اگرچه گرفتن مدرک در رشته‌ی طراحی معماری یک روند طولانی و دشوار است، اما مسیری بسیار جالب است. با این وجود، بسیاری از معماران تازه فارغ التحصیل شده که از خودشان مطمئن نیستند نمی‌دانند که از کجا شروع به کار کنند یا تصمیم بگیرند که واقعا به درد معماری میخورند یا نه. در اینجا لیستی از ۲۱ حرفه‌ایی آورده شده است که می‌توانید با در دست داشتن مدرک معماری و یادگرفتن اتوکد در آن مشغول به کار شوید، بعضی از کارهای حرفه‌ای دشوار برای شروع نیاز به فکر کردن و برنامه ریزی در زندگی حرفه‌ای و کاری شما دارد.

شغل‌های طراحی معماری

معماری: هنر یا عمل طراحی و ساخت ساختمان است. معماران اغلب بر تعریف واقعی رشته ما استدلال می‌کنند، اما هرگز نمی‌توانند از شرایط گسترده ی آن استفاده کنند، به همین دلیل نیاز به دوره‌های آموزش عالی و فوق العاده دارد. پس تعجب آور نیست که کار شناختن حرفه‌های معماری دلهره آور باشد. در زیر لیستی از ۷ شاخه‌ی معماری برای شما در نظر گرفته شده است:

1 معمار چشم انداز

طراحی مناظر در فضای باز از جمله زیرساخت‌ها، مکان‌های عمومی، کشاورزی و جنگلداری برای ساخت فضای شهری و روستایی امری حیاتی است، هم چنین مهمتر از آن به منظور پاسخ دهی به تغییرات آب و هوایی و جهانی شدن باید ملاحظاتی مد نظر قرار داده شود. معماری چشم انداز در برگیرنده‌ی مدیریت آب، بازسازی محیط زیست، ایجاد مناطق تفریحی است. اگر از کار در زمینه‌ی محیط زیست لذت می‌برید، این حرفه می‌تواند مسیر کاری شما باشد.

در نتیجه‌ی رشد بالای شهر نشینی و افزایش مهاجرت به مناطق شهری، شرایط شهرنشینی به طور مداوم در حال تغییر است. حالت‌های پویای محیط‌های شهری باعث ایجاد مسیر جدیدی برای معماران شده است، در این مسیر هر گونه تغییرات آب و هوایی و جغرافیایی باید در نظر گرفته شود تا بتوان به توسعه‌ی پایدار دست یافت. این مسیر کاری مسولیت‌های اساسی در حرفه‌ی کاری ما دارد اما یک حرفه‌ای چالش برانگیز است و نیاز به انعطاف پذیری و حل مسئله در مقیاس بزرگ دارد.

3 معماری مرمت و باز زنده سازی

تاریخ و میراث فرهنگی گذشتگان تنها از طریق معماری به دست ما نرسیده است، بلکه این آثار چشمگیر گذشته برای شناخت فرهنگ و نظام های رفتاری نیاکان ما ضروری هستند. حفاظت و بازسازی ساختمان‌ها یک چالش غیر قابل انکار است. به رغم وجود رسانه‌ها و راهکارهای زیبا برای حفظ و نگه داری بناهای تاریخی همواره نیاز به اهداف ترمیمی برای میراث گذشتگان خود داریم.

طراحی

4 معمار محقق

با موج فعلی طراحی دیجیتال و پیشرفت‌های مداوم ابزارهای دیجیتال، روش‌های نمایش و بیان با چالش‌ها و تغییرات اساسی مواجه هستند. فناوری اطلاعات توانسته است تاثیر زیادی بر روی معماری از راه دور داشته باشد. این پیشرفت‌های مداوم جزئی از تحقیقات هیجان انگیزی است که لزوما توسط معماران انجام نمی‌گیرد اما بیشتر بر روی ابزارهای جدید و نحوه‌ی تاثیر گذاری آنها بر روی کار ما تمرکز دارد.

