آیا تا کنون این موقعیت برایتان پیش آمده است که قصد خرید و یا فروش خانه جدید را بنا به هر دلیلی نداشته باشید، اما مایل به یک تغییر اساسی باشید؟ آیا تا به حال به فکر بازسازی خانه خود افتاده اید؟ چه عواملی ما را وادار به بازسازی خانه میکند؟ اگر جز آن دسته افراد هستید که بنا به دلایلی مانند: کمبود جا، نداشتن هزینه کافی برای خرید خانه، ارزش معنوی ملک، تغییرات ظاهری و… قصد بازسازی خانه خود بخصوص بازسازی خانه های کوچک را دارید، در این با ما همراه باشید تا روش های نوین بازسازی خانه را همراه شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم.

چرا بازسازی خانه؟

بازسازی خانه چیست؟ فرض کنید شما برای رفتن به یک مهمانی تمام مشخصات ظاهری خود را عوض کرده اید!! ماهیت شما عوض نشده است، فقط ظاهری چشم نواز تر و کاربردی تر دارید. بازسازی خانه های کوچک نیز به همین صورت است، حفظ کردن ماهیت منزل، استفاده بهینه از فضا و زیبا تر شدن ظاهرآن؛ نمونه ای از ویژگی های بازسازی خانه  میباشد. البته گاهی اوقات برای اصلاح و استفاده بهینه از فضا مجبور به تخریب جزئی میشویم، اما این تخریب کاملا جزئی بوده و دردسر زیادی ندارد. حال که با بازسازی خانه آشنا شدیم بهتر است به برسی روش های نوین بازسازی خانه به نقل از رستا دیزاین بپردازیم.

روش های نوین بازسازی خانه

افزایش کارایی به جای اندازه

این  روش در عین سادگی بسیار کاربردی و به  صرفه است. در این روش شما به جای افزایش گنجایش فضا به دنبال بهینه سازی آن میگردید!! یعنی بدون نیاز به افزایش متراژ فضای خود را افزایش دهید. بهینه سازی فضا در عواملی مانند: هزینه ها، زمان پروژه و فضای دیداری بسیار صرفه جویی میکند. استفاده از اسباب چند منظوره، تعبیه کشو و قفسه بندی، استفاده از تمام فضا های موجود، دکوراتیو کردن فضا و… نمونه هایی از بهینه سازی فضا هستند. در ادامه با روش های نوین بازسازی خانه بیشتر آشنا خواهیم شد.

افزایش کارایی به جای اندازه

استفاده از نور طبیعی

همواره یکی از روش های بزرگ تر به نظر رسیدن فضا، استفاده از نور طبیعی خورشید است!! یکی از روش های نوین بازسازی و دکوراسیون داخلی جایگزینی نور طبیعی به جای نورهای مصنوعی میباشد. البته باید به نورپردازی خانه در شب نیز توجه داشته باشیم. با استفاده از پنجره های متعدد در ابعاد بزرگ هم فضا بهینه می شود وهم هزینه های اضافی بابت روشنایی منزل در طی روز به حداقل میرسد!!

رنگ ها

همه ما میدانیم  که رنگ ها چقدر مهم هستند و در علم روانشناسی بارها به این نکته اشاره شده است. رنگ ها تاثیر زیادی در عواطف  و احساسات، ایجاد آرامش و یا سلب آن دارند. شاید برایتان جالب باشد اما رنگ ها در تغییر اندازه فضا به طور ظاهری، تاثیر میذارند! برای مثال رنگ سفید بیشترین تاثیر را در بهینه سازی فضا میگذارد، به طوری که شما هنگام ورود به خانه متوجه تغییر محسوس بدون افزایش فضا و فقط با رنگ سفید، خواهید شد. البته رنگ های دیگر هم همراه با مکمل ها تاثیر چشم گیری در بازسازی می گذارند. البته برای دکوراسیون استاندارد، لازم است با شرکت طراحی حرفه ای مشورت انجام شود. شرکت رستا دیزایین با تیم متخصص خود پروژه های بازسازی را به صورت حرفه ای به پایان می رساند.

