می بینیم که بسیاری از معماران با توجه به کاری که انجام می دهند و مسئولیت هایی که بر عهده دارند ، درآمد از معماری بسیار کمی دارند. ساعت های طولانی ، استرس زیاد ، زمان پروژه دقیق ، خواستار مشتری ، مسئولیت های زیاد و کار در آخر هفته. همه اینها برای جبران خسارت متوسط برای معماران ​​در یک بازار کاملاً رقابتی است.

چرا چنین است: چگونه می توانید به عنوان یک معمار درآمد از معماری بیشتری کسب کنید؟

بسیاری از معماران مستقل شیفته معماری و سمت طراحی حرفه خود هستند. به حدی که آنها فراموش می کنند که یک کارآفرین نیز باشند. آنها غالباً به جای مشاغل خود ، منحصراً در مشاغل دیگران کار می کنند .

شما می توانید یک معمار عالی باشید اما به خودی خود هیچ مشکلی وجود ندارد اگر فقط بخواهید خودتان را با معماری اشغال کنید.

تا زمانی که این هدف شما باشد و نه چیز دیگری.

اما بسیاری اهمیت “کارآفرینی” را دست کم می گیرند یا آن را تا آنجا که ممکن است از خود دور نگه می‌دارند ، گویی که این یک کلمه چند حرفی است ، فقط برای کوسه های حریص تجاری قابل دستیابی است و با هنر و معماری سازگار نیست.

“Archi-preneur” یک کلمه ترکیبی از “معمار” و “کارآفرین” است. مدل تجاری سنتی معماران ، یک مدل مبتنی بر خدمات است. معمار در ازای خدمتی که به مشتری می دهد هزینه ای دریافت می کند. من بسیاری از معماران را می بینم که ناامید می شوند زیرا مشتری در حال تغییر طرح است ، و ارزشی برای کار معماران قائل نیست یا رفتار بدی از خود نشان می دهد. علاوه بر این ، فرآیند کسب پروژه ها بسیار رقابتی است و گاهی اوقات با شرکت در مسابقات معماری با تعداد زیادی دفاتر دیگر انجام می شود. بنابراین ، شما باید یک مقدار زیادی از کار را برای یک پیشنهاد طراحی از ابتدا (و به صورت رایگان!) انجام دهید. اگر در مسابقه برنده نشوید ، برای کار خود جبران نمی شوید. بدون پروژه ، شما نمی توانید معماری را تمرین کنید و بدون داشتن نمونه کار مناسب پروژه ها ، مشتریان شما را استخدام نمی کنند. به طور کلی احساس کردم شروع کار به عنوان یک معمار دشوار است. بنابراین من شروع به تحقیق درباره روشهای اضافی درآمدزایی به عنوان یک معمار کردم. و من در واقع بسیاری از معماران را یافتم که از مجموعه مهارت های خود به شیوه ای خلاقانه و کارآفرینانه برای ایجاد درآمد از معماری اضافی استفاده می کردند. “

درآمد از معماری

بسیاری از معماران فکر می کنند که تجارت زمان طراحی آنها برای پول تنها راه کسب درآمد از معماری است ، زیرا در دوره مطالعات معماری موضوع کارآفرینی به هیچ وجه مطرح نمی شود.

اما مطمئناً ، شما می توانید از مهارت های خود به عنوان یک معمار به صد روش مختلف استفاده کنید.

برای ادامه کار متفاوت ، انرژی ، پشتکار و نظم بیشتری لازم است.

اما وقتی زمان کافی ، صبر و سخت کوشی سرمایه گذاری شود ، بازده می تواند ده برابر ، حتی صد برابر شود.

و این بازده نه تنها پولی است ، بلکه مربوط به رضایت و آزادی است که سایر مدلهای تجاری به دنبال دارد.

به عنوان مثال ، برخی از مدل های تجاری به شما امکان می دهند کاملاً مستقل از مکان و زمان کار کنید که به شما آزادی سفر در دنیا را می دهد در حالی که به کار خود ادامه می دهید. اگر کار پروژه کلاسیک معماری را انجام دهید ، این غیرممکن است.

