در این روزها بخش اعظمی از وظیفه رونق کسب و کارها  و افزایش درآمد از طریق فروش آنلاین به دست سایت ها سپرده شده است. کارآفرینان آنلاین به خوبی می دانند برای اینکه بتوانند مخاطب را به خود جذب نمایند، باید از جاذبه های بصری متنوع و رنگارنگی کمک بگیرند. این نوع عملکرد کاملا درست است. زیرا بارها به صاحبان این نوع از کسب و کارها  ثابت شده است که هرگاه از محتواهای تصویری و گرافیکی با کیفیت مناسب استفاده می کنند، می توانند اثرگذاری مناسبی روی بیننده داشته باشند. بنابراین ما به همه افرادی که فعالیتی تجاری را در پیش گرفته اند و حضوری آنلاین در فضای مجازی دارند، توصیه می کنیم برای پیشبرد اهدافشان از اینفوگرافی ها کمک بگیرند. زیرا با کمک اینفوگرافی جذاب می توانند مخاطبان بیشتری را به کسب و کار خود جذب نمایند.

اینفوگرافی جذاب اهداف مختلفی را پوشش می دهد

بله، درست است! اینفوگرافی اهداف مختلفی را پوشش می دهد. با کمک این فرمت از تولید محتوا می توان به اهداف مختلفی رنگ حقیقت پاشید. اصلا مهم نیست که هدف شما جذب مخاطبان بیشتر باشد یا تبدیل نام برندتان به یک نام آشنا یا ارتباط برقرار کردن با سایر رسانه های اجتماعی و یا گسترش حوزه بازاریابی. زیرا به دنبال هر چیزی که باشید، می توانید روی توانمندی و قدرت بالای اینفوگرافی جذاب حساب کنید.

این روزها بازاریابان حرفه ای برای جذب مخاطبان بیشتر و کسب موفقیت های چشمگیر در این عرصه در کمپین ها و سایت های تجاری از اینفوگرافی ها استفاده می کنند. اگر شما هم کسب و کاری دارید، می توانید در سایت خود از اینفوگرافی ها کمک بگیرید. مطمئن باشید با کمک این فرمت محتوایی می توانید ترافیک سایت را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. اگر در سایت خود از اینفوگرافی جذاب و خلاقانه استفاده کنید، می توانید مطمئن باشید که کاربران زیادی برای بار دوم هم به سایت شما سر خواهند زد و بدین ترتیب مخاطبانی بالقوه و وفادار را به خود جذب خواهید کرد.

طراحی اینفوگرافی جذاب

اگر کمی به کسب و کارهای معتبر و معروف دنیا دقت کنید، متوجه می شوید که آنها برای معرفی خود، خدمات و یا محصولاتشان از اینفوگرافی های حرفه ای کمک می گیرند که همین مسئله به درخشش بیشتر آنها در حوزه تجارت کمک شایانی خواهد کرد.

رابطه اینفوگرافی جذاب با مغز انسان

پژوهشگران دریافته اند که مغز انسان در ارتباط خوبی با اینفوگرافی ها قرار دارد. این مسئله می تواند یک خبر خوش برای تمامی صاحبان کسب و کارها باشد. از آنجایی که مغز انسان به رسانه های رنگارنگ علاقمند است، می توان با طراحی اینفوگرافی خلاقانه و مبتکرانه ضمن جذب مخاطب به افکار وی سمت و سویی مشخص داد. رنگ ها تاثیر بسیار زیادی بر جذب مخاطب دارند و چشم ها از ابزاری به شمار می روند که مابین انسان و محیط پیرامونش ارتباط برقرار می کنند و در ادامه مغز به تجزیه و تحلیل سیگنال های دریافتی می پردازد. از همین رو، اینفوگرافی ها می توانند یک گزینه ایده آل برای انتقال داده ها به مخاطبان باشد.

گزارش ها حاکی از آن است که در چند سال اخیر حجم اطلاعات به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این روزها اطلاعات زیادی در سایت ها، شبکه های مجازی، روزنامه ها و… به چشم می خورند. در حال حاضر می توان از منابع مختلفی به انبوهی از اطلاعات دست پیدا کرد. حجم وسیع اطلاعات و گاها ضد و نقیض می تواند موجب بروز اختلال در عملکرد مغز شود. به همین جهت آن چیزی که این روزها بسیار مهم است، نحوه ارائه اطلاعات است. اطلاعات باید به گونه ای عرضه شوند که از آشفتگی ذهن جلوگیری کنند و در نهایت یک پیغام مشخص را به مغز مخاطب ارسال نمایند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید خواندن کلمات کوتاه و ساده در مقایسه با مشاهده  تصاویر به زمان بیشتری نیاز دارند. از دیگر دلایل محبوبیت اینفوگرافی ها در نزد انسان همان سادگی آن است. زیرا مغز به راحتی می تواند به پردازش اینفوگرافی مشغول شود  و در نهایت مفهوم نهایی را درک کند. در صورتی که برای اینکه بتوان مفهومی را در قالب نوشتار به ذهن مخاطب رساند، باید بیننده را به خواندن حداقل چند سطر وادار کرد.