5 معمار نورپرداز

نور تاثیر عمیقی بر روی سلامت روحی و جسمی ما دارد، چرا که انسان تمایل به زندگی در وسعت بالا را دارد. کاوش معمارانه‌ی نورپردازی باعث بهبود کیفیت تجارب وجودی ما، سلامت و رفاه و پایداری می شود و نه تنها برای محیط طبیعی مفید است بلکه در فضاهای کوچک کاری باعث بهبود محیط و افزایش کارایی می‌شود.

6 معمار سیاسی

برخی بر این باورند که معماری اساسا حرکتی سیاسی است با این وجود تصمیمات سیاسی یک شهر یا کشور داستان متفاوت تری دارد. معماری چیزی بیش از خلق کردن اشیا است، معماری نظامی ارزشمند در سازماندهی جامعه است. برای مثال شرکت معماری Terroir سال ها با شورای شهر بورنی و شورای شهر پاراراماتا در استرالیا مشارکت کرده است تا ساختار مشخصی را برای شهر پردازش کنند، وقایای احتمالی را پیش بینی کند و مجموعه ای از معیارها را برای تکامل طراحی شهری تنظیم نماید. این نمونه نشان می‌دهد که معماری می تواند به روش های مختلف بر روی سیاست تاثیر داشته باشد.

7 معمار نهایی

با توجه به توسعه فعلی تغییرات آب و هوایی، شرایط آب و هوایی مانند سیل، امواج گرما و طوفان باید از قبل لحاظ گردد. محیط های فعلی مانند بیابان‌ها به دلیل وجود پدیده‌هایی مانند بیابان زدایی در حال گسترش هستند. یک معمار می‌تواند با کسب سر رشته در زمینه‌ی تغییرات آب و هوا روش‌های فوق العاده ای را برای مقابله با این مشکلات طراحی کند. پاسداری از این سیاره و سازگاری با آن برای تحویل به نسل‌های آتی برای ما ارزش مند است.

حرفه های هنری و طراحی

در صورتی که پس از فارغ التحصیلی متوجه شوید که معماری واقعیتی دور از وجودتان است، طراحی و هنر را دنبال کنید. در واقع معماری نوعی هنر است که باعث تسهیل ایجاد ارتباط مستقیم بین تحصیلات به عنوان معمار می‌شود، حرفه‌ی اصلی شما طراحی و هنر است. گزینه ی دیگر پیش رو ترکیب کردن این دو رشته با هم است مانند طراحی گرافیک و معماری. به نظر می‌رسد برقراری ارتباط از طریق گرافیک برای معماران آسان‌تر است.

طراحی

8 هنرمند

اگر چه Olafur Eliasson هرگز معماری نخوانده است اما با بسیاری از معماران در استدیوی Olafur Eliasson کار کرده است که تا ارتباط ضروری بین فضا و هنر را به صورت هماهنگ شده‌ای به نمایش بگذارد. مهارت‌های استدلالی و تجسم فضایی که از تحصیلات آکادمیک به دست آورده می‌شود در هنر، تجسم و تجارت فضایی بدون نیاز به عملکرد قابل بهره گیری است.

9 طراح صنعتی

شرکت‌های متعدد معماری تحت عنوان طراحی صنعتی راه اندازی شده‌اند، چرا که بین لایه‌های خلاقانه ی صنعتی ارتباط وجود دارد. با این وجود، طراحی صنعتی بر روی اشیا کوچکتر در حجم بالا تمرکز دارد که دقیقا نقطه‌ی مقابل طراحی ساختمان‌های بزرگ در یک زمینه‌ی خاص است. در صورتی که چشم انداز طراحی بزرگ، دائمی و ثابت است اما طراحی صنعتی یک روش جایگزین طراحی در مقیاس کوچک با تعداد بالاست.