1. معمار به عنوان توسعه دهنده

چرا به جای کار برای یک سازنده ، که از مهارت های شما برای ساختن یا تبدیل ساختمان ها برای فروش آنها با سود بالا استفاده می کند ، سعی نمی کنید از مهارت های خود برای منافع خود استفاده کنید و توسعه دهنده خود شوید ؟

معماران مهارت های زیادی برای کسب درآمد خوب از معماری به عنوان یک توسعه دهنده املاک و مستغلات لازم دارند. آنها غالباً متوجه این موضوع نیستند ، یا فکر می کنند این کار برای آنها نیست – این فقط مختص سرمایه گذاران ثروتمند و بزرگ است.

آنها می توانند طرح ها و چشم انداز یک پروژه را ایجاد کنند و می دانند که چگونه مجوزهای برنامه ریزی را دریافت کنند و روند ساخت را مدیریت کنند.

در حقیقت ، معماران معمولاً هنگام کار برای مشتری ارزش زیادی کسب می کنند ، به عنوان مثال هنگام تبدیل یک قطعه زمین به یک ساختمان آپارتمانی چند واحدی که به نوبه خود درآمد قابل توجهی از اجاره ماهانه را ایجاد می کند.

معمارانی که به جای دریافت هزینه در هر ساعت یا هزینه مبتنی بر پروژه ، ارزش آنها را درک می کنند و سعی می کنند متناسب با ارزش توسعه دهنده پول دریافت کنند در دراز مدت می تواند بسیار بهتر باشد.

جاناتان سگال یک معمار معروف است که همیشه به عنوان یک توسعه دهنده ، پیمانکار و مدیر املاک عمل می کند و از درآمد اجاره املاک مسکونی خود زندگی می کند.

آجرهای خود را یکی یکی جمع کرد ، با اجاره خانه ها ، آپارتمان ها و آپارتمان هایی که با گذشت زمان ساخته بود ، جریان بزرگی از جریان نقدی و بسیار قابل پیش بینی ایجاد کرد.

نیازی نیست که شما آلبرت انیشتین باشید تا متوجه شوید که این یک روش بسیار سودآور و نسبتاً منفعل برای کسب کل پول است. یعنی با توجه به اینکه شما صبر ، استقامت و تمایل دارید که ریسک اولیه را بپذیرید و اولین سالهای سخت و نسبتاً بی سود را در آغاز کار کنید.

واضح است که معماران برای دستیابی به موفقیت در املاک و مستغلات امید دارند : آنها می دانند چگونه ساختمان ها را طراحی و تبدیل کنند ، چگونه ایده ها را به پروژه تبدیل کنند ، مجوز بگیرند ، هزینه های نوسازی را تخمین بزنند و از پیمانکاران مدیریت و پیگیری کنند. آنها می توانند از مهارت و تجربه خود برای افزودن ارزش فوق العاده استفاده کنند.

یکی دیگر از مزایای اصلی معماران این است که در تخمین ارزش واقعی یک ملک و تجزیه و تحلیل پتانسیل خوب هستند.

توانایی انتخاب املاک با برچسب قیمت مناسب و دیدن توانایی بالقوه ارزش افزوده ، (تبدیل پروژه به روش خاص) معماران از مزیت زیادی در کسب درآمد در املاک و مستغلات برخوردار هستند.

در مورد خطرات چطور؟

بدیهی است که معامله در املاک و مستغلات یک روش فوری برای کسب درآمد نسبت به پذیرش کار پروژه ای است ، و نیاز به سرمایه گذاری هنگفتی در زمان و پول قبل از درآمد اول از معماری دارد.

بزرگترین مشکل در شروع کار به عنوان یک سازنده اغلب این است که به دلیل پول اولیه ای که برای تأمین اعتبار یک پروژه املاک و مستغلات مورد نیاز است ، سد ورود بسیار زیاد است. قرار دادن تمام پس اندازهای خود برای اولین پروژه خود یک تصمیم سخت برای اکثر ما است.

به منظور به حداقل رساندن خطر ، ترفند این است که از کم شروع کنید تا به سرمایه زیادی احتیاج نداشته باشید و بتوانید یاد بگیرید ، پیشرفت کنید و اعتماد به نفس کسب کنید و بعداً به سراغ پروژه های بزرگ بروید.

راه دیگر برای مدیریت ریسک همکاری با دیگران است . اگر پیمانکاری را پیدا کنید که مایل باشد 50٪ دیگر ریسک را بپذیرد ، هر دو ریسک ، سرمایه اولیه پول را تقسیم می کنید و حداقل 2 نفر برای ایجاد انگیزه یکدیگر برای ایجاد آن تا زمان حل و فصل اولین مستاجر وجود دارد.

