آخرین به روز رسانی 27 فبریه 2018 : ورد پرس پلت فرم ای عالی است ،گرچه ، نقطه ضعفی که از آن رنج می برد این است که می تواند کاملا کند باشد .

بدون اقدامات احتیاطی درست کار شما به سایتی تنبل ختم می شود .

این نه تنها باعث زحمت بازدیدکنندگان تکراری می شود بلکه سبب می شود شما مشتریان و مشترکین خود را از دست بدهید .

در این پست سریع ، بهترین راه هایی را که به ورد پرس به طور دائم سرعت می بخشد، تحت پوشش قرار خواهم داد .

چرا سرعت سایت ورد پرس اهمیت دارد

وقتی کسی برای اولین بار از سایت شما دیدن می کند ، تنها چند ثانیه فرصت دارید تا توجهش را جلب کنید و متقاعدش کنید که باز هم به سایت سر بزند .

آماده ی بی خوابی شبانه باشید : با توجه به گزارش تیم موتور جست و جو گر بینگ ماکروسافت ، تاخیر دو ثانیه ای در پاسخ گویی سایت ، رضایت کاربران را 3.8 درصد کاهش ، درآمد از دست رفته به ازای هر کاربر را 4.3 درصد افزایش وتعداد کلیک ها را هم 4.3 درصد کاهش داد.

اگر سایت شما دیر بالا می آید . اکثر افراد را از دست می دهید ، قبل از اینکه شانسی داشته باشید می بازید . به علاوه ، گوگل اکنون سرعت سایت را در الگوریتم رتبه بندی آن در نظر می گیرد . این بدان معنی است که سرعت سایت شما بر اس سی او اثر می گذارد ، پس اگر سایت شما کند است ، اکنون در حال از دست دادن بازدید کنندگان بی صبر و نزول رتبه در موتور های جست و جو گر هستید . بله !

بیایید این مشکل را حل کنیم .

چطوری سرعت ورد پرس را زیاد کنیم

برای یادآوری بهتر است بگوییم که این شیوه ها به ترتیب اهمیت و یا معیار خاصی نیستند بلکه تمام آن چیز هایی را که بالا آمدن صفحه ی ورد پرس را سرعت می بخشد جمع آوری و اینجا لیست کرده ام .

من ضمانت می کنم استفاده از تعداد کمی از این روش ها هم سایت شما را سرعت خواهد بخشید .

ورد پرس

1.میزبان خوب انتخاب کنید

هنگام شروع کار ، میزبان مشترک به نظر باعث سود و بازدید های بی انتها از سایت می شود اما هزینه ی دیگری هم می پردازید و آن هم سرعت بسیار پایین سایت وخرابی های مکرر در دوره های ترافیک بالا می باشد .

اگر درحال انتشار محتوای پر طرفداری هستید ، با اجرای ورد پرس سایتتان روی یک میزبان مشترک ،دست به قتل خودتان می زنید . استرس ناشی از اینکه سایت شما بعد از آن همه ویژکی خوب نزول کند کافی است تا موهایتان سفید شود، پس قربانی نباشید و روی میزبان مناسبی سرمایه گذاری کنید .

تنها میزبان وردپرسی که من دائما پیشنهاد می کنم :

WP Engine managed WordPress hosting

نکته : مورد بالا لینک شخصی من است که اگر از آن استفاده کنید یک تخفیف کوچک و یک کمیسیون کم برای من ارائه می دهد . من تنها محصولاتی که شخصا استفاده می کنم و شرکت هایی را که پشتیبانی می کنم ، توصیه می کنم .

سایت های من همیشه فوق العاده سریع هستند ، هیچ گاه در مواقعی که بازدید های زیادی داشتم خرابی نداشته مثل وقتی که در سایت دیسکاوری چنل برجسته شدم ، و استفاده از بک اند سایت بسیار راحت است .

و در آخر ، حمایت مشتری در نقطه ی اول قرار دارد که در بحث میزبان خیلی مهم است . این رو از کسی که به سختی این موضوع رو فرا گرفته قبول کنید . کارکنان ورد پرس صبور ، متخصص و صمیمی هستند . آنها برای هر مشکلی که ممکن است رخ دهد ، شبکه ی ایمن شما هستند . به صفحه ی اصلی شان برای یوزرهای ورد پرس سر بزنید و پیشنهادات شان را بررسی کنید . از این کارتان پشیمان نمی شوید .

