مدل سه بعدی 3dmax

در ادامه پست های طراحی و خلاقیت بصری، این بار اما میرسیم به مدلی سه بعدی از آشپزخونه که با نرم افزار 3D MAX اجرا شده. مدل سه بعدی 3dmax مربوطش رو هم در انتهای مطلب برای دانلود قرار دادیم.

نورپردازی

آشپزخونه نقطه استراتژیک قلب هر خونه محسوب میشه پس توجه به موقعیت و زاویه قرارگیری نورها و همینطور جنس نور از نکات حائز اهمیت موقع طراحیه.
خصوصا که آشپزخونه های مدرن امروزی جزو پر رفت و آمدترین فضاهای داخلی خونه به حساب میان. سینک و گاز دو موردی هستن که بیشترین استفاده رو دارن پس به هنگام طراحی تامین روشنایی اونها جزو اولویت هاتون باشه.
در واقع تو آشپزخونه نیاز به نوری دارید که جایگزین نور طبیعی باشه، پس مطمئن بشید که نور بالای سر مناسبی رو در نظر گرفتید که از پشت یا کنار مکانی که قراره اونجا کار بشه می تابه.
همونطور که در تصویر مشخصه، نورهای اصلی این آشپزخونه، داخل سقف کاذبی که طراحی شده نصب شدن، تا بتونن سراسر فضا رو پوشش بدن. استفاده از LED ها برای نورپردازی قفسه های معلق ایده خیلی خوبیه که میتونین امتحانش کنید!
البته توجه داشته باشید که توی طراحی نورپردازی آشپزخونه، ارتباط تنگاتنگی بین رنگ غالب فضا و جنس نور وجود داره. نورپردازي هوشمندانه مي تونه درجه رنگ و حس القايي اون رو تغيير بده که در ادامه راجع به رنگ بیشتر براتون توضیح میدیم.

رنگ فضا

آشپزخونه میتونه اتاق گپ اعضای یه خونواده باشه پس حسابی حواستون باشه که محیطی زیبا و دنج و با طراوت طراحی کنید. دیوارها و کابینت ها تاثیر عمده ای توی انتخاب رنگ دارن. توی نمونه ای که ما براتون انتخاب کردیم استفاده از رنگ آجری روی دیوار اصلی آشپزخونه فضایی گرم و پاییزی و مدرن بوجود آورده. یادتون نره که آجری رنگ خارق العاده ای برای دیوارهای تاکیدی به حساب می یاد و از اونجایی که رنگ دوستانه ای محسوب میشه به تقویت ارتباطات و کنار هم آوردن افراد کمک شایانی میکنه، ضمن اینکه با کف و کابینت های چوبی هم به زیبایی ترکیب میشه. این رنگ برای افرادی که ساده هستن و از خوشی های ساده زندگی لذت میبرن انتخاب مناسبیه ! کِرِم روشن به عنوان رنگ کف هم انتخاب مطمئنیه که فضارو بزرگتر جلوه میده، احساس محصوریت رو از بین میبره و روشنایی رو بیشتر کنه. می بینید که کابینت ها با چوب های بسیار ساده طراحی شدن چرا که تو آشپزخونه های معاصر با وسایل استیل هماهنگی رنگی خیلی خوبی دارن. رنگ هاي روشن نور رو بازتاب داده و درخشان به نظر مي رسن و همين امر موجب جلب توجه بيشتر مي شه.

مدل سه بعدی 3dmax

اسکیس مدل سه بعدی 3dmax مدل طراحی شده

چیدمان فضایی

ایده پردازی فرم، عملکرد، تعیین مسیر حرکتی، دسترسی ها، کابینت بندی و چیدمان دیواره ها شش نکته اصلیه که طراح شید بهتون توصیه میکنه موقع طراحی بهش خیلی توجه کنید.
توی تصویر میبینید که روی دیوار مرکزی فضا، یعنی جایی که گاز قرار گرفته کابینتی قرار داده نشده و به جاش از دو تا طاقچه ساده استفاده کردیم که به زیبایی وسایل کار روش چیده شده، عدم استفاده از کابینت باعث شده تا فضا بزرگتر به نظر برسه. آون، ماکروویو و یخچال به راحتی داخل کابینت ها جا داده شدن که حس حض بصری خوبی به بیننده میدن. شما با اضافه کردن برخی چیزها موقع طراحی می‌تونید ظاهر رو بهبود ببخشید.
طراحی جزیره ای که به طور مجزا در مرکز ثقل آشپزخونه قرار گرفته و در نظر گرفتن صندلی های چوبی برای نشستن احساس خوبی توی فضا بوجود میاره. ممکنه آشپزخونه‌ شما از ابتدا دارای نواقصی در طراحی باشه. شما باید این ضعف ها رو با اضافه کردن و طراحی مجدد، خودتون برطرف کنید. به کف، کابینت‌ها، دیوارها، رنگ‌ها و نور دقت کنید.
امیدواریم که این مطلب براتون مفید بوده باشه

مدل سه بعدی 3dmax این طراحی رو میتونید از این قسمت دانلود کنید

نظرات و پیشنهادات و انتقادات خودتونو با تیم طراح شید در میون بذارین، فقط لبخند یادتون نره !