در بلاک خلاق، ما اینفوگرافیکهای متنوعی را از روابط عمومی دریافت کردیم که امیدوار بودند که پوشش ما به آنها کمک کند تا در شبکه های اجتماعی معروف شوند. این مسئله اشکالی ندارد، اما صادقانه بگوییم، بسیاری از آنها خوب طراحی اینفوگرافی نشده اند. و با افزایش دسترسی به ابزارهای اینفوگرافیک که روش استفاده اسانی هم دارند ما در طراح شید به این مسئله مضنونیم که برخی از اینها شاید توسط افراد بازاریاب که هیچگونه آموزش واقعی برای طراحی ندیده اند رسم شده باشد.

برای ایجاد تعادل و برای اینکه به دنیا نشان دهیم که بهترین اینفوگرافیک واقعا شبیه چیست، ما هفت نمونه درخشان از نظم و انضباط ایجاد شده توسط آژانس های طراحی پیشرو را گرد هم آورده ایم.

 1. داستانهای پرچم توسط فردیو

اکثر پرچم ها بر اساس یک فرمول ساده از رنگ ها، نمادها و طرح ها، به عنوان این تصویر برجسته 3D است.

اینفوگرافیک

 

استودیوی طراحی کپنهاگ فردیو، به طور جدی پر از پرچم هاست. بنابراین تصمیم گرفت تا مهارت های تجسم داده ها یش برای پروژه جانبی بطور جدی بکار گرفته نشود و نتیجه داستان پرچمها شد. این اینفوگرافیک عظیم طراحی پرچم های جهان را با توجه به معیارهای مختلف، از جمله انتخاب رنگ (و آنچه آنها بعنوان نماد در نظر گرفته اند)، شکل ها (کارایی و پیچیدگی آنها)، سن، شباهت ها و موارد دیگر، مقایسه می کند.

این تصاویر بصری که به دقت در نظر گرفته شده اند ساده، تخیلی و به نوبه خود بسیار زیبا هستند. از همه مهمتر، چه کسی “تتریس پرچم” را دوست ندارد؟

 2. تکامل هیپ هاپ توسط ساب روسا

ارتباطات پیچیده تاریخچه هیپ هاپ در این اینفوگرافیک بطور دوست داشتنی ایجاد شده است.

اینفوگرافیک

ساب روسا یک استراتژی مستقل و شیوه طراحی است که منشاء آن در نیویورک است که یک نشریه دو سالانه به نام La Petite Mort را چاپ می کند که یک تیراژ کوچک آن 5000 نسخه است و همچنین بصورت آنلاین هم منتشر میشود.

برای نسخه سال گذشته، طراح جوان Jssi Brattengeier ذکاوت خود را با کشیدن نقشه 37 سال تاریخ هیپ هاپ نشان داده است. نتیجه یک اینفوگرافیک قابل توجه تک رنگ است که حس کامل همه آشفتگی ها و پیچیدگی هایی را که این داستان مستلزم آن است را ایجاد می کند.

یک نمونه عالی از چگونگی کنترل سلسله مراتب بصری برای ساخت اطلاعات پیچیده برای حرکت آسان است. شما می توانید نمودار را در صفحه 54 مجله بطور کامل ببینید و همچنین می توانید به صورت رایگان در اینجا دانلود کنید.

 3. طرح اذان توسط شرکت پاپ

این اینفوگرافیک قابل توجه اما موثر برای کانال 4 ایجاد شده است.

اینفوگرافیک

اینفوگرافیک لازم نیست پیچیده و یا دارای اطلاعات سنگین باشد تا موثر واقع شود، و در اینجا یک نمونه عالی وجود دارد. وقتی که کانال 4 فصل خاصی را به منظور جشنواره شروع ماه رمضان مسلمانان آغاز کرد، از شرکت دیجیتال پانچ مستقر در منچستر برای ایجاد برند مناسب درخواست کرد. این مسئله شامل یک بخش از اینفوگرافیک بود که بایدها و نبایدهای جشنواره را نشان میداد، که به طور کامل در بالا نشان داده شده است.

خوب، این قطعا ساده ترین اینفوگرافیک در باره این تمایلات است. اما یک طرح چشم نواز، خوش بینانه و کاملا قابل توجه هم است که استفاده هوشمندانه از هنر رنگی و الهامات اسلامی ، هنر هندسی به منظور جلب تماشاچیان را نشان می دهد.

 4. یک ماه در شرکت طراحی Paperleaf

برگ کاغذ از سوی کسانی که کاملا صادقانه  در مورد کاربرد آن برای اینفوگرافی نظر دادند مورد تحسین قرار گرفت.