2.با چارچوب و تم قوی شروع کنید

شاید از شنیدن این تعجب کنید اما چارچوب توینتی فیفتین (بیست پانزده ، همچنین پیش فرض تم دبلیو پی ) خیلی سبک و سریع می باشد . آن به این دلیل است که آنها سادگی احشا را در مقایسه با چارچوب های حجیمی که سایت شما را تا حد خزیدن کند می کند با ویژگی هایی که هیچ گاه از آن ها استفاده نمی کنید ، حفظ می کند.

طبق تجربه ی شخصی بدون شک سریع ترین چارچوب از نظر بارگیری  می باشد .Thesis Theme Framework.

این چارچوب به دلیل اینکه بسیار راحت شخصی سازی می شود از ورد پرس پایه پیشی می گیرد . این یک چارچوب فوق العاده قوی است که شما را با پلاگین های اضافی و یا ویرایش های سفاری  کند نمی کند . تغییرات را از خود تم شروع می کند و از اشغال جحم جلوگیری می کند .

۳. از پلاگین دخیره سازی موثر استفاده کنید .

پلاگین های ورد پرس با صراحت بسیارمفید هستند . اما بعضی از بهترین ها در دسته ی ذخیره سازی قرار می گیرند ، زیرا آنها مدت بارگذاری را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد و از همه مهم تر ، همه ی آنها رایگان هستند و استفاده از آنها آسان است و در سایت وردپرس وجود دارد .

تا اینجا ، پلاگین مرد علاقه ی من نوار وظیفه ی مخزن کل دابلیو 3 است ، من هیچ پلاگین ذخیره سازی دیگری را پیشنهاد نمی کنم چون همه ی ویژگی هایی را که نیاز دارید پوشش می دهد و نصب و استفاده از آن بسیار آسان است .

به سادگی نصب و فعال می شود و هم زمان با بارگیری سایت ، المنت ها ذخیره می شوند .

ورد پرس

4.از یک ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شبکه ی تحویل محتوا (سی دی ان ) استفاده کنید .

تمام وبلاگ های بزرگ مورد علاقه شما از آن استفاده می کند و اگر شما اهل بازاریابی آنلاین با استفاده از ورد پرس هستید ، با اینکه من مطمئن هستم اکثرا خوانندگان متن هستند ، تعجب نخواهید کرد اگر بدانید برخی از وبلاگ های مورد علاقه تان مثل کپی بلاگر از سی دی ان استفاده می کند .

اساسا، یک سی دی ان یا همان شبکه ی تحویل محتوا ، تمام فایل های استاتیک شما در سایت تان (سی سی اس ، جاوا ، عکس و غیره ) را می گیرد و به کاربران اجازه می دهد  آنها رابه سرعت ذخیره کنند (با به کارگیری فایل های سرورکه تا حد امکان نزدیک به آنها هستند. ) من شحصا از شبکه ی حداکثر تحویل محتوادر سایت ورد پرس استفاده می کنم ، متوجه  شدم که آنها قیمت مناسبی دارند و داشبورد های آنها بسیار ساده است . با ویدیو های آموزشی که وجود دارند ، تنظیم آنها چند دقیقه طول می کشد .

یک پلاگین به نام فری – سی دی ان وجود دارد که گفته شده این کار را می کند ، گرچه من شخصا امتحانش نکرده ام .

5.بهینه سازی تصاویر به طور خودکار

یاهو بهینه سازی به نام اسموش ایت دارد که حجم یک تصویر را بسیار کم می کند اما کیفیت را کاهش نمی دهد . ولی اگر شما مثل من باشید کم حجم سازی هر تصویر برایتان خیلی زحمت دارد و وقت تان را می گیرد .

خوشبختانه ، یک پلاگین رایگان به نام (دابلیو پی اسموش ایت) وجو دارد که این روند را برای تمامی تصاویر به صورت خودکار وقتی شما در حال آپلود آنها هستید ، انجام می دهد . هیچ دلیلی برای عدم نصب این یکی وجود ندارد .

6.صفحه ی اصلی تان را بهینه سازی کنید تا سریع بارگیری شود

نه یک راه بلکه چند راه آسان وجود دارد که با انجامشان می توانید اطمینان حاصل کنید که صفحه ی اصلی سریعا بارگیری شود زیرا احتمالا این بخش مهم ترین بخش سایت شما می باشد زیرا اکثر افراد بیشتر مواقع به آنجا سر می زنند .

