برای نگاهی به شغل های مختلف رشته معماری و افزایش توانایی استخدام خود مطالب زیر را بخوانید. با شروع از آشناترین شغل رشته معماری، نقش یک معمار کاملا واجد شرایط احتمالا چالش برانگیز، جذاب و الهام بخش است –  که شما را در صف اول تکنولوژی و فناوری جدیدی قرار میدهد تا زندگی مردم را بهبود بخشیده که در عین حال خلاقیت خود را پرورش دهید. به عنوان یک معمار، شما با مشتریان و کاربران خود برای طراحی ساختمان های جدید و یا تغییرات کامل پروژه های موجود، ارتباط نزدیکی خواهید داشت و اطمینان حاصل خواهید کرد که آنها ایمن، مقرون به صرفه و کاربردی هستند.

مشاغل معماری

طراحی ساختمان:طراحی ساختمان های جدید، یا تغییر دادن و سازگار کردن پروژه های موجود

معماری منظر – نقشه کشی: طراحی و مدیریت فضاهای باز هم در مناطق طبیعی و هم در مناطق شهری.

معماری دریایی: معماری کشتی ها و ناوهای دریایی

مشاغل معماریمسئولیت های معمول معماران شامل نظارت بر فرآیند ساخت و ساز، حل هر یک از مشکلات طراحی و نقشه کشی، مدیریت تاثیر پروژه ها بر طبیعت، مشاوره با دیگر متخصصان طراحی و توجه به بودجه های مالی است.

برای معمار شدن، باید دارای یک مدرک مجوز توسط یک نهاد قانونی مانند هیات ثبت معماران بریتانیا (ARB) را باشید. داشتن تجربه قبلی در یک محیط معماری، طراحی و یا ساخت و ساز برای کارفرمایان بسیار مفید و مطلوب است، و شما باید سعی کنید تا با آخرین گرایش ها در معماری و طراحی آشنا بوده و ارتباط برقرار کنید. شما همچنین باید سعی کنید که در این صنعت ارتباطاتی برقرار کنید که این ارتباطات از تجارب کاری، در بخش های دانشگاهی و یا با پیوستن به یک تیم حرفه‌ای در معماری به دست می آید.

فن شناس معماری

این شغل همچنین با عنوان تکنیسین های معماری شناخته میشوند، در این حرفه شما از مهارت ها و دانش مهندسی خود برای ایجاد ساختمان های مقاوم، انعطاف پذیر و پایدار استفاده خواهید کرد. با استفاده از طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) و تکنیک های طراحی سنتی، پروپوزال های طراحی را آماده و ارائه و به کارفرماهایتان در مورد مسائل فنی مشاوره خواهید داد. در این زمینه کاری تجربه نیز بسیار مفید بوده و به شما این امکان را میدهد که درک خود را درباره چگونگی عملکرد پروژه های معماری بالا ببرید.

طراح داخلی و فضایی

طراحان داخلی و فضایی، با بهره‌گیری از مهارت های معماری، طراحی خلاقانه و مدیریت پروژه، فضاهای داخلی، لوازم و اتصالات را برای جذاب و یا کارآمدتر کردن، طراحی و یا بازسازی (نوسازی) می کنند (اگرچه برخی طراحان منحصرا روی ظاهر تمرکز داشته و به ساختار فضای داخلی بی توجهند). شما ممکن است با توجه به نیاز کارفرما در زمینه های تجاری، مسکونی و یا تفریحی و با به دست آوردن و به کارگیری مواد و محصولات مقرون به صرفه کار کنید.

نقشه‌بردار ساختمانی

یکی از مشاغل معماری با توجه به حفظ، اصلاح، تعمیر، نوسازی و بازسازی ساختمان های موجود، اگر از حل مسائل لذت میبرید و علاقه شدیدی به طراحی و ساخت ساختمان ها دارید، نقش یک نقشه‌بردار ساختمانی مناسب شما خواهد بود. نقشه‌برداران ساختمانی اغلب به انجام اقدامات احتیاطی برای نگه داشتن ساختمان‌ها با شرایط خوب و پایدارتر شدن آنها می پردازند. در این زمینه نیز تجربه کاری پیش از ورود بسیار حائز اهمیت بوده و به شما دیدی در مورد این که چگونه ایده‌ها در دنیای واقعی تطبیق داده میشوند، میدهد.