لازم به ذکر است که درک و پردازش اینفوگرافی جذاب به یک دهم ثانیه نیاز خواهد داشت و این زمان خارق العاده است! شما می توانید با توجه به این زمان کوتاه تاثیرات فوق العاده ای را بر ذهن مخاطب بگذارید. فقط کافیست که روی اعجاز اینفوگرافی حساب کنید. همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که مغز انسان همیشه به دنبال ساده ترین راه هاست. به همین جهت با اینفوگرافی ها در مقایسه با محتواهای متنی رابطه بهتری دارد.

طراحی اینفوگرافی جذاب

محبوبیت اینفوگرافی

آمار مربوط به اینفوگرافی ها بسیار شگفت آور است. شاید باور نکنید اما بر طبق آمارها، استقبال از اینفوگرافی ها از سال 2007 میلادی به میزان چشمگیری افزایش یافت. به طوری که از آن سال تا کنون افزایشی 9000 درصدی داشته اند. این آمار واقعا هیجان انگیز است!

این روزها اینفوگرافی ها فقط به یک حوزه خاص تعلق ندارند. بلکه شما می توانید اینفوگرافی های متنوعی را در سایت ها، بیلبوردهای تبلیغاتی، تبلیغات تلویزیونی، کتابچه های راهنما و … ببینید. مخاطبان از اینفوگرافی ها استقبال ویژه ای دارند. زیرا به خوبی می دانند که می توانند به اطلاعات کاربردی و موثری در بازه زمانی کوتاه دست پیدا کنند. فعالان حوزه تبلیغات به خوبی دریافته اند که می توانند با کمک اینفوگرافی ها در تبلیغات گامی موثر در شهرت و درخشش یک برند بردارند. افرادی که تمایل و برنامه ای برای استفاده از اینفوگرافی ها در کسب و کارشان ندارند، باید سقوط کسب و کارشان را به تماشا بنشینند و این اتفاق قطعا دیر نخواهد بود.

آشنایی با مزایای اینفوگرافی جذاب

  • همان طور که پیشتر هم گفتیم، اینفوگرافی جذاب یک ابزار قدرتمند در دست بازاریابان و فعالان حوزه تبلیغات است. این فرمت محتوایی از اثرگذار ترین و قوی ترین محتواها در جذب مخاطبان به شمار می رود.
  • محتوای گرافیکی را می توان در کوتاه ترین زمان مشاهده و درک کرد. در صورتی که برای درک همان مفهوم در قالب محتوای متنی به زمان بیشتری نیاز خواهد بود.
  • این را به خاطر داشته باشید که محتوای گرافیکی خیلی راحت تر در ذهن مخاطب می نشیند و می تواند برای مدت طولانی آن مفهوم را در ذهن خود حفظ کند.
  • چه بخواهیم و چه نخواهیم اینفوگرافی جذاب به یک ابزار قدرتمند در عرصه تبلیغات تبدیل شده است که می تواند به آسانی ترافیک بازدید کسب و کار شما را افزایش دهد.
  • با کمک اینفوگرافی ها میتوان از زبان های مختلف فاکتور گرفت. در واقع اینفوگرافی ها خودشان یک زبان مستقل هستند که می توانند مفهوم مورد نظر را به تمامی افراد جهان با هر زبانی انتقال دهند.

طراحی اینفوگرافی جذاب

ما در این مقاله لزوم استفاده از اینفوگرافی جذاب را بیان کردیم. مطمئن باشید که محتوای گرافیکی به کسب و کارتان رونق تازه ای خواهد بخشید. اگر در این رابطه دو دل هستید، به خودتان رجوع کنید. آیا خودتان به مشاهده اینفوگرافی علاقه ای دارید؟ اگر این طور است، مطمئن باشید که سایرین هم به دیدن اینفوگرافی جذاب علاقمند خواهند بود. چون شما می توانید نماینده ای از یک جامعه باشید. پس چیزی که برای شما خوشایند است، می تواند نگاه سایر مخاطبان را هم به خود جذب نماید.