کار هایی که می توانید انجام دهید شامل موارد زیر است :

1.نمایش گزیده ها به جای پست های کامل

2.تعداد پست ها را در صفحه کاهش دهید ( به نظرم 5تا7 تا نمایش داده شود .)

3.ویچت های غیر ضروری را از صفحه ی اصلی حذف کنید و آنها فقط وارد پست ها کنید .

4.حذف پلاگین های غیر فعال و ویچت هایی که به آن نیاز نداربد .

  1. همه چیز را در حداقل نگه دارید، خوانندگان برای محتوا این جا هستند و نه 8000ویچت در یک صفحه .

در کل ، طراحی صفحه ی اصلی تمیز و متمرکز  به صفحه ی شما کمک می کند ، خوب به نظر برسد و زودتر بارگذاری شود .

7. پایگاه داده ی ورد پرس خود را بهینه سازی کنید

من خیلی از کلمه ی بهینه سازی استفاده می کنم ! این می تواند بسیار خسته کننده و حوصله سر بر و قدیمی باشد و یا …

اما شما می توانید از پلاگین بهینه ساز دابلیو پی که من برای همه ی سایت هایم از آن استفاده می کنم ، بهره ببرید .این پلاگین به شما اجازه می دهد که کار ساده ای انجام دهید : ایگاه داده ی خود ( هرزنامه یا اسپم ، پست تجدید نظر ، پیش نویس ، جداول و غیره ) برای کاهش هزینه های خود بهینه سازی کنید . و همچنین ؛ پلاگین مدیریت دابلیو پی -دی بی را که می تواند تاریخ بهینه سازی پایگاه داده را تعیین کند به شما پیشنهاد می کنم .

ورد پرس

8.هات لینکینگ و لیچینگ را در محتوای خود غیر فعال کنید .

هات لینکینگ یک نوع سرقت با پهنای باند وسیع است . این اتفاق زمانی رخ می دهد که سایر سایت ها مقالات خود را با عکس های شما لینک می کنند که باعث می شود بارگیری سایت شما بسیار طولانی شود . این می تواند باعث شود، همانطور که شما به طور منظم تصاویر سفارشی برای سایت تان ایجاد می کنید ؛ افراد بیشتری پست های سایت شما را خراب می کنند یا اینکه سایت (به ویژه عکس های شما ) پر طرفدار می شود .

این کد را در فایل     root.htaccess

خود قرار دهید :

هاتلینکینگ تصاویر توسط اپشن های تصاویر سفارشی و یا ممنوع را با باز نویسی محتوا پایین روی موتور غیر فعال کنید .

RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?sparringmind.com [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?google.com [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?feeds2.feedburner.com/sparringmind [NC]
RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif)$ – [NC,F,L]

حتما متوجه شدید که من فید خودم را ( از فید برنر ) قرار داده ام ، شما باید آن را با اسم فید خودتان جایگزین کنید ، وگرنه تصاویر شما به درستی آنجا ظاهر نخواهند شد .

9. به منابع استاتیک هدر اضافه کنید

یک هدر انقضا راهی است برای مشخص کردن زمان کافی در آینده تا مشتریان (مرورگر ها ) مجبور به باز کردن هر گونه محتوای استاتیک (مثل فایل سی اس اس ، جاوا اسکریپت ، تصاویر و غیره ) نباشند .

این روش می تواند زمان بارگیری برای کاربران معمولی را به طور قابل توجهی کاهش دهد .

شما لازم است کد زیر را در فایل( روت . اچ تی اکسس )خود کپی پیست کنید .

ExpiresActive On
ExpiresByType image/gif A2592000
ExpiresByType image/png A2592000
ExpiresByType image/jpg A2592000
ExpiresByType image/jpeg A2592000

اعداد بالا برای یک ماه (به ثانیه ) تنظیم می شوند ، شما می توانید آنها را به همان اندازه که می خواهید تغییردهید .

