در این مقاله فهرستی از ۱۰ برنامه کاربردی رویت در سال ۲۰۱۷ آورده شده است. به تازگی از مخاطبان ArchSmarter خواسته شده است که ابزارهای مورد استفاده‌ی خود برای بهره وری بیشتر از رویت را معرفی کنند. بیش از ۷۵ افزونه‌ی مختلف تاکنون پیشنهاد شده است. من همه‌ی موارد را جمع بندی کرده‌ام و از میان آنها ۱۰ برنامه‌ی کاربردی و افزونه ی برتر را انتخاب کرده ام. در مقاله‌های قبلی نیز هم‌چنان برخی از آپ‌ها و افزونه‌ها پیشرو بوده‌اند، پس برای تازه واردان مجددا در این جا این موارد را معرفی خواهم کرد. شما می توانید از آموزش اسکیس هم برای کارهای خود استفاده کنید.

در این مقاله فهرستی از ۱۰ برنامه‌ی کاربردی رویت در سال ۲۰۱۷ آورده شده است.

۱ Coins Auto-Section Box

برای دومین سال متمادی، برترین برنامه ‌کاربردی توصیه شده توسط مخاطبان ArchSmarter بوده است. جای تعجب نیست که این ابزار فوق‌العاده باعث بهبود جعبه ابزار رویت می‌شود. رویت ۲۰۱۶ برخی از جعبه های انتخاب نیمه مشابه را نیز معرفی کرده است اما هنوز بسیاری از کاربران این برنامه ی کاربردی رایگان را ترجیح می دهند.

۲ Flux

این برنامه برای داده‌های BIM بسیار مفید است. به کمک ان می‌توان تقریبا هر کاری را انجام داد. Flux بیشتر یک ابزار واحد متمرکز است تا یک پلتفرم جامع. این برنامه باعث انتقال داده از یک برنامه‌‌ی کاربردی به محیطی نسبتا ساده‌تر می‌شود. آیا نیاز به مکان گذاری ستون‌ها از Tekla در رویت دارید؟ flux این بخش را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. آیا نیاز به صفحه‌بندی Grasshopper در رویت دارید؟ مشکلی وجود ندارد، flux این کار را نیز انجام می‌دهد. نسخه ی ارزیابی آن رایگان است اما هزینه نسخه‌ی حرفه‌ای آن ۶۰ دلار آمریکایی به ازای هر ماه است.

۳ Palladio X BIM WindowsLayout

یکی دیگر از محبوب‌ترین ابزارها در لیست می‌باشد. اگر شما هم همزمان پنجره‌های معینی از برنامه ی رویت را باز می‌کنید، می‌دانید که مدیریت کردن پنجره‌ها کار آسانی نیست. این ابزار ساده کارآمدی بالایی دارد و به شما در مدیریت و آرایش پنجره‌های باز شده در رویت کمک می‌کند. این برنامه رایگان است.

برنامه

۴ Enscape

Enscape یک موتور بلادرنگ برای رندر کردن در رویت است. در صورتی که نیاز به راه اندازی مجدد پرژه‌های مجازی دارید، این ابزار مختص شماست. Enscape به طور مستقیم می‌تواند به HTC Vive و هدست‌های واقعیت مجازی vr صادر شود بنابراین تجربه‌ای هیجان انگیز است. هزینه‌ی ماهانه‌ی استفاده از این نرم افزار ۴۵ دلار و سالانه ۴۴۹ دلار می‌باشد.

۵ Ideate BIM Link,Explorer,Sticky

اگر می‌خواهید نحوه‌ی وارد و خارج کردن داده‌ها از اکسل به مدل‌های رویت را بهبود دهید، از این نرم افزار استفاده کنید. این ابزار باعث ایجاد لینک بین اکسل و رویت برای استخراج داده و ویرایش آن در اکسل می‌شود. Explorer ابزاری برای جستجو و برررسی داده‌های مدل شماست. از sticky برای وارد کردن جدول‌های اکسل به رویت استفاده کنید. این امر برای داده‌های غیر BIM در مجموعه‌ی طراحی رویت مفید است. BIM Link قیمتی معادل ۸۵۰ دلار آمریکایی دارد، در حالی که Explorer و Sticky حدودا ۳۹۵ دلار آمریکایی است.

۶ Xrev Transmit

به آسانی و همزمان می‌توانید طراحی‌های مختلف خود را در قالب‌های مختلفی چاپ کنید. فرمت‌های پشتیبانی در این برنامه شامل DWF, DWG, DGN, DXF,PDF و چاپگرهای شبکه ای است. این ابزار فوق العاده برای پروژه‌های مهلت دار عالی است. هزینه‌ی آن ۶۹ دلار است.

۷ RTV Xporter Pro

مشابه با Xref Transmit، این برنامه به شما اجازه‌ی واکشی کردن وارد و خارج کردن داده از رویت را می‌دهد. هم‌چنین این برنامه به شما اجازه‌ی زمانبندی کردن و خارج کردن کارها را نیز می‌دهد. در هر زمان می‌توانید طرح‌های خود با وجود داده‌های جزئی را چاپ کنید. هزینه‌ی آن از ۴۹ دلار شروع می‌شود.

برنامه

۸ ابزارهای Rushforth

ابزارهای Rushforth یا RT به اختصار ابزارهای مفیدی برای بهره وری و صرفه جویی در وقت است. موارد مورد علاقه‌ی کاربران Parameter Transformer و DraftXL است، ابزاری برای وارد کردن و خارج کردن داده از اکسل. هزینه‌ی واحد آن ۹۹.۹۹ دلار است. مجوز سایت نیز در دسترس شما قرار می‌گیرد.

۹ ابزارهای kiwi Codes Bonus

مجموعه‌ای دیگری از ابزارهای افزایش بهره وری، ابزاری از کشور نیوزیلند است. این ابزار شامل ۱۰۰ ابزار منحصر به فرد مانند 3D View for each level وto Sheets Views است. ابزارهای Bonus سالانه هزینه‌ای حدود ۳۵ دلار دارد.

۱۰ ArchSmarter Power-Pack

این افزونه تعبیه شده‌ی مورد علاقه‌ی من است و بسیار عالی است. من هفت مورد از محبوب‌ترین ابزارهای رایگان از جعبه ابزارهای ArchSmarter را انتخاب کرده ام و آنها در یک محیط برنامه نویسی راحت با هم ترکیب کرده‌ام. به جای بارگذاری فایل‌های ماکرو می‌توانید مستقیما به این ابزارها دسترسی داشته باشید. Power pack از طریق pay-what-you-want در دسترس شماست.

برنامه

سایر برنامه‌ ها

بیش از 75 برنامه‌ی توصیه شده‌ی دیگر نیز در این نظرسنجی نام برده شده است، در ادامه نام برنامه‌ ی کاربردی دیگری نیز آورده شده است:

  • Archisoft Isolate Warnings
  • BIM One Import / Export Excel
  • Xinaps Fire Safety Assessor
  • CTC BIM Project Suite
  • Tally
  • BIMSmith Forge