طراحی سالن نشیمن به راحتی خوردن یک سیب!

طراحی سالن نشیمن با ۳Dmax

دوستای طراح شیدی دوباره سلام ، امیدوارم که پست های طراحی و خلاقیت بصری قبلی براتون جالب بوده باشه، در ادامه میرسیم به سومین طرح سه بعدی با نرم افزار ۳Dmax که براتون فضای نشیمن رو انتخاب کردیم. در این مطلب میخواهیم راجع به طراحی سالن نشیمن با ۳Dmax صحبت کنیم که مدل آن در انتهای مطلب برای دانلود قرار داده شده است.

نورپردازی

میشه گفت مهم ترین عنصر توی طراحی سالن نشیمن ، نورپردازیه ! سالن نشیمن هر خونه فضاییه که باید داخلش احساس آرامش کرد. همونطور که توی تصویر مشخصه ، استفاده همزمان از نور غیر طبیعی یعنی هالوژن هایی که توی آرک سقف کار شده و بهره گیری از نور طبیعی خورشید که از طریق پنجره های شیشه ای تامین میشه ، رمز موفقیت این طراحی خوبه. چراکه در طول روز ، روشنایی فضا به کمک نور طبیعی انجام میشه و برای شب از نور ملایم و زیبای هالوژن های سقفی کمک گرفته میشه.

رنگ فضا

همونطور که میدونید رنگ های روشن و غنی زیادی توی طبیعت وجود داره که کِرِم ها، قهوه ای ها و خاکستری ها از این دسته هستن. رنگ های طبیعی توی دکوراسیون خیلی محبوبن چراکه گرمای لطیفی دارن و می تونن یه فضای سرد رو دعوت کننده جلوه بدند. استفاده از این رنگ های طبیعی آسونه و فضای سالن نشیمن رو همونطور که توی تصویر میبینید، آروم و مدرن و بزرگ جلوه میده و باعث میشه احساسی از آرامش و سکون توی فضا ایجاد بشه. اگر فقط از رنگ های طبیعی استفاده کنید، استفاده از بافت هم خیلی مهم میشه، کفپوش های طرح چوب، مبل های چرمی، کتان ، ابریشم و… و البته از همه مهم تر توجه به رنگ سبز و روح بخشی که یک گیاه آپارتمانی داره میتونه از نکته های مهم طراحی یه فضای نشیمن باشه. استفاده از رنگ تاکیدی ، چاشنی جالبی توی طراحیه ! رنگ تاکیدی ، رنگ متضادیه که جز کلیدی کوچکی رو معرفی میکنه و باعث جلب توجه میشه، استفاده از رنگ مشکی با تناژ قهوه ای به عنوان رنگ میز تلویزیون دقیقا همین تاثیرو روی بیننده گذاشته. این نکته رو هم اضافه کنم ، اونایی که تو استفاده از رنگ ها محتاطن یا اونایی که میخوان فضا برای اکثر مردم خوشایند باشه ، پیشنهاد میشه از رنگ های روشن و خنثی توی فضاهای اصلی بیشتر استفاده کنن.

خواندن این مقاله را هم به شدت پیشنهاد می‌کنیم!
معرفی بهترین نرم افزار طراحی گرافیک رایگان

چیدمان فضایی

چیدمان مبل توی سالن نشیمن باید با توجه به اندازه اتاق و نوع و دیزاین مبلمان و دکوراسیون داخلی انجام بشه. اگه سالن نشیمن متراژ بالایی نداره بهتره از مبلمان کلاسیک و تا حد امکان ساده استفاده کنید تا با ایجاد شلوغی در دید ، محیط شما رو کوچیک جلوه نده. به بعضی چیزا هم دقت کنید موقع طراحی ، مثلا در و یا راهروی ورودی خونه توی کدوم بخش از نشیمن قرار گرفته ؟  ارتباط آشپزخونه و فضای نشیمن چطوره ؟ چه نوع مبلمانی در اختیار دارین؟ همینطور به محل قرارگیری نقاط کانونی فضا (شومینه یا تلویزیون) دقت کنید. و در آخر اینکه مسیرهای رفت و آمد خونه از کدوم بخش عبور می کنن؟ توجه کنید که موقع چیدمان، در نظر گرفتن فضای کافی توی سالن نشیمن علاوه بر اینکه باعث میشه نور و انرژی بیشتری جریان پیدا کنه ، احساس آرامش خوبی هم به مخاطبتون منتقل میکنه.

امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید

نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما رو با گوش جان پذیراییم فقط لبخند یادتون نره !

فایل سه بعدی ۳dmax این طرح رو میتونید در انتهای این پست دانلود کرده و استفاده کنید.

طراحی سالن نشیمن

با ما طراح شید

دانلود فایل

لطفا امتیاز دهید
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب امید ابوالحسنی

بدون دیدگاه