برنامه ریز شهری

فارغ التحصیلان با علاقه به توسعه، بازسازی و پایدارتر کردن ساختمان ها ممکن است به نقشه‌ بردار شهری به عنوان شغل خود نیز علاقه‌مند شده باشند که در آن شما به مدیریت و توسعه نواحی حومه‌ای‌، شهری و روستایی می پردازید. برای کار کردن به نمایندگی از هر شخصی در منطقه ساخت و در کنار دیگر متخصصان مانند معماران شما نیاز به متعادل سازی نیازهای متناقض و متفاوت محیط های محل، جمعیت و شرایط اقتصادی را دارید و به راهکار های نوین و باید به پایداری برای توسعه فکر کنید. برای تبدیل شدن به یک برنامه ریز شهری، شما به مهارت های چند گانه قوی نیاز خواهید داشت، آگاهی تجاری، توجه به جزئیات و داشتن اعتماد به نفس در گوش فرا دادن به دیگران و مذاکره با طیف متنوعی از افراد نیز از دیگر نیاز هاست.

مشاغل معماریطراح تولید

با ادامه بررسی مان به آنچه که شما میتوانید با مدرک معماری انجام دهید و نقش یک طراح تولید در مجموعه فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و نمایش های تئاتر تواند شغلی ایده‌ال برای فارغ التحصیلانی که علاقمند به صنعت نمایشی هستند، باشد. به عنوان یک طراح تولید، شما با تهیه کننده و کارگردان کار خواهید کرد و از توانایی خلاقانه خود برای توسعه یک طرح کلی و تصویری کامل برای تولید آنها ره خواهید برد. برخی طراحان تولید به طور کامل برروی طراحی صحنه و تئاتر تمرکز دارند، یا ممکن است همپوشانی و تداخلی بین انواع رسانه وجود داشته باشد. این کار، یک کار در همان بدو ورود نیست، بنابراین شما باید راه خود را مانند یک دونده در صنعت فیلم پیش بگیرید. همچنین میتوانید با گروه های تئاتر دانشجویی و کارآموزان در ارتباط باشید.

بازرس ساختمان های تاریخی

این افراد که به عنوان بازرسان حفاظتی نیز شناخته میشوند، بازرسان ساختمان تاریخی هستند که برای ترویج حفاظت از محیط زیست تاریخی و کمک به حفظ و ارتقا ساختمان ها با اهمیت تاریخی، معماری یا فرهنگی کار می کنند. در این نقش شما باید از مکان های تاریخی برای بازررسی و بررسی بازدیدکرده، و بهترین روش های حفظ را توصیه کنید، و در بازسازی پروژه هایی که به نفع جامعه، اقتصاد یا محیط زیست هستند، شرکت کنید. اگرچه ضروری نیست، اما یک مدرک کارشناسی ارشد میتواند برای افزایش دید شما در این حوزه تخصصی و رقابتی بسیار مفید باشد. شما باید علاقه شدیدی (و دانش) به معماری تاریخی و قوانین مربوط به آن را در ساختمان ها و حفاظت از آنها نشان دهید.

مشاغل معماری

یکی از مشاغل معماری مهندس سازه

مانند معماران و مهندسان سازه، نوآوران خلاق، باید از ریاضیات و علم نقشه‌کشی، طراحی و نظارت بر ساختارها (ساختمان ها) که در برابر فشارهایی که یا انسانی است یا زیست محیطی مقاومت می کنند، استفاده کنید. شما به عنوان یک مهندس سازه، با مهندسان و معماران دیگر برای طراحی سازه های زیبا و استاندارد همکاری خواهید داشت. همچنین ممکن است در بررسی ساختمان های موجود مشارکت داشته باشید تا مطمئن شوید که از لحاظ ساختاری ایمن و استاندارد هستند. برای تبدیل شدن به یک مهندس سازه خبره، شما به احتمال زیاد نیاز به مدرک کارشناسی‌ارشد و الزامات ورودی خاص در کشور خود را دارید.