پسوند فایل RBZ

یک فایل RBZ پسوندی افزونه‌ای است که توسط اسکچاپ استفاده می‌شود.  اسکچاپ یک برنامه مدل سازی سه بعدی به کمک کامپیوتر (CAD) می‌باشد. این فایل حاوی یک یا بیشتر اسکریپت‌های روبی می‌باشد که توسط zip فشرده سازی شده اند. RZB برای کم حجم ساختن افزونه‌های اکچاپ استفاده می شوند و در زمان توزیع و نصب افزونه‌ها استفاده می‌شوند.

 فایل RBZ

اسکچاپ ۸ اولین نسخه‌ای بود که اجازه ی استفاده از فشرده سازی RZB را برای افزونه می‌داد. شما می‌توانید به سادگی این افزونه‌ها را در اینترنت جستجو و دانلود کنید که یکی از بزرگترین منابع ان سایت Extension Warehouse می‌باشد.

فایل

شما به سادگی می‌توانید این افزونه ها را نصب کنید. برای نصب در نسخه ویندوز مراحل زیر را طی کنید

  •  تب Window را باز سپس Preferences را انتخاب کنید.
  •  گزینه ی Extensions را انتخاب کنید.
  •  بر روی  Install Extension  کلیک و RZB خود را انتخاب کنید.

در اگر از کامپیوتر های مک با سیستم عامل OS X استفاده می‌کنید باید به تب آموزش sketchup پس Preferences بروید.

پسوند SKETCH

فایل SKETCH، فایلی است که حاوی گرافیک برداری (یا vector) است که توسط نرم افزار اسکچاپ ساخته می‌شود. این فایل حاوی یک یا چند لایه از اشیاء رسم شده شامل متن، شکل‌ها، نماد‌ها یا عکس می‌باشد. این فایل ها با فرمت عکس  SKETCH ذخیره می شوند که تنها در اسکچاپ می‌تواند از ان‌ها استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر

Sketch معمولا بیشتر توسط طراح هایی  استفاده می شود که در طراجی ایکون‌های اندروید و IOS، طراحی رابط کاربری یا UI، طراحی متریال و طراحی وب مهارت دارند.طراح‌ها این طرح‌ها را با استفاده از وکتور، مداد، شکل، متن و ابزار برش رسم می‌کنند و همچنین می توانند ان را پرکنند یا مرزها، سایه‌ها، شیب‌ها، تار و یا ماسک‌ها را در ان اعمال کنند.

زمانی که طراحی شما تمام شد می‌توانید SKETCH را بصورت .PNG, .JPG, .TIFF, .WEBP, .SVG, .PDF, یا .EPS دخیره کنید