همچنین می توانید کسی را پیدا کنید که پول نقد داشته باشد اما فاقد وقت و مهارت باشد ، بنابراین می توانید مهارت های خود را در اختیار داشته باشید و در ازای بخش قابل توجهی از دارایی خود پول کم یا بدون پول در اختیار داشته باشید. نکته اصلی در اینجا این است که سرمایه گذار نقدی را متقاعد کنید که مصمم هستید که پروژه را به موفقیت برسانید ، زیرا درآمد از معماری آینده شما کاملاً به موفقیت پروژه بستگی دارد.

2. تولید خدمات خود در حوزه معماری

بیشتر معماران در یک کار خدماتی درآمد از معماری کسب می کنند . آنها مهارت ، وقت و تخصص خود را در ازای دریافت پول می فروشند.مشکلی معمول در مشاغل خدماتی وجود دارد که مطمئن هستم بیشتر شما قبلاً آن را تجربه کرده اید. نوع فعالیت ها و پروژه ها در یک تجارت خدماتی اغلب دشوار است که ساختار ، ساده سازی و یکپارچه سازی شود.

دقیقاً به دلیل اینکه یک کار خدماتی است ، شما باید به مشتری خود خدمت کنید. و مشتری ای که به شما هزینه زمان خود را می پردازد ، بدیهی است که شما می خواهید همان کاری را که آنها می خواهند انجام دهید . این متناسب با نوع معمولی پروژه شما باشد یا خیر ، خواه با طعم رنگ آنها موافق باشید یا نه ، مهلت های تعیین شده برای برنامه شما متناسب باشد یا خیر ، هیچ یک از این موارد برای مشتری مهم نیست.

هر مشتری همچنین آرزوها ، خواسته ها ، استثنائات ، شرایط پرداخت ، عادات مذاکره با قرارداد ، کانال های ارتباطی ، سیستم رهگیری موضوع و تنظیمات مادی بسیار خاص خود را دارد.

هرچه مشتری ها ، قراردادها ، استثنائات و پروژه های مختلف متفاوت باشند ، با چیزها ، وسایل و هزینه های بیشتری روبرو می شوید. 

در پایان ، شاید فقط 50٪ از وقت شما واقعاً قابل پرداخت باشد ، 50٪ دیگر صرف هزینه های اضافی ، تماس ها ، مشتریان ، مذاکرات مربوط به قرارداد ، موارد استثنا می شود.

در یک مدل تجاری خدمات کلاسیک ، شما احساس می کنید با هر مشتری یا پروژه جدید چرخ را از نو اختراع می کنید. بحث ها ، قراردادها ، مذاکرات و تعاریف حوزه (به منظور تأمین تمام نیازها و خواسته های فردی هر مشتری) هرگز متوقف نخواهد شد.

زمان کمی برای ذات و علاقه شما باقی مانده است: کار معماری عالی.

این می تواند تجارت خدمات شما را کاملاً غیر مثمر ثمر کند و من دیده ام که تعداد بعضی از معماران از این موضوع دیوانه شده اند.

روشی برای ساده سازی تجارت و مقیاس پذیرتر ، ساده و قابل پیش بینی تر ، تولید خدمات خود است. این به معنای بسته بندی خدمات شما به عنوان یک محصول استاندارد ، با دامنه مشخص ، برچسب قیمت و جدول زمانی است که قابل بحث نیست .

خدمات خود را مانند یک کنسرو در قفسه سوپرمارکت ارائه دهید. هر کس قیمت ، مواد تشکیل دهنده ، آنچه را که دریافت می کنید ، هنگامی که آن را دریافت می کنید ، نحوه دریافت آن را می بیند. و یا آنها آن را می خرند ، یا نمی خرند.

“سرویس تولیدی” شما واقعاً هر چیزی می تواند باشد. سعی کنید به کارهای تکراری و غیرقابل تأملی که افراد در مشاغل ساختمانی (و سایر معماران را نیز شامل می شود) نیاز دارند ، فکر کنید.

با تمرکز بر یک فعالیت منفرد ، می توانید این فعالیت را استاندارد کرده و بهتر و با هزینه کمتر انجام دهید.