توجه به آشپزخانه

در اکثر مواقع آشپزخانه ها جزء اشغالگر شدید فضا به حساب می آیند. کابینت ها، کشو ها، کمد  و… که فکر نشده و بدون برنامه ریزی  خاصی ساخته میشوند؛ تنها یک فایده دارند! اشغال بی دلیل فضا. پیشنهاد رستا دیزاین به شما  در بازسازی خانه این است که اگر  بودجه کافی برای بازسازی خانه دارید، از وسایل کاربردی و  چند منظوره به جای وسایل تک کاربردی و اشغال کننده استفاده کنید.

کف پوش ها

شاید باورش برایتان سخت باشه اما رنگ و حتی جنس کف پوش های خانه در افزایش و  یا کاهش میزان گنجایش فضا تاثیر گذار میباشد. یکی از متریال محبوب و شیک، سرامیک و یا سنگ  میباشد. این دو متریال همراه با صرفه جویی در فضا، حس زیبایی و شیکی به خانه شما انتقال میدهند اما این نکته را در نظر داشته باشید که این متریال ها گران هستند و امکان صرفه جویی وجود ندارد. یکی از نوین  ترین روش های بازسازی خانه در حال حاظر مربوط به کف پوش های بتن اکسپوز می باشد!! این کف پوش ها که به تازگی وارد بازار دکوراسیون شده اند، بسیار زیبا، مقرون به صرفه و با دوام می باشند که در بهینه سازی ظاهری خانه نیز بسیار تاثیر گذار هستند.

بازسازی مدرن خانه

هزینه ها در بازسازی خانه

قطعا بازسازی خانه یکی از روش های موثر برای کاهش هزینه ها است!! اما بعضی مواقع بعد از اتمام کار متوجه میشوید که چقدر با مبلغ از پیش تعیین شده فاصله گرفته اید و یا بدتر از آن که بودجه شما در اواسط کار به اتمام میرسد. در این شرایط شما هیچ سودی نبردید، بلکه بسیار ضرر نیز کرده اید. در اینجاست که به فکر خواهید افتاد که شاید بهتر بود از متخصص کمک میگرفتید.

حتی تصور این اتفاق نیز در همه ما ترسی ایجاد میکند که دیگر به فکر بازسازی خانه نخواهیم افتاد. اما قبل از تصمیم گیری ابتدا باید از قیمت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل مطلع شوید و سپس شروع به بازسازی کنید.

یکی از سخت ترین متد ها در بازسازی خانه صرفه جویی نکردن بی مورد میباشد. در بازسازی خانه اولین شرط صرفه جوییست، اما کی و کجای آن بسیار مهم میباشد.در بعضی موارد صرفه جویی های بی مورد فقط و فقط برای شما ضرر میباشد. مانند استفاده از متریال نامرغوب!! شاید در نگاه اول این روش بسیار کم هزینه ترباشد، اما پشت پرده این روش بسیار جالب است!! شما با استفاده از متریال نا مرغوب، باعث کمتر شدن طول عمر بازسازی خانه میشوید و به زودی نیاز به بازسازی دوباره پیدا میکنید.

کجا نباید صرفه جویی کنم؟

لازم به بازسازی 100% نیست!!

لطفا به این نکته توجه داشته باشید که همیشه نیاز به بازسازی 100% ندارید. اگر عملیات بازسازی خانه خود را به تیم های قوی و با تجربه مانند تیم رستا دیزاین بسپارید، دیگر هیچ نگرانی بابت بازسازی نخواهید داشت. این تیم با آنالیز کلی فضاهای موردنیاز برای بازسازی را مشخص کرده و هزینه ی اضافی برای مشتری ایجاد نمی کند. رستا دیزایین متشکل از تیمی متخصص و با تجربه است که نمونه کارهای آنها گواهی بر متخصص بودن آنها است.