10.تنظیم تصاویر گراواتار

شما در این سایت متوجه خواهید شد که تصویر گراواتار پیش فرض روی هیچ چیز تنظیم نشده است . این یک انتخاب جهت زیباسازی نیست ، اما من بارها اینکار را کرده ام زیرا بارگیری صفحه را تقریبا بدون هیچ چیزی بهبود می بخشد درحالی که به طور معمول یک گراواتار عجیب و غریب یا یک چیز بی معنی وجود خواهد داشت . بعضی وبلاگ ها تا جایی پیش رفته اند که آنها را در سراسر سایت و برای همه ی غیر فعال کرده اند . شما هم می توانید این کار را انجام دهید ، فقط بدانید که اگر شما تصویر پیش فرضی راکه در برگه ی تنظیمات داشبورد ورد پرس پیدا می شود  در یک جای خالی قرار دهید ، به جای استفاده از یک تصویر پیش فرض این سرعت سایت شما را افزایش می دهد .

11.اضافه کردن لیزی لود به تصاویر

لیزی لود فرایندی است که در آن تنها  تصویری که بالای فولد لود قرار دارد ، بارگیری می شود  ( به عنوان مثال تصاویر قابل مشاهده در مرورگر بازدیدکننده ) و بعد وقتی که خواننده پایین می رود ، تصاویر بعدی بارگذاری می شوند ، درست قبل از آنکه آنها را مشاهده کند . این نه تنها بارگیری صفحه ی شما را سرعت می بخشد ،بلکه می تواند پهنای باند را هم توسط بارگیری دیتا کمتر برای کاربرانی که نیاز به بررسی همه ی صفحات شما ندارند ، حفظ کند .

برای انجام این کار به طور خودکار ، پلاگینک لیزی لود تصویر جی کوئری را نصب کنید .

ورد پرس

 

12.تعداد پست ذخیره شده را کنترل کنید .

من این پست را 8 بار به صورت پیش فرض ذخیره کرده ام . ورد پرس  ، با دستگاه های خود ، هر یک از این پیش نویس هارا به طور نا محدود ذخیره می کند .حالا که پست تکمیل و منتشر شده است ، چرا باید همه ی این پیش نویس ها را ذخیره کنم ؟

به همین خاطر است که من از پلاگین رویژن کنترل استفاده می کنم که مطمئن شوم ویرایش پست ها به حداقل می رسد ؛ آن را روی دو یا سه تنظیم کنید تا اگر اشتباهی کردید ، جای جبران باشد ، اما نه آنقدر زیاد که بک-اند شما پر از پست های بایگانی شده ی غیر ضروری شود .

13. پینک بک ها و بک ترک ها را خاموش کنید

به طور پیش فرض ، ورد پرس با سایر وبلاگ ها های مجهز به پینگ بک و ترک بک تعامل دارد . هر بار که وبلاگ دیگری به شما اشاره می کند ،آن شما را مطلع می سازد ؛ که به نوبه ی خود داده ی داخل پست را به روز رسانی می کند .خاموش کردن این بک لینک ها ی سایت شما را از بین نخواهد برد ، فقط تنظیماتی است که برای سایت شما کار زیادی ایجاد می کند .

برای جزئیات بیشتر ، توضیحات را در لینک زیر بخوانید :

WordPress Pingbacks, Trackbacks and Linkbacks.

14.در صورت لزوم ، پی اچ پی را با استفاده از اچ دی ام ال استاتیک جایگزین کنید

این یکی ، کمی پیشرفته است ، اما می تواند به صورت چشمگیری زمان بارگذاری را کاهش دهد .اگر شما در افزایش سرعت بارگذاری مستاصل هستید ، من این را پیشنهاد می کنم .

ناعادلانه است اگر لینک پست فوق العاده ای در موردش قرار ندهم ، چون به خودم یاد داد که چگونه به راحتی این کار را در چند دقیقه انجام دهم . پس به آنجا بروید وآن را بررسی کنید، خیلی ساده تر از چیزی که من می توانستم بگویم توضیح داده است .

https://lorelle.wordpress.com/2007/09/22/the-3-easiest-ways-to-speed-up-wordpress/

15. از کلود فلر استفاده کنید

این مشابه بخش مربوط به سی دی ان می باشد ، اما من از کلود فلر خیلی خوشم آمد و آن را در بهترین گزارش تحلیلی خود مورد بحث قرار دادم که می خواهم آن را اینجا هم باز گو کنم :

کلود فلر همراه با (پلاگین ذخیره ی توتال دابلیو3 )که در بالا توضیح داده شد ، بسیار قوی هستند که نه تنها سرعت بلکه امنیت سایت شما را هم افزایش می دهند و هر دو رایگان هستند .

ممنون از اینکه متن را مطالع کردید ، اگر لذت بردید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.