مثال ها:

یک مثال Workspace.fi است

“Workspace یک آژانس مشاوره ای و طراحی داخلی است که در زمینه طراحی محل کار و مدیریت تغییر تخصص دارد. ما محیط های کاری راحت ، کم بازده و دارای فن آوری را ایجاد می کنیم که باعث بهبود رفاه در کار می شوند و به بهبود بهره وری ، توسعه تجربه مشتری و قابلیت نوآوری کمک می کنند. “

آنها پیشنهادهای خود را به وضوح استاندارد و تولید می كنند. به عنوان مثال ، یکی از خدمات (یا باید بگویم ” محصولات “؟) آنها می فروشند ” فضای دفتر خود را بهینه کنید و بهره وری را بهبود ببخشید “.

آنها این بسته را از طریق سه روش در وب سایت خود به فروش می رسانند ، که قبلاً به مشتری اطلاع می دهد که آنها به جای “هر آنچه مشتری بخواهد” “مشاوره بسته بندی” می خرند:

WORKSPACE مشاغل معماری تولید شده | ArchiSnapper

نمونه دیگری از خدمات تولیدی ، مسکن MIMA است .

آنها مفاهیم پیش ساخته مسکن را با برنامه هایی که می توان بصورت آنلاین سفارش داد ، ارائه می دهند. آنها دارای قیمت های ثابت ، شرایط ثابت ، روند استاندارد ، دامنه مشخص ، مواد از پیش تعریف شده ، دوره تضمین واضح و وب سایت واضح و بسته بندی شده هستند و همه اینها به عنوان “محصولات استاندارد” به فروش می رسند.

آنها حتی در منوی اصلی وب سایت خود کلمه ” محصولات ” را دارند که از قبل ذهنیت مشتریان آینده را تعیین می کند. این به مشتریان احتمالی اطلاع می دهد که آنها در شرف خرید یک محصول هستند و نه خدمتی.

بیایید “مشاغل خدماتی تولیدی” را با “مشاغل خدمات کلاسیک” مقایسه کنیم

استاندارد سازی برای شغل معماری معمولی که هر پروژه و شرایط متفاوت است ، به وضوح امکان پذیر نیست.

از یک طرف ، این تنوع همان چیزی است که معماری را جالب و چالش برانگیز می کند ، از طرف دیگر این امر غالباً باعث ایجاد فشارهای روحی ، استرس و در نتیجه سودآوری های (بسیار) کم سودتری می شود.

مشاوره تولید شده ممکن است در ابتدا کمی تلاش ، صبر و کارهای پیش رو (در مقایسه با کار معمولی پروژه) نیاز داشته باشد. شما باید “بسته” خود را تنظیم و تعریف کنید ، باید مزایای مشتری را لیست کنید ، آن را در وب سایت خود یا در بروشور بسته بندی کنید ، یک برچسب قیمت ارائه دهید و شاید برای ساختن واقعی چند هفته یا چند ماه زمان لازم داشته باشید.

بازاریابی اولیه ممکن است کمی دشوارتر باشد و در آغاز کار (به خصوص وقتی اصلاً مرجعی ندارید) ، موارد زیادی را خواهید شنید: ” ایده عالی ، اما نه متشکرم … “.

اما هنگامی که توپ به چرخش درمی آید و شما شروع به فروش اولین بسته های خود می کنید ، همه چیز می تواند مانند یک موشک شروع شود ، خصوصاً از آنجایی که شما می توانید ریتم و آهنگ واقعی در تجارت خود بسازید.

با گذشت زمان ، کم و بیش قادر خواهید بود پیش بینی کنید که بطور متوسط ​​چند بسته ماهیانه می فروشید ، میزان کار آینده شما چگونه خواهد بود ، گردش پول قابل پیش بینی و پایدار می شود و برنامه ریزی ها باید بیشتر تحت کنترل باشد.

مذاکرات “خیلی طولانی” ، کاهش قیمت ، تغییر در مدت پرداخت ، بحث در مورد دامنه و درگیری های ضرب الاجل! 🙂

شما زمان بیشتری برای تنظیم دقیق و بهبود بسته خود خواهید داشت ( که افزایش قیمت را توجیه می کند! ) ، محصولات یا بسته های خود را ساده کنید ، وب سایت خود را بهبود ببخشید و حتی ممکن است چند نفر را برای پشتیبانی از ماشین کوچک تجارت خود استخدام کنید.

شروع کار چقدر دشوار است؟

در واقع ، این اصلاً دشوار نیست.

فقط آن را انجام دهید!

و نکته خوب این است که شما می توانید آن را کاملاً با کارهای کلاسیک ترکیب کنید. این به شما اجازه می دهد تا آن را به آرامی در کنار خود بسازید (بدون از دست دادن درآمد زیاد و بدون خطر زیاد). هفته ای یک روز را برای تولید مشاغل خدماتی خود اختصاص دهید و دو سال دیگر ممکن است صاحب یک کسب و کار خدماتی کوچک و خوب شوید.