اینفوگرافیک

حالا یک اینفوگرافیک توسط یک شرکت برای شرکت دیگر. آژانس. Paperleaf که یک شرکت طراحی در ادمونتون کانادا است، خود را “طرفداران بزرگ ارتباطات باز و صادقانه” توصیف می کند. به طوری که آنها این اینفوگرافیک را در مورد چگونگی کارشان در یک ماه معمول در کسب و کار بیان می کند.

آمار تحت پوشش شامل چند ساعت قابل پرداخت که تیم توانست کار کند ، چه مقدار از وقت آنها صرف استراحت شده است، و ارزش قراردادهای که آنها برنده و یا از دست داده اند می باشد. و همه چیز با جذابیت ، با تایپوگرافی بزرگ و جسورانه و رنگ چشم گیر قرمز، آبی و سیاه طراحی شده است.

شما می توانید کل اینفوگرافیک را اینجا ببینید.

 5. مواد زائد، توسط پنتاگرم

پنتاگرم اطلاعاتی را درباره مدیریت آب در نیویورک ارائه داده است

استودیو طراحی جهانی پنتاگرم برای جوایزی که بخاطر کارش برای مشتریان پر زرق و برق و برندهای بزرگ شناخته شده است. بنابراین شما لزوما نباید انتظار داشته باشید که آنها افرادی پشت اینفوگرافیک مربوط به ادرار و فاضلاب باشند. اما زمانی که آنها توسط اداره طراحی و ساخت شهر نیویورک (DDC) برای تجسم دستورالعمل استفاده کارآمد از آب در سراسر شهرستان فرا خوانده شدند، آنها این چالش را پذیرفتند.

نتیجه این کار مسائل مربوط به آب شد: یک راهنمای طراحی برای حفظ آب در ساختمان ها. این کار هجم زیادی از اطلاعات را در 289 صفحه جمع کرد، اما به لطف استفاده هوشمندانه از برنامه های کد بندی رنگی و اینفوگرافیکی که به زیبایی طراحی شده است، همه اطلاعات را می توان به آسانی پیدا کرد و هضم نمود. یک استاد کلاس در ارائه یک موضوع خسته کننده از این کار جذاب و آگاهی دهنده استفاده کرد.

شما می توانید PDF را به صورت رایگان دانلود و اینجا بررسی نمایید.

 6. حقایقی در باره ایالات متحده آمریکا توسط آرت افکتس

این اینفوگرافیک عظیم هرآنچه آمریکا انجام میدهد را ویران کرده است

متقاعد کردن دولت کار دشواری است، مگر اینکه بتوانید به طور موثر بر روی آن تاثیر بگذارید. این تفکر پشت این پروژه 10 میلیون دلاری است که از استیو بالمر و استودیوی آرت افکت طراحی سیاتل است. USAFacts مجموعه ای است برای انتقال آمار دولتی بزرگ به طوری که برای یک فرد عادی درک آن آسان باشد.

برای تجسم ها در سایت از رنگ های روشن، تایپوگرافی بسیار خوانا و ساختارهای نموداری ساده استفاده می شود به طوری که افراد متوسط می توانند آن را دنبال کنند و نتیجه بسیار جالب و کاربر پسند تر از بسیاری از وب سایت های دولتی است که تجربه کرده ایم. هر کسی که برای تجسم مقدار زیادی از داده ها بصورت آنلاین برنامه ریزی می کند، توصیه می شود که آن را بررسی کند.

 7. نمودار حوشحال توسط شرکت سگمیستر با مسئولیت محدود

این اینفوگرافیک که بزرگتر از اندازه معمول خود ساخته شده است ذات خوشبختی را مورد بررسی قرار میدهد

تا کنون ما اینفوگرافیک را که بصورت آنلاین پخش می شود، بصورت PDF و در صفحه چاپ شده پوشش داده ایم. اما ما با یکی از آن اینفوگرافیک که دیوار یک نمایشگاه را پوشانده بود به پایان رسیدیم. نمایشگاه خوشبختی در ICA فیلادلفیا برگزار شد که به عنوان یک اکتشاف عمیق در مورد ماهیت شادی به حساب می آید. این نمایشگاه توسط استفان سگمیستر مدیر اجرایی استودیوی سگمیستر در نیویورک مدیریت گردید. نقاشی توسط ورنا میشلیش تصریح شد و تحت هدایت خلاق سکمیستر و کارگردانی هنری جسیکا والش این چاپ وینیل غول پیکر حقایق و ارقام مربوط به شادی و روابط را در میان گروههای سنی، جنس و جهت گیری جنسی به اشتراک می گذارد.

این حس قدیمی بودن و نگرش طعنه آمیز لحن تاثیرگذاری را ایجاد کرد و کمک کرد تا نکات بسیار جدی را بصورت سرگرم کننده و قابل فهم انتقال دهند. شما می توانید جزییات اجزاء تشکیل دهنده اینفوگرافیک را در اینجا ببینید.