در این مقاله قصد داریم با آموزش اسکیس درخت و ترسیم پلان درخت (ترسیم سمبل گیاه) آشنا شویم. در ابتدا به چند نکته در آموزش اسکیس درخت توجه کنید:

اندازه اسکیس درخت، متناسب با سایر ترسیمات باشد. چالش اسکیس درخت این جلسه همانند جلسه پیش:

  • آموزش و درک اندازه اسکیس درخت با سایر ترسیمات
  • دید طراحی به دنیای واقعی (این نکته به قدری اهمیت دارد که از همین ابتدا ملکه ذهن‌مان خواهیم کرد و با این پیش زمینه فکری شروع به ترسیم میکنیم.)
  • لطفاً از این به بعد، خطی که در طول برگه میکشیدیم (در آموزش پرسپکتیو و اسکیس پرسوناژ توضیح داده شد) را به عنوان خط زمین بشناسید. و بنا به نوع ترسیم پرسپکتیوی، محل قرار گیری اسکیس درخت، متفاوت خواهد بود که در ادامه آموزش متوجه خواهید شد.

از این قسمت، شما مهارت های حسی (یعنی قدرت تشخیصی که ترسیمات چگونه و کجا باید قرار بگیرند) و درک بصری تون هم بالا خواهد رفت و در نکات پایانی توصیه های طراح شیدی را مطالعه کنید.

تقویت مهارت‌های حسی برای اسکیس

نکات تکمیلی:
لطفا بدون خواندن تذکرات و نکات شروع به ترسیم نکنید.
این نکات هر چند بدیهی، دید و ذهن شما را حرفه ای تر میکند.

آموزش ترسیم اسکیس درخت

برای رسم اسکیس درخت، پرسوناژ، ماشین و هزاران سوژه ترسیمی این را یاد بگیرید که اندازه تقریبی آن‌ها را بدانید. مثلا: اندازه عرض و طول یه خودرو (صرف نظر از نوع خودرو) چقدر است. یا به عنوان مثالی دیگر، بدانید که همانطور که می‌بینید در دنیای بصری، ارتفاع (قد) یک انسان کمتر از خونه 1 طبقه است، بنابراین در ترسیمات نیز همین گونه است.

حتما دید ابتدایی نسبت به انواع درخت و اسکیس درخت داشته باشید.

درختان با ارتفاع بالا، همانند درخت تبریزی، درخت کاج و … میتوانید در اسکیس درخت تا ارتفاع یه ساختمان 4 طبقه در نظر بگیرید.

اما در ترسیم اسکیس درخت‌های کم ارتقاع (کوتاه‌قد) همانند واقعیت تا یک ارتفاعی از ساختمان قرار میگیرند.

نکات مربوط به ترسیم اسکیس درخت

برای ترسیم اسکیس درخت، به 2 نکته زیر توجه کنید.

  1. به تناسب ارتفاع اسکیس درخت، ساختمان ترسیمی و اندازه فیگور توجه کنید.

  2. برای رسیدن به این تناسبات، دید بصری خود را رو بهبود دهید (به دنیای واقعی دید طراحی داشته باشید)

این نکات در عین بدیهی بودن‌شان، لازم است که گفته شود. چون شما هستید که میخواهید شروع به ترسیم کنید ممکن است این اشتباهات را انجام بدهید و تکرار این بدیهیات، صرفاً برای این است که از خطا های ابتدایی شما کم شود و حرفه ای تر و با ذهنیت علمی کار خود را شروع کنید.

نکات مربوط به اسکیس درخت

برای دریافت ادامه آموزش رایگان دانلود کنید.

آموزش اسکیس | جلسه پنجم

 

به دلیل اهمیت نکات، متذکر نکات پایانی می‌شویم:

  • توجه داشته باشید موفقیت شما و همراهی شما با ما مستلزم تمرین های شماست. همواره سعی کردیم که تمامی نکات، حتی بدیهی ترین نکات را بازگویی کنیم و شما را با وسواس و تعلیم دقیق بالا میبریم.
  • متذکر میشویم، اگر در ابتدا توانایی ترسیم به صورت بصری ندارید (ترسیمی که با مشاهده شروع به کشیدن کنید )، این تمارینی که در اختیارتان قرار دادیم را میتوانید کپی کنید و از کاغذ های پوستی استفاده کنید.
  • به شما عزیزانی که تمرین های خود را با حوصله و صبر انجام میدهید، تبریک میگوییم.