با ما در سایت طراح شید همراه شوید تا شما را با نرم افزار بسیار کاربردی و آموزش اسکچاپ آشنا شوید و در مورد نحوه‌ی ساخت متریال آیینه اطلاعات مفیدی به دست آورید.

اسکچاپ که قبلا google sketchup شناخته می‌شد، یک برنامه‌ی کامپیوتری مدل سازی سه بعدی برای طیف وسیعی از کاربردهای طراحی مانند معماری‌، طراحی داخلی‌، معماری منظره، مهندسی مکانیک و مکانیکی، فیلم و طراحی بازی ویدیویی است. ساخت متریال آیینه در اسکچاپ  به عنوان یک کاربرد مبتنی بر وب، sketchup free  یک نرم افزار رایگان‌، sketchup make  و یک نسخه پرداخت شده با قابلیت اضافه sketcup pro در دسترس است‌.

ساخت متریال آیینه در اسکچاپ

درساخت متریال آیینه در اسکچاپ  SketchUp متعلق به شرکت Trimble است، نقشه‌برداری، نقشه‌برداری و شرکت تجهیزات جهت‌یابی. یک کتابخانه آنلاین از مجموعه‌های مدل رایگان‌ (به عنوان مثال پنجره‌ها، درها، خودرو و …)،  Warehouse ۳ بعدی وجود دارد که کاربران می‌توانند در آن مدل‌ها مشارکت داشته باشند. این برنامه شامل طراحی چیدمان چیدمان، امکان نمایش سطح در سبک‌های متغیر، پشتیبانی از “plug – in” که در سایتی به نام Warehouse توسعه به کار گرفته می‌شوند و ارائه‌ی مدل‌های خود را در google earth فراهم می‌کند.

Sketchup  دری سال ۱۹۹۹ توسط brad schell و joe esch تاسیس شد.

SketchUp در آگوست سال ۲۰۰۰ به عنوان یک ابزار ساخت محتوای سه‌بعدی به عنوان یک برنامه نرم‌افزاری عرضه شد که به متخصصان طراحی اجازه می‌دهد تا از طریق تقلید از احساس و آزادی کار با قلم و کاغذ در یک رابط ساده و ظریف، استفاده از آن‌ها توسط طراحان برای بازی با طرح‌های خود به روشی که با نرم‌افزار طراحی سنتی امکان پذیر نیست، استفاده کنند. همچنین برای آسان‌تر کردن استفاده برای ساخت متریال آیینه در اسکچاپ دارای دکمه‌های کاربر پسند هستند.

این برنامه برنده جایزه منتخب مردم در اولین tradeshow در سال ۲۰۰۰ شد. گوگل نام آخرین نرم‌افزار را در ۱۴ مارس ۲۰۰۶ برای مبلغ نامعلومی به دست آورد.

گوگل در ۹ ژانویه ۲۰۰۷ گوگل اسکچاپ ۶، نسخه آزاد قابل دانلود را بدون قابلیت SketchUp Pro، اما شامل ابزارهای یکپارچه برای آپلود مطالب به گوگل زمین وgoogle 3D اعلام کرد. یک جعبه‌ابزار به بیننده این امکان را می‌دهد که “راه برود” و چیزها را از نقطه‌ نظر مختلف ببیند و از برچسب‌ها برای مدل‌ها، یک ابزار نگاه به اطراف و ابزار شکل “هر چند ضلعی” پشتیبانی کند.

Google  sketchup pro 6  یک نسخه بتای گوگل google Sketchup layout را معرفی کرد. شامل دو ابزار برداری و ابزارهای چیدمان صفحه‌ای دو بعدی است که در ساخت متریال آیینه در اسکچاپ اجازه‌ی تولید نمایش بدون نیاز به یک برنامه ارائه‌ی مجزا را می‌دهد.

ساخت متریال آیینه در اسکچاپ

در ۱۷ نوامبر ۲۰۰۸، Sketchup 7  با تغییرات در نظر گرفته‌شده برای ساده‌تر کردن استفاده ارائه شد. در ۱ سپتامبر ۲۰۱۰، Sketchup 8 با مدل geolocation همراه با گوگل مپ و Building Maker منتشر شد. که سیستم‌ عامل Mac OS X  دیگر پشتیبانی نمی‌شود. نه نسخه آزاد و نه نسخه حرفه‌ای در یک فرمت برای لینوکس، یا سیستم‌عامل Mac.  که از ۱۰.۵ کمتر بود در دسترس نبود .

اطلاعات Geolocation همیشه در فایل KMZ ذخیره می‌شوند. طرح‌های ساختمانی در SKP ذخیره می‌شوند. در این مطلب ما در مورد روش ساده و ساده استفاده از effects gloss برای متریال‌ها  با استفاده از vray برای sketchapp صحبت می‌کنیم.

اولین کاری که باید انجام دهیم این است که متریالی که می‌خواهیم gloss effect  را روی آن اعمال کنیم را انتخاب کنیم‌. سپس با استفاده از آیکون paint کار را ادامه می‌دهیم‌. در این بخش به شما نشان می‌دهیم چگونه یک اثر آینه‌ای ساده را در vray sketchup ایجاد کنید.

ساخت متریال آیینه در اسکچاپ کار بسیار ساده ایست‌

در پانل material، روی create material کلیک کنید‌. می‌توانیم اسمش را هم تغییر دهیم‌، فرض کنیم که اسمش را mirror  می‌گذاریم سپس روی ok کلیک کنید‌. بعد از آن یک یک reflection layer را اضافه می‌کنیم .

در ساخت متریال آیینه در اسکچاپ حال به تنظیمات انعکاس می‌رویم و در اینجا با توجه به چیزی که نیاز داریم‌، مشخصات را تغییر می‌دهیم تا مطابق خواسته‌های ما شود‌. پس از تغییر تنظیمات انعکاس، روی OK کلیک کرده و رندر می‌گیریم و آینه ما آماده است.