نمای ساختمان

برای انتخاب سنگ طبیعی برای نما، لازم است تمام خصوصیات این نوع متریال را بدانیم تا بتوانیم بهترین سنگ را انتخاب کنیم. به طور کلی سنگ هایی برای استفاده در نمای ساختمان مناسب هستند که دارای ویژگی های زیر باشند:

 • سنگ طبیعی برای نما باید مقاومت و استحکام بالایی داشته باشد.
 • سنگ ها برای استفاده در نمای بیرونی و داخلی ساختمانویژگی های متفاوتی لازم دارند.
 • سنگی که در بیرون از ساختمان استفاده می شود، باید در برابر تغییرات محیطی شدید همچون تابش مستقیم خورشید، برف و باران یا حتی یخ زدگی نیز مقاوم باشد. سنگ باید متناسب با منطقه مورد استفاده و آب وهوای آن باشد.
 • سنگی که در داخل ساختمان و در محیط مرطوب به کارگرفته میشود نیز باید در برابر رطوبت واکنش نشان ندهد وآسیب نبیند.
 • میزان جذب آب سنگ باید پایین باشد. جذب آب زیاد میتواند باعث شوره زدن سنگ و خرد شدن آن شود.
 • سنگی مناسب نمای ساختمان است که وزن و تخلخل مناسب داشته باشد، به خوبی با ملات درگیر شده و به نما بچسبد.

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان در مورد هریک از سنگ های ساختمانی، ویژگی آنها و متناسب بودن آن با کاربرد مورد نظر خود، میتوانید با مشاوران سنگ پارس تماس حاصل نمایید.

انواع سنگ نمای سبز

سنگ های سبز به سه گروه مرمر، گرانیت و مرمریت تعلق دارند. مشهور ترین سنگ های سبز عبارتند از:

سنگ مرمر سبز

گرانیت سبز بوش همرچرمی

 • گرانیت سبز اردستان
 • گرانیت سبز دانه اناری
 • گرانیت سبز درباری
 • گرانیت سبز شاداب
 • مرمریت سبز بیرجند
 • مرمریت سبز انارک
 • مرمریت سبز نایین
 • مرمریت سیسیلی سبز

سنگ گرانیت سبز چیست؟

گرانیت سبز نوعی سنگ آذرین نفوذی است که در سراسر جهان یافت میشود. از گذشته تاکنون، محبوبیت این سنگ بیشتر و بیشتر شده است. زیرا این سنگ مقاوم به خوبی توانسته است پاسخگوی درخواست و سلیقه مشتریان باشد.

ویژگی ها و مزایای سنگ نمای سبز، سنگ گرانیت

سنگ گرانیت سبز با زمینه سبز و نقوش زیبای سبز روشن و تیره، سنگی بسیار خاص و منحصر به فرد می باشد. طراحان و معماران از این محصول در پروژه ها و ساختمان های لوکس استفاده می کنند. انجام پرداخت چرمی بر روی این سنگ، زیبایی خیره کننده ای به این گرانیت می دهد. جذب آب کم، مقاومت در برابر آب و هوا، مقاومت فشاری بالا و ثبات رنگ از ویژگی های گرانیت سبز است. همچنین می توانیم این گرانیت را در هر اندازه ای برش دهیم.

سنگ گرانیت سبز بوش همرچرمی

یکی از جدیدترین فرآوری هایی که از بر روی سنگ گرانیت انجام میشود، بوش همرچرمی است. گرانیت سبز بوش همرچرمی بافتی متفاوت و ویژه بر روی سنگ ایجاد میکند که باعث زیبایی دوچندان این سنگ محبوب می شود. علاوه بر ویژگی های بیان شده در بالا، فرآوری بوش همر باعث ایجاد اصطکاک سطح سنگ شده و این سنگ را علاوه بر نما، برای استفاده در کف نیز مناسب می سازد.