10 طراحی مبلمان

حتی بیشتر از طراحی صنعتی، طراحی مبلمان را می‌توان خواهر خوانده‌ی معماری خواند. شمار زیادی از معماران سهم قابل توجهی در طراحی مبلمان دارند: چارلز و ری ایمز، آلوارالطو و آرن جاکوبسن، و غیره. از میان معماران معاصر می توان به زاها حدید اشاره کرد که همزمان بر روی معماری ساختمان و طراحی مبلمان مشغول به کار است.

11 طراحی نساجی

طراحی نساجی حساس به رنگ، بافت، ساخت، الگو و اشکال است و همه ی این مهارت ها در طول تحصیل در دوره‌ی آموزش معماری توسعه می‌یابد. ارتباط بین پوست و ساختار همانند ارتباط بین اجزای ساختمان معنی دارد که قابلیت ادغام با یکدیگر را دارد. مد در بسیاری از جهات یاد آور معماری است، ساختارهای هندسی و تجسم ساختمان های معاصر تصویبی از آن است.

12 طراحی گرافیک

طراحی گرافیک روشی برای ورود به جهان و شناسایی آن است. برقراری ارتباط از طریق گرافیک اجتناب ناپذیر است. جلوه دادن زیبایی‌های جهان از طریق طراحی امری لذت بخش است و به سختی می توان از طراح گرافیک شدن اجتناب کرد. شرکت در دوره‌های کوتاه طراحی در کنار مدرک معماری می‌تواند قابلیت‌های زیادی به حوزه‌ی کاری شما اضافه کند، اما این ارتباطات به شما مسولیت‌هایی را اضافه خواهد کرد.

13 طراحی بازی‌های ویدیویی

مرزهای بی حد و حصر طراحی با دنیای مجازی یکی از سرگرم کننده‌ترین رشته‌ها را پدید آورده است که فارغ التحصیلان معماری می‌توانند وارد آن شوند. ساخت معمارانه ی بازی‌های ویدیویی یکی از روش‌هایی است که به شما اجازه ی تصورات آزادانه را می‌دهد و به استدلال های فضایی شما می‌تواند عمق بیشتری اضافه نماید.

طراحی

14 عکاس

عکاسی به طور فزاینده‌ای در حال محبوب شدن است، با محدود کردن هر چیزی هندسی در محدوده‌ی فضایی لنز می‌توان آثار زیبایی را خلق کرد. عکاسی با زیبایی شناسی در ارتباط است، هدف و ترکیبات آن در یک فریم خاص می‌تواند منحصر به فرد باشد. عکاسی با فضاهای شناور در ارتباط است، چیزی بیش از سازمان دهی‌های ثابت افراد و فضا. با این حال هنوز با ترکیبات، رنگ، محیط و تجربیات سر و کار دارید.

15 طراح تولید

اگر چه مجموعه یا مرحله‌ای از پلتفرم‌های کوچک با سیاره‌های مجازی تفاوت بسیار دارد، اما طراحی تئاتر و فیلم به شما اجازه می دهد که جریانات خلاقانه‌ای را ایجاد نمایید. این امر باعث افزایش فشار طراحی و بیان فضای سنتی می‌شود به گونه ای که منجر به ایجاد تجربیات بیشتر محرک، احساسی و داستان محور می‌شود. در عین حال باعث بهبود استفاده از دانش و مهارت های معماری می‌شود مانند فشار زمانی، محیط مفهومی و همکاری خلاقانه.

حرفه‌های خارج از طراحی

اگر احساس می‌کنید علایق شما خارج از موارد ذکر شده است، به لیست نهایی از حرفه‌های معماری توجه کنید. در ادامه ۶ حرفه‌ی خارج از زمینه‌ی طراحی به شما پیشنهاد می‌شود که عمدتا در زمینه‌ی علوم انسانی قرار دارد. ذاتا معمار به سمت تجارت انسانی هدایت می‌شود. طراحی جوهره ی تحصیلات است و می‌تواند شما را به فرد قوی تری در حوزه ی حرفه‌ای خودتان تبدیل نماید.

16 آموزگار/ استاد

معلمان جوان در مدارس معماری امروزه بیشتر دیده می‌شود و در صورتی که به هنوز در مورد زمینه‌ی شغلی خود نتوانسته اید تصمیم قاطعی بگیرید، تدریس به مدت یک یا دو سال ایده آل‌ترین کار ممکن است. تدریس همانند یک خیابان دو طرفه است، به خصوص در سنین جوانی روش عالی برای یادگیری از دانش آموزان و منعکس کردن دیدگاه معماری خود است.

17 بشر دوست

در گذشته معماری حرفه‌ی کاری نجیب زادگان بوده است، یک نوع تلاش بشردوستانه که مخالف با منافع اقتصادی آن زمان بوده است. امروزه، زنان نیز به صورت حرفه‌ای در این زمینه مشغول به کار شده‌اند و به لطف ایده‌های بشر دوستانه هنوز کارهای خیرخواهانه باقی مانده است. معماری معاصر تمرکز ویژه‌ای بر روی پایداری دارد: محیط زیست، جامعه، روان شناسی و اقتصاد. دانش و آگاهی این ایده آل‌ها را می‌تواند به انواع دیگری از کارهای بشردوستانه تبدیل کند. یافتن پایه های پایدار هدف بشر دوستانه ی معماری است و هرگز اتلاف وقت نیست.

طراحی

18 سیاستمدار

همانگونه که قبلا ذکر شد، معماران و سیاست مداران به روش‌های متعددی با یکدیگر متصل شده‌اند. دانش به عنوان یکی از دستاوردهای بشر نحوه تعامل با محیط، روش‌های سازمان دهی، نحوه بروز احساسات بشر و راحتی همه این مهارت‌ها نیاز به یک سیاستمدار ماهر دارد. در واقع، در فنلاند، اندرس آدلکروتز یکی از اعضای فعلی مجلس که در زمینه‌ی معماری تحصیل کرده و چندین سال تجربه‌ی کار در زمینه‌ی معماری را داشته است، امروزه به سیاست روی آورده است. در مجلس نمایندگان بریتانیا نیز ریچارد راجرز یکی از معماران ماهر اکنون به سیاست مشغول شده است.

19 محافظه کار

همانند بشر دوستی، حفاظت از محیط زیست نیز یکی از نقاط کانونی معماری است. علی رغم تمام تلاش‌ها، سیاره‌ی ما در حال حرکت به سمت فاجعه‌ای بزرگ است. استفاده از دانش و سازماندهی کردن فضایی به منظور توسعه ی روش‌های محافظت نه تنها یک حرکت عاطفی بلکه امری حیاتی برای جامعه‌ی ماست.

20 نویسنده

نویسندگی یا روزنامه نگاری یکی از روش‌های عالی برای بهره گیری از آموزش‌های معماری است، می‌توان با استفاده از زبان توصیفی و سخنوری بین پروژه های پیچیده ارتباط برقرار کرد و نظرات استادان و منتقدان در این زمینه را جویا شد. نویسنده شدن راهی برای برقراری ارتباط با جهانی دیگر است.

21 کارآفرین

حل مسئله، تفکر خلاقانه و هنر تجسم سه مهارت اساسی برای هر معمار و کارآفرین است که می‌توانند از این مهارت‌ها به نفع خود استفاده کنند. تجربه‌ی کار با مفاهیم انتزاعی و تعاملات انسانی می‌تواند شما را به رقیب قوی برای روش‌های فکری جایگزین تبدیل نماید.

اگرچه لیست فوق ناقص است، اما امکان ترکیب و ادغام حرفه‌های فوق الذکر به روش‌های مختلفی وجود دارد، حرفه‌های نامشخصی نیز برای ارائه‌ی امکانات و تجهیزات و کمک به رفاه عمومی وجود دارد که می‌تواند به لیست بالا اضافه کرد. همان گونه که کورت‌هان، مربی آلمانی بیان کرده است: چیزهای بیشتری نسبت به آنچه ما می‌دانیم وجود دارد. می توان آنها را مشاهده کرد. فراموش نکنید دنیایی فراتر از این دنیا وجود دارد.