در اینجا ما ۶ راز را برای ایجاد اینفوگرافیک های فوق العاده را برای شما به اشتراک می گذاریم. در دوران (رونق) اینستاگرام و اسنپ چت، مخاطبان بطور فزاینده ای متمایل به طراحی‌های بصری شده اند. اما برخی اوقات یک تصویر به تنهایی کافی نیست و شما به یک ترکیب هوشمندانه از کلمات و گرافیک نیاز دارید تا یک داستان مفصل را به روشی که می‌تواند به سرعت و به راحتی درک شود، تعریف کنید.

به اینفوگرافیک ها اشاره شد، اما در حالی که ساختن آنها ممکن است آسان به نظر برسد، رسیدنِ درست به بهترین اینفوگرافیک ها، بطور فریب آمیزی دشوار است.

باید قبل از شروع کار مطمئن شوید که بهترین ابزارها برای ایجاد اینفوگرافیک را دارید، اما فراتر از آن، برخی اصول اساسی وجود دارد که می توانید از انها پیروی کنید تا مطمئن شوید که طراحی تان تا حد امکان تاثیر گذار است.

یک نکته در گوشی: همیشه قبل از ارسال اینفوگرافیک هایتان به دنیا، آنها را از نظر املایی چک کنید.

۱- تصمیم بگیرید که آیا واقعا به یک اینفوگرافیک احتیاج دارید یا خیر

مجموعه‌ای از نمودارها و نمودارهای دایره‌ای که ترِند های(روند کلی) اینفو را به تصویر می کشند. اولین چیزی که باید در هنگام طراحی یک اینفوگرافیک در نظر بگیرید این است که آیا واقعاً به یکی از آنها نیاز دارید یا خیر.

ایجاد اینفوگرافی

مشتری شما ممکن است در یک سمینار بازاریابی شنیده باشد که اینفوگرافیک ها “در حال حاضر بزرگ هستند” و “راه خوبی برای به سرعت معروف شدن” هستند. اما این وظیفه شما است که این نیاز را توضیح دهید مگر آنکه یک دلیل روشن و غیرقابل‌انکار برای ارائه اطلاعات به این شکل وجود داشته باشد، نه از طریق هر نوع طرح دیگری، یا یک ایمیل، انتشار مطبوعات و یا پست وبلاگ. در صورت استفاده از روش غلط، به سرعت معروف شدن بعید بنظر می رسد که رخ دهد.

حتی یک قاعده کلی هم وجود ندارد، اما در کل، اینوگرافیک یک گزینه خوب است وقتی که شما نیاز دارید داده‌های پیچیده را در یک فرمت تصویری ساده ارائه کنید که به راحتی در پلت فرم‌های چندگانه به اشتراک بگذارید. اگر این چیزی نیست که شما نیاز دارید، پس احتمالاً بهتر است درباره یک محیط (مدیا) دیگر تحقیق کنید.

۲- به وضوح هدف خود را تعریف کنید

زمانی که مشخص کردید که پروژه شما نیاز به یک اینفوگرافیک دارد، باید بی‌رحمانه بر روی موضوع خود تمرکز کنید، و تصمیم بگیرید که چه اطلاعاتی باید گنجانده شوند، که مخاطب هدف (به طور ایده‌آل، شامل اشخاص دقیق و جزئی)، و اینکه چطور ممکن است که آن را بخوانند، و چرا آن‌ها ممکن است بخواهند آن را بخوانند. این بخش آخر حیاتی است، چون قطعاً اینگونه نیست که “اگر آن را بسازید، آن‌ها خواهند آمد” – کاملاً برعکس است.

ایجاد اینفوگرافی

بنابراین بیهوده عجله نکنید. تنها زمانی که به سوالات بالا پاسخ دادید، در وضعیت خوبی برای تصمیم‌گیری درباره ی نوع چیدمان، سبک دیداری، طرح رنگ و غیره برای ایجاد اینفوگرافیک خواهید بود.
و هنگامی که می‌گوییم “هدف خود را تعریف می‌کنیم”، از قصد مفرد کلمه ی “هدف” را انتخاب کردیم. ایده ی اینکه ‌ اهداف چندگانه ای را با اینفوگرافیک خود دنبال کنید، خود – شکست دادن است، زیرا تمام اساس این روند آن است که …

۳- ساده بگیرید

اینفوگرافیک ما بر روی تمرینات بر روی میز برای طراحان لغات را در حالت مینیمم نگه می دارد. بر روی عکس کلیک کنید تا اینفوگرافیک کامل را ببینید.

در وبلاگ های خلاقانه، اینفوگرافیک هایی را می بینیم که آنقدر پیچیده و گیج‌کننده هستند که افراد کمی آن ها را می‌خوانند و یا به صورت آنلاین به اشتراک می‌گذارند . ما بر این موضوع تأکید نداریم. بنابرین، تولید اینفوگرافی شما باید تا اندازه ای اندازه ساده، متمرکز و بصری باشد تا بتوانید آن را انجام دهید.

