چه شما در زمینه آبرنگ ، قلم و جوهر ، مداد ، مداد رنگی یا چیز دیگری کار کنید ، یک چیز مسلم است: اگر کاغذ نداشته باشید ، چیزی نمی توانید ایجاد کنید. و استفاده از کاغذ مناسب می تواند تفاوت های زیادی ایجاد کند.

آنچه نیاز دارید بدانید اینجاست.

کاغذ نقاشی مناسب

این کاغذ همه کاره برای تصویر سازی ، به خصوص کارهای قلم و جوهر و مداد بسیار عالی است. نوع کاغذ سبک یا “پد طراحی” معمولاً غیر قابل بایگانی هستند و برای تمرین طراحی یا مطالعه فیگور مناسب هستند. کاغذ های سنگین امکان پاک کردن ، کار مجدد و استفاده از قلم و جوهر را می دهد.

کاغذ طراحی در انواع بافت ، از صاف تا “دندانه ای” (که برای کارهای پاستل  بهترین است) وجود دارند.

کاغذ نقاشی

مزایا:با قلم و جوهر و همچنین مداد ، مداد رنگی و سایر وسایل خشک به زیبایی کار می کند. کار با آن روی والت نیز بسیار آسان است.

معایب:به اندازه سایر کاغذها جاذب و ضخیم نیست. اگر برای جوهر از چاه یا آبرنگ استفاده می کنید ، ممکن است باعث چروک شدن کاغذ شود و یا به آن نفوذ کند. کمی بافت که بر روی برخی از کاغذهای رسم وجود دارد، می تواند قلم هