فکر میکنید بهترین نرم افزار طراحی نما چیه؟

بهترین نرم افزار طراحی نما

در دنیای امروز که تمامی نرم افزارهای مهندسی پیشرفت خوبی را داشتند ما باید به دنبال نرم افزار طراحی نما یی بگردیم که در زمان و کیفیت رندر بالاترین خروجی را به ما می‌دهند پس باید به دنبال نرم افزاری بگردیم که در زمان بیشترین صرفه جویی رو بکنه و در نتیجه کیفیت مقبولی رو داشته باشد .
نرم افزاری که امروز می خواهیم برای شما معرفی کنیم نرم افزاری هست به نام اسکچاپ که به کمک اون ما میتونیم کارهای مختلفی رو در زمینه طراحی انجام بدیم از جمله مهمترین کارهایی که با این نرم افزار میشه کرد طراحی نما و طراحی نمای ساختمان های مختلف هستش که یکی از کارهای مهم این نرم افزار به حساب میاد که در این مقاله میخواهیم به مبحث طراحی نما داخل این نرم افزار بپردازیم.

میپرسید چرا؟

خوب حالا نظر ما اینه که یکی از بهترین نرم افزارها در حوزه ی نرم افزار طراحی نما نرم افزار اسکچاپ است و دلیل ما برای این انتخاب چیه؟
در واقع میشه گفت نرم افزار اسکچاپ نرم افزاری هست که برای طراحی نما بیشترین کاربرد رو و بیشترین بازدهی را برای ما داره حتما میپرسید چرا؟
چون در این نرم افزار شما به راحتی میتونید نمای ساختمانی که می خواهید طراحی بکنید رو برابر اصل و کنید!
برابر اصل کردن به چه معناست؟
به این معنا که ما می تونیم نمایی که مدنظرمان هست رو به صورت متریال به نرم افزار بشناسونیم و این کار کاریه که همه ی نرم افزارهای طراحی به راحتی و به این سرعت انجام نمیدهند.
یکی دیگر از دلایلی که این نرم افزار رو بهترین نرم افزار طراحی نما میدونیم اینه که نرم افزار اسکچاپ به ما کمک می کنه که ما نمایی که میخواهیم طراحی بکنیم رو در زوایا و یا در حالت های مختلفی که مدنظرمان هست اجرایی کنیم در واقع نما مورد نظرمون رو که از پایین عکسبرداری کردیم رو میتونیم در محیط اسکچاپ با جابجایی ایکس و ایگرگ ها اون رو به حالت متریال مورد نظرمون با زوایای دلخواه خودمون برسونیم.
یکی دیگر از قابلیت هایی که نرم افزار اسکچاپ را از باقی نرم افزارهای طراحی نما متمایز میکنه اینه که ما میتونیم نور هرچقدر که میخواهیم به متریال اضافه بکنیم و متریال رو خودمون مدیریت کنیم.

منظور ما از این حرف چیست ؟

در واقع ما داریم میگیم که اگه ما از یک نمای ساختمون بخواهیم عکس برداری بکنیم که متریال مورد نظرمون رو با دقت کامل بسازیم شاهد این خواهیم بود که زاویه دوربین ما ، نور و روشنایی تصویر به خوبی اعمال نشده درسته در فتوشاپ نور رو میشه تنظیم کرد ولی اسکچاپ به خوبی این قابلیت رو داخل نرم افزار برای ما قرار داده که ما خودمون بتونیم به خوبی در اسکچاپ اون رو مدیریت کنیم و به اون نور دلخواهمون برسونیم.
یکی دیگر از دلایلی که ما نرم افزار اسکچاپ رو بهترین نرم افزار طراحی نما میدونیم این مورد هست که ما در نرم افزار اسکچاپ میتونیم متریال مورد نظرمون رو تغییر رنگ بدیم .
شما فکر کنید از یک نوع سنگ ساختمانی عکسبرداری کردید و میخواهید تو محیط نرم افزار اون رو وارد کنید می‌بینید که رنگشون رنگ دلخواه شما نیست.

دلیل چیه؟

به دلایل مختلفی از جمله ایجاد سایه ایجاد نور و دلایل مختلف دیگه ای متریال مورد نظرتون رنگ دلخواهتون رو نداره یا اصلا به واقعیتی که در چشم ما دیده میشه نزدیک نیست اما این نرم افزار این قابلیت رو میده که ما بتونیم رنگ متریالی که عکسبرداری کردیم رو به خوبی داخل نرم افزار تغییر بدیم و به وجود واقعی خودش متریال رو نزدیکتر بکنیم.
دلیل دیگری که این نرم افزار رو بهترین نرم افزار طراحی نما می دونیم اینه که به وسیله این نرم افزار یعنی نرم افزار اسکچاپ ما میتونیم نما های مختلفی از جمله نمای سنگی نمای سرامیکی و نمای سیمانی و غیره رو داشته باشیم همچنین به صورت حرفه ای میتونیم نمای شیشه ای رو در این نرم افزار طراحی و پیاده سازی کنیم که به کمک ابزارهای مختلفی که در اختیارمون قرار داده میشه میتونیم متریال شیشه رو مدیریت کنیم از جمله شفافیت شیشه ، میزان غلظت نور خورشید و بازتاب آن روی شیشه و موارد مختلفی از این جمله را داشته باشیم همچنین متریال های با کیفیت و مختلفی رو میتونیم توی نرم افزار تجربه کنیم که تیم ما افتخار این رو داشته که یکی از بهترین های موجود در این زمینه باشه. همچنین متریال های تخصصی اسکچاپ رو که کمپانی وی روی برای مخاطبان خود ارائه کرده در دسترسه طراح شیدی های عزیز قرار بده.

نرم افزار طراحی نما
همچنین شما میتونید به کمک pdf آموزشی آموزش اسکچاپ و یا بهتره بگم کتاب الکترونیکی نرم افزار اسکچاپ طراحی نما و مهارت های مختلف ترسیم های ساختمانی دیجیتال رو به خوبی فرا بگیرید. پس این موقعیت ویژه رو از دست ندید و از آموزش های رایگان و کتاب های الکترونیک طراح شید در زمینه اسکچاپ بی بهره نمونید.

دانلود PDF آموزش اسکچاپ