وارد شدن به حرفه ی معماری برای فارغ التحصیلان و معماران جوان می تواند امری چالش برانگیز باشد. من 9 سال است که در این زمینه مشغول به کار هستم و 5 سال است که مجوز فعالیت های معماری را دارم. هر مرحله از کار معماری چالش برانگیز است و نیاز به دقت ویژه ای دارد. برای بررسی دلایل موفقیت معماران و شکست ان ها در این زمینه باید توجه ویژه ای به مضامین ثابت داشت.

ایده نوشتن این مقاله پس از گوش دادن مصاحبه ی اخیر فرانک هارمون در مورد معماری و روش های دست یابی به موفقیت در آن به ذهنم رسید. بر اساس تجربه ی من، 10 نکته برای دست یابی به موفقیت توسط معماران جوان باید مد نظر قرار داده شود. این نکات به شما در معمار برتر شدن کمک می کند. معماران واقعی می توانند جهان را فتح کنند!

اجازه دهید با شمارش معکوس از آخرین نکته به اولین نکته در این مقاله برسیم.

10- وجود خودتان را ضروری بدانید

ایا می خواهید احترام همتایان خود را به دست آورید؟

آیا هدف شما ارتقای وضعیت خودتان در شرکت است؟

نظرتان در مورد ترفیع در کار چیست؟

بنا به همین موارد لازم است وجود خودتان را در یک شرکت معماری ضروری بدانید. زمینه ی مورد علاقه ی خودتان را پیدا کنید و در این زمینه ی خاص متخصص شوید. یکی از همکاران من به نام سارا کاربیت علاقه ی زیادی به طراحی پایدار دارد. سارا خود را در دنیای اشیا پایدار غرق کرده است، در بسیاری از کنفرانس ها و سمینارهای مربوط به این رشته شرکت می کند. تخصص و تمایل وی برای به اشتراک گذاری دانش خود به بخش ضروری برای پیشرفت شرکت تبدیل شده است.

9- مربیان را دنبال کنید

همکاران معمار برای شما منابع محسوب می شود. افرادی را پیدا کنید که مهارت و نقش های فوق العاده ای دارند و می توانید از آنها الهام بگیرید. این مربیان باعث توسعه و پیشرفت کار شما می شوند و ابزاری برای کمک به پیشرفت حرفه ای شما به حساب می آیند. همکاران حرفه ای خود را به یک فنجان چای یا قهوه مهمان کنید و از آن ها مشاوره های حرفه ای بگیرید.

 

موفقیت معماران

8- ثروت را گسترش دهید

استعداد خیابانی دو طرفه است؟ آیا شما کار با فتوشاپ را در حد عالی بلد هستید؟ سپس به بخش آموزش های اداری مراجعه کنید؟ آیا شما نیز همانند سارا به طراحی پایدار و یادگیری عوامل موفقیت معماران علاقه دارید؟ آیا در سازمان دهی کردن گروه های مطالعاتی LEED موفق هستید؟ هدف شما باید گستراندن دانش تا حد امکان باشد. این کار شما باعث بهبود وضعیت شما در شرکت می شود و می توانید به عنوان یک رهبر موفق تیم یا یک عضو فعال تیم شناخته شوید.

7- شبکه، شبکه، شبکه

معماری یک صنعت خدماتی است و توانایی شما برای ارائه خدمات استثنائی بستگی به یک شبکه ی قوی دارد. یک شبکه ی قوی باعث تسهیل بهتر انجام کارهای شرکت می شود و فرصت های بی شماری را در اختیار شما قرار می دهد. پل های موجود را خراب نکنید!

6- لحظه ها را دریاب

من وقتی آغاز به کار کردم، مشتاق بودم تمام جهان استعدادهای طراحی من را ببینند. با این وجود همانند بسیاری از کارآموزان، پروژه های چندان جالبی را طراحی نمی کردم. برای دست یابی به این رویا مجبور بودم هزینه هایی را پرداخت کنم. بنابراین جامه ی عمل به رویاهای خود پوشاندم.