3. تبدیل ایده ها به محصولات

در حالی که ” خدمات تولید شده ” ترکیبی بین یک تجارت خدمات کلاسیک و یک محصول است ، این مبحث سوم در مورد محصول واقعی است که شما یک بار ایجاد می کنید و سپس آن را به بازار عرضه می کنید و آن را به دفعات ممکن با کمترین هزینه و بدون هزینه اضافی می فروشید.

فکر کنید: مک دونالد ، IKEA ، کوکا کولا یا Autodesk.

وقتی کالای شما وجود داشته باشد ، برای عموم مردم شناخته شود و به طور کلی “خوب” شناخته شود ، می توانید میلیون ها نسخه از آن را بفروشید و به معنای واقعی کلمه پول چاپ کنید.

هشدار: این یک مسیر دشوار است که به زمان ، صبر ، کار شبانه و آخر هفته و تمایل به رسیدن به آنجا نیاز دارد.

کوکا کولا در سال 2016 41،863 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

تنها راه برای رسیدن به چنین درآمدی از طریق فروش محصول مقیاس پذیر و قابل تکرار است.

می دانم – 41،863 میلیارد دلار درآمد شما را برای شروع کار دلسرد خواهد کرد.

هر چند هنوز مرورگر خود را نبندید! چندین نمونه کوچک و در واقع کاملاً دست یافتنی از محصولات موفق وجود دارد که بسیار به دنیای خودمان نزدیکتر هستند.

به عنوان مثال نوشتن یک کتاب: شما یک بار آن را می نویسید و می توانید آن را به صورت خودکار به تعداد نامحدودی از افراد بفروشید. هر نسخه اضافی که می فروشید نیازی به کار اضافی ندارد. می توانید یک عصر جمعه برای یک نوشیدنی بیرون بروید و شنبه صبح با پول بیشتری روی حساب بانکی خود از خواب بیدار شوید.

تصویر دیگری از اینکه چگونه معماران می توانند از مهارت های خلاقانه خود برای تولید محصولات استفاده کنند ، طراحی و فروش محصولات فیزیکی است. برای مثال بولنبرگ  را در نظر بگیرید ، دو مردی که شروع به ساخت میزهای بزرگ بلوط دست ساز با طراحی بسیار زیبا کردند.

در واقع افراد می توانند در صورت تمایل به آنها ، بجای استخدام یک معمار برای ساخت کار مشابه ، برنامه های استاندارد را بصورت آنلاین خریداری کنند. همانطور که از این تصویر از وب سایت وی مشاهده می کنید ، هر طرح استاندارد است ، دارای برچسب قیمتی ثابت است و مانند جعبه های میوه در یک سوپرمارکت به خریداران بالقوه ارائه می شود.

 درآمد زایی معماری

درآمد از معماری با یک محصول احتمالاً سخت ترین راه برای تولید پول است. بسیار دشوارتر از املاک و مستغلات یا “خدمات تولید شده”.

سرمایه اولیه مورد نیاز برای ایجاد یک محصول لزوماً زیاد نیست (مثلاً در مورد کتاب) ، اما اغلب حداقل سرمایه اولیه لازم است.

مقدار کار پیش روی و زمان مورد نیاز قبل از به دست آوردن اولین هزار تومانی ، اغلب بسیار زیاد است.

شما فقط لازم نیست که کتاب خود را بنویسید ، نرم افزار خود را بسازید یا مجموعه 30 طبقه خود را ترسیم کنید و سپس روی مبل خود بنشینید و منتظر بمانید تا یک میلیون نسخه بفروشید.

این زمانی است که کار واقعی آغاز می شود: شما به روشی برای فروش
محصولات خود ، بازاریابی آنها و شناخته شدن آنها نیاز دارید .

ما معمولاً قبل از اینکه بتوانید یکنواخت شوید یا سود خود را بدست آورید ، در مورد چندین سال کار سخت و صبر صحبت می کنیم.

همچنین در اختراع و فروش محصولات خود نیز کاملاً خطراتی وجود دارد. وقتی ماراتن کار سخت خود را شروع می کنید ، نمی دانید که یک نسخه از محصول خود را می فروشید یا خیر. اما این یک درآمد از معماری خوب است که پیشنهاد می‌شود.