این موضوع همواره ساده نیست. ساده سازی اطلاعات در بسیاری از زمان‌ها فریبنده است و حتی زمانی که چندین سهام دار در یک پروژه داشته باشید، اما باید محکم بر روی موضع خود بایستید.

این به معنی نگاه داشتن المان‌ها در یک نقطه یا داستان خاص به جای تلاش برای پوشش دادن موضوعات گسترده یا چند گانه است. این به معنای اعمال یک تم تصویری ساده است که ثبات و شارش را به طرح شما اعطاء می‌کند. و بالاتر از همه، این یعنی نگه داشتن متن درحداقل محتوا و استفاده درست از متن در طرح اینفوگرافیک است. در این ارتباط مقاله اینفوگرافی تعاملی را قبل‌تر انتشار داده‌ایم که می‌توانید از این دسته نکات را در آن مقاله یافت کنید.

سادگی در اینفوگرافی

به طور خاص ، از تکه‌های بزرگ متن در مقابل قطعات کوچک که به اندازه بایت کوچک هستند، مانند فهرست‌های هدف، که هضم شان برای خوانندگان آسان‌تر است، اجتناب کنید. و از فضای سفید برای اطمینان از اینکه هم متن و هم عکس‌ها جذاب، قابل‌دسترس و خوانا هستند، استفاده کنید .

در نهایت، اینفوگرافیک خود را خیلی طولانی نکنید: شما می‌خواهید خوانندگان به پایان برسند، بدون اینکه خسته بشوند. و اگر می‌خواهید اینفوگرافیک خود را طولانی کنید، باید نوعی دستگاه تصویری به کار بگیرید تا به آن‌ها نشان دهید تا چه حد باید پیش بروند( شبیه به یک نوار پیشرفت در یک اپلیکیشن).

۴- رنگ هایتان را با دقت انتخاب کنید

یکی دیگر از جنبه‌های مهم نگه ایجاد اینفوگرافیک به صورت ساده، انتخاب یک طرح رنگ غیر پیچیده است. با این حال ، این بدان معنا نیست که باید کسل‌کننده باشد. در واقع، برخی از موثرترین اینفوگرافیک ها براساس رنگ‌های روشن، پررنگ و جلب توجه کننده هستند.

رنگ در اینفوگرافی

مانند هر طرح ، انتخاب پالت رنگ توسط شما به انواعی ازعوامل بستگی دارد. چه حالی می‌خواهید به خواننده الهام کنید : هیجان‌زدگی ، یخ زدگی و سرد شدن ، احساساتی شدن؟ آیا رنگ‌های مخصوص به برند تجاری وجود دارند که شما باید برای جذب مشتری خود دنبال کنید؟ چه عوامل فرهنگی باید برای مخاطب مورد نظر، در نظر بگیرید؟

۵- از ابزار های اینفوگرافیک برای صرفه جویی در زمان استفاده کنید

بسته به نیازهای شما و اینکه چه قدر سریع می خواهید به ایجاد اینفوگرافیک خود بپردازید، تعدادی ابزار وجود دارند که می‌توانندکمک کنند .

ابزارهای ایجاد اینفوگرافی

البته این ها محدود کننده هستند، و شما تنها با استفاده از نرم‌افزارهای سفارشی مانند Photoshop ،Illustrator یا Affinity designer کنترل خلاقانه خواهید داشت . اما برخی اوقات محدودیت‌ ها می‌توانند به تخیل کمک کنند، به خصوص زمانی که از شما خواسته می‌شود چیزی ساده را در لحظه ی آخر تولید کنید ، به عنوان مثال برای یک کمپین شبکه اجتماعی.

۶- از بهترین اینفوگرافیک ها الهام بگیرید

اینفوها انواع بی شماری از روش‌ها را برای بیان اطلاعات به شکل تصویری ارائه می‌دهند. اما در عمل ، تکراری شدن و عقب افتادن بر روی همان نوع طرح‌ها آسان است . بنابراین با چک کردن برخی از بهترین و بکرترین نمونه‌های ایجاد اینفوگرافیک آنلاین به تخیل خود یک حیات جدید بدهید.

تقلید در اینفوگرافی

در نهایت با رعایت این نکات شما موفق به ایجاد اینفوگرافک جذابی شده‌اید که از نقطه شروع یعنی تصمیم برای طراحی اینفوگرافی و ایجاد آن تا انتهای راه یعنی تکمیل شدن و انتشار آن در شبکه‌های خود است. برای شما روزهایی پر از اینفوگرافی‌های حرفه‌ای آرزومندیم. در آخر بد نیست که بدانید سرویس طراحی اینفوگرافی وبسایت طراح‌شید می‌تواند به شما کمک کند تا طراحی موفقی را در شبکه‌های مختلف خود داشته باشید. در صورت ابهام می‌توانید با کارشناسان ما از طریق ثبت تیکت در تماس باشید.