من یک استراتژی برای خودم توسعه دادم. هر زمانی که کار کوچک طراحی را دریافت می کردم، خیلی جدی روی آن کار میکردم. اغلب سعی می کردم به دقت بر روی تکالیف کار کنم. روز بعد گزینه های طراحی چندگانه ای در اختیار داشتم که هر کدام از آن ها کاملا بررسی می شد. به این ترتیب مدیران متوجه استعداد و اشتیاق من برای انجام کارها شدند و رفته رفته رهبری تیم های طراحی در پروژه های بسیار مهم به من واگذار شد.

5- درخواست های خود را مطرح کنید

قبل از هر چیز باید یک اعتراف شرم آور داشته باشم. من قبلا هیچ هزینه ای برای کارهای خود دریافت نمی کردم. بدون درخواست برای افزایش میزان پرداختی هیچ کس به شما مبلغ افزوده ای نمی دهد، حتی پس از دریافت گواهی معماری در سال 2010 من هنوز درخواست مبلغ افزوده نداشتم. با این وجود، پس از درخواست من، مبلغ بیشتری را دریافت کردم. این امر تنها مربوط به افزایش درآمد نیست بلکه در هر مرحله ی از زندگی می توان از این تکنیک استفاده کرد.

آیا می خواهید کارهای طراحی بیشتری انجام دهید؟ از دیگران بخواهید کارهای خود را به شما واگذار کنند.

آیا می خواهید در زمینه ی ساخت و ساز تجربه ی بیشتری کسب کنید؟ از دیگران بخواهید کارهای خود را به شما بسپارند.

نتایج این کار شما را شگفت زده خواهد کرد.

موفقیت معماران

4- از ناحیه ی امن خود فاصله بگیرید

چندین سال قبل تصمیم گرفتم قدرت طنز خودم را بهبود دهم. به همین دلیل پس از ملاقات با افراد غریبه همانند یک دوست با آن ها رفتار می کنم. رفتار دوستانه با مشتریان و ملاقات های صمیمی سود های شگفت انگیزی برای حرفه ی معماری من به ارمغان آورده است. این امر باعث بهبود توانایی صحبت کردن من شده است. این تکنیک ها باعث ایجاد اعتماد به نفس بیشتری در من شده است و کمتر احساس ناراحتی می کردم. این امر مگر در صورت خارج شدن از دایره ی امن برای من محقق نمی شد.

3- گفتنی ها را بگویید

سخنگو بودن برای یک معمار یکی از ویژگی های ارزشمند موفقیت معماران است. من هیچ ترفند مخفیانه ای ندارم اما در این زمینه باید یک توصیه ی اساسی را مد نظر خود قرار دهید. اگر یک جلسه ی کاری مهم دارید، از قبل با همکاران خود تمرین کنید. پس از ارائه پیشنهاد از همتایان خود بخواهید در مورد نحوه ی اجرای شما نظر بدهند. از اضافه گویی اجتناب کنید. مشتریان تحت تاثیر قدرت کلمات و تفاسیر شما قرار می گیرند.

2- درک کنید که شما خوش شانس هستید

هنگامی که به عنوان یک معمار مشغول به کار هستید و به همکاران و افراد در مورد نحوه ی انجام کارهایتان توضیح می دهید، اولین واکنشی که نشان خواهند داد به این صورت خواهد بود: اوه… چه جالب! اما برای موفقیت معماران بدون علاوه بر ایده باید یک نقاش یا ریاضی دان نیز باشد. من احساس می کنم کار کردن در این حرفه نیاز به استعداد و شور و اشتیاق زیادی دارد. هم چنین کار در این رشته بسیار محترم است بنابراین خیلی خوش شانس هستم که در این زمینه به صورت حرفه ای کار می کنم.

1- شکست را در آغوش بگیرید

اعتراف می کنم که در طول زندگی حرفه ای من بارها با شکست مواجه شده ام، در حقیقت در طول هفته باید با مسائل و مشکلات متعددی مبارزه کنم. راز اصلی یادگیری نحوه ی مواجه شدن با چالش هاست. یک گام مهم در رشد شخصی افراد درس گرفتن از شکست های قبلی است.