تقریبا به هر جایی نگاه می کنید، می توانید سازه و نمای بتنی را مشاهده کنید. از جمله دیوار ها، ساختمان ها، پل ها، استخر ها و سایر سازه های بتنی که به وفور یافت می شود. بتن ها انواع مختلفی دارند مانند بتن اکسپوز، بتن آماده و انواع دیگر که چگونگی ساخت آنها در خواصشان موثر است.

نحوه ساخت بتن

بتن از مخلوط آب، سیمان و سنگدانه ها درشت تشکیل شده است. زمانی که این مواد با یکدیگر مخلوط شوند، یک ماده ساختمانی ایجاد می گردد که با سپری شدن زمان سخت خواهد شد. تغییر میزان آب و سیمان، تعیین کننده خواص بتن است. این خواص عموما شامل دوام، استحکام و مقاومت در برابر گرما می باشد.

شرکت های بتن در شیراز ، تهران و سایر شهرهای ایران را در سایت پی جو مشاهده فرمایید.

در ادامه با انواع بتن آشنا می شویم:

بتن آماده

بتن آماده در کارگاه یا کارخانه آماده می شود. سپس به وسیله کامیون حمل سیمان (بونکر) به محل ساخت و ساز منتقل می گردد. کیفیت ساخت این بتن ها به علت نظارت دقیقی که در محل ساخت آن وجود دارد، بسیار بالاست.

بتن آماده

بتن ریزی

بتن سنگین

بتن های سنگین از سنگدانه های سنگین ساخته شدند و وزن بیشتری نیز دارند. این بتن ها در برابر تابش های رادیواکتیو مقاومند و معمولا برای ساخت نیروگاه اتمی از آنها استفاده می شود.

تمامی خدمات ساختمان و دکوراسیون را در سایت پی جو میتوانید مشاهده فرمایید.

بتن سبک

برخلاف بتن سنگین، در این نوع بتن از سنگدانه های سبک استفاده می شود. از بتن های سبک می توان در سازه های بزرگ استفاده کرد و وزن سازه را تا میزان قابل توجهی کاهش داد. ضمن اینکه حمل و نقل آنها نیز ساده تر است.

بتن اکسپوز

از بتن اکسپوز یا بتن نما به عنوان نمای نهایی سازه استفاده می شود و روی آن دیگر مصالحی قرار نمی گیرد. ساخت بتن اکسپوز نیاز به دقت و ظرافت بیشتری دارد. به دلیل آنکه سطح نهایی سازه را می پوشاند و قابل مشاهده است. بنابراین باید سطحی صاف، یکدست و بدون ایراد داشته باشد.

بتن اکسپوز به صورت پیش ساخته است مورد استفاده قرار می گیرد و به علت آنکه به طور دائمی در محیط قرار دارد، باید در برابر تغییرات دما و رطوبت مقاومت خوبی داشته باشد. همچنین بتن اکسپوز را می توان ترمیم کرد که این کار ملزومات خاصی را می طلبد و باید به درستی صورت گیرد.

نیاز شما به بتن اکسپوز را می تواند وب سایت”پی جو“، با معرفی بهترین شرکت ها در سراسر ایران برآورده کند.

بتن مکیده

پس از مخلوط کردن مواد، به وسیله پمپ وکیوم، حدود 40 درصد آب بتن کشیده می شود و هوای اضافی نیز از آن خارج می گردد. این کار باعث سفت شدن بتن و افزایش چگالی آن در حجمی مشخص خواهد شد.

بتن مکیده نسب به بتن عادی مقاومت بیشتری در مقابل فشار و تغییرات دمایی دارد و ترک کمتری نیز می خورد. سرعت سخت شدن آن نیز نسب به بتن معمولی بیشتر است.

بتن استامپی

بتن استامپی یا چاپی را می توان در انواع پروژه ها از جمله پیاده رو ها و کف خیابان استفاده نمود. بتن استامپی را می توان به هر شکلی ایجاد کرد. از مزایای استفاده از این نوع بتن می توان به کاهش هزینه، طراحی های خلاقانه و مقاومت زیاد آن اشاره نمود.

فروشگاه مصالح ساختمانی در شیراز و سایر شهرهای ایران را در سایت پی جو مشاهده فرمایید.

بتن استامپی

بتن استامپی

بتن آرمه

در این نوع بتن، فولاد به عنوان تقویت کننده استفاده می شود و مقاومت بتن را افزایش می دهد. آرماتور های قرار گرفته درون بتن مقاومت آن را در برابر انواع تنش و ارتعاشات افزایش می دهد. بتن آرمه در ساختمان ها بیشترین استفاده را دارد.

بتن آسفالتی

با اضافه کردن آسفالت به بتن، بتن آسفالتی تشکیل می شود. از این نوع بتن در فرودگاه ها و جاده ها استفاده می شود و سرعت سخت شدن آن بسیار زیاد است. وب سایت “پی جو” مرجع معرفی بهترین شرکت ها در زمینه فروش بتن می باشد. در هر کجای ایران که هستید، می توانید از خدمات وب سایت ما استفاده کرده، و بتن مورد نیاز خود را تهیه کنید.