پرداخت چرمی انجام شده بر روی سنگ، علاوه بر ایجاد تم رنگی خاص، انعکاس نور جالبی در شب برای نما ایجاد می کند. بافت بوش همرچرمی تجربه و حس جدیدی از لمس سطح سنگ را برای شما به ارمغان می آورد. گرانیت سبز بوش همرچرمی میزان جذب کثیفی، لک و آلودگی بسیار کمی دارد و به راحتی کثیف نمیشود. شیوه تمیز کردن سنگ های بوش همرچرمی آسان است و در اغلب اوقات با آب به آسانی تمیز میشود.

گرانیت سبز بوش همرچرمی در هرنقطه از جهان، چه در مناطق سردسیر و چه در مناطق گرمسیر، قابل به کارگیری است. این سنگ محبوب، از نمای بیرونی ساختمان گرفته تا نمای داخلی، کف ساختمان، تزئینات و دکوراتیو و حتی در حمام و سرویس بهداشتی نیز قابل استفاده است.

ابعاد مختلف سنگ گرانیت سبز بوش همرچرمی

سنگ های گرانیت سبز در سنگبری پارس با ابعاد تایل و حکمی تولید میشوند. برای استفاده از هر یک از آنها در نما، باید به نوع طراحی ساختمان خود توجه نمایید.

معادن سنگ گرانیت سبز کجاست؟

معادن سنگ گرانیت سبز در کشور ایران، استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند قرار دارند. هریک از معادن مختلف در این منطقه طیف رنگی تیره یا روشن تری از سنگ گرانیت سبز را ارائه میدهند.

سنگ نمای سبز

قیمت سنگ نمای سبز

سنگ نمای سبز نیز مانند سایر سنگ ها، قیمت متغیری دارد که باتوجه به برخی ویژگی های آن، تعیین میشود. از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت سنگ عبارتند از:

 • جنس و ماهیت سنگ
 • ضخامت و ابعاد سنگ
 • نوع پرداخت و کیفیت فرآوری انجام شده بر روی سنگ
 • سورت بندی سنگ
 • قد و پای سنگ
 • سلامت سنگ و عدم وجود سوختگی یا ترک

سنگ مرمر سبز

سنگ مرمر سبز، از جمله سنگ های محبوب از جنس مرمر است. سنگ های مرمر به عنوان سنگ های لوکس و گران قیمت مشهور هستند. مرمرها با طرح های خاص و منحصر به فرد خود، زیبایی وجلوه خاصی برای فضا ایجاد میکنند. رنگ غالب این سنگ ها سبز روشن یا سبز تیره است که با رگه و هاله های سفید و طلایی و در برخی موارد قهوه ای، همراه است.

پرداخت های گوناگون از جمله صیقلی یا سابیده، چرمی و هوند  بر روی سنگ مرمر انجام میشود. این سنگ ها اغلب در ابعاد بزرگ همچون اسلب و با قابلیت بوک مچ و فورمچ تولید شده و مورد استفاده قرار میگیرند. بهتر است سنگ های مرمر در نمای داخلی ساختمان استفاده شوند و در معرض کمترین رطوبت باشند.

تم رنگی سنگ های مرمر

در بیشتر موارد سنگ های مرمر به رنگ سفید می باشند. موقع دگرگونی سنگ، کانی های گوناگون میتوانند موجب ایحاد تغییر در رنگ سنگ های مرمر شده و رنگ آنها را به سایر رنگ ها، ازجمله رنگ سبز، تغییر دهند.

سنگبری پارس

سنگبری پارس با بیش از سه دهه فعالیت در زمینه سنگ های ساختمانی، اکنون به تولید سنگ های گرانیت سبز با پرداخت بوش همرچرمی پرداخته است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد سنگ های ساختمانی بخصوص سنگ گرانیت سبز( انواع مختلف آن، اندازه و رنگ، بافت و پوشش، کیفیت و ویژگی ها، موارد استفاده و کاربرد آن) میتوانید به قسمت وبلاگ سنگ پارس، مراجعه نمایید. همچنین شما عزیزان میتوانید جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان، با مشاوران سنگ پارس تماس حاصل نمایید. برای رفتن به سایت سنگبری پارس اینجا کلیک کنید.