ثبت نام

سه بعدی کردن نمای ساختمان در اسکچاپ

ax-shakhes-kelas15
ب

در این آموزش سه بعدی کردن نمای ساختمان در اسکچاپ را خواهیم آموخت که یک نمای ساده که عکس هست رو به نمای سه بعدی تبدیل نماییم.

برای شروع عکسی از نمای ساختمان یا هر بنایی که مد نظر داریم را تا جایی که ممکن است از روبرو تهیه مینماییم که با سختی های احتمالی روبرو نشویم.

برای این آموزش یک تصویر استفاده کرده ایم که در انتهای این آموزش برای تمرین شما قرار خواهیم داد ضمن اینکه این تصویر میتواند Transprent شده باشد که بسیار بهتر است زیرا نقاط اضافی آن تخلیه شده است برای Transprant کردن تصویر تا چند روز دیگه که گروه فتوشاپ طراح شید کار خود را آغاز کند منتظر بمانید!

در ابتدا یک مکعب مستطیل ساده با ابعاد بنای مورد نظر خودمون تولید میکنیم: (برای تولید این حجم ساده به آموزش های اسکچاپ مراجعه فرمایید)

125 1 - سه بعدی کردن نمای ساختمان در اسکچاپ

در مرحله ی بعدی نوبت اضافه کردن نمای ساختمان به جلوی مکعب مستطیل مان است. پس از منوی بالای اسکچاپ روی گزینه ی import کلیک کرده و به منوی import میرویم. عکس مورد نظر خودمون رو انتخاب میکنیم و گزینه ی مورد نظر رو روی Texture قرار میدهیم و روی import کلیک میکنیم:

126 1 - سه بعدی کردن نمای ساختمان در اسکچاپ

پس از ورود عکس ما به محیط اسکچاپ گوشه ی پایین مکعب مستطیل مان را انتخاب کرده و نما را تا انتهای مکعب مستطیل میبریم پس از آنکه به انتها رسید کلیک کرده و میبینیم که تصویر در جای خود قرار گرفته است حالا وقت کشتی گرفتن با تصویره! :

127 1 - سه بعدی کردن نمای ساختمان در اسکچاپ

خوب رسیدیم به حساس ترین مرحله. در این مرحله باید نمای ساختمان رو روی شکل ترسیمیمون fix کنیم برای این امر روی نما کلیک راست کرده و روی گزینه ی Texture کلیک کرده و روی گزینه ی Position کلیک میکنیم:

128 1 - سه بعدی کردن نمای ساختمان در اسکچاپ

در این قسمت با ۹ تصویر روبرو خواهید شد که میتوانید یکی از آنها بیشتر با شکل شما سازگار است را انتخاب کنید اما پیشنهاد طراح شید به شما اینه که نمای خودتون رو خودتون بسازید میپرسید چجوری؟ بله شما میتونید با چهار جهتی که چهار طرف شکل شما قرار گرفته نمای خودتون رو Fix کنید:

129 1 - سه بعدی کردن نمای ساختمان در اسکچاپ

در نهایت نمای شما به بهترین حالت در شکل شما میشینه به این صورت:

130 1 - سه بعدی کردن نمای ساختمان در اسکچاپ

در نهایت میتونید با ایجاد سقف و متریال دهی به دیوارها و ایجاد فضای سبز و خیابون محیط مدلتون رو جذاب تر و واقعی تر کنید و چند رندر این مدلسازی ساده و کاربردی رو میتونید در تصاویر زیر مشاهده کنید. امیدوارن از سه بعدی کردن نمای ساختمان در اسکچاپ لذت برده باشید. فراموش نکنید که برای آموزش اسکچاپ باید تلاش زیادی انجام بدید.

131 1 - سه بعدی کردن نمای ساختمان در اسکچاپ

132 1 - سه بعدی کردن نمای ساختمان در اسکچاپ

skech vije - سه بعدی کردن نمای ساختمان در اسکچاپ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طــراح شـــید

طراح شید سال ۱۳۹۵ با هدف به وجود آوردن محلی مطمئن برای یادگیری با تیمی قدرتمند و آگاه آغاز به کار کرد. هدف این گروه پر کردن خلاء بین محیط آموزشی و محیط کاری بود. زیرا که دانش آموختگان مراکز آموزشی کشور با داشتن علم تئوری خوب، قادر به فعالیت در شرکت ها و سازمان ها نیستند. در واقع هدف، آموزش این دانش آموختگان و صد البته علاقه مندان به دنیای طراحی برای لذت بردن از طراحی و علم کاربردی جهت استفاده در محیط کار هستش.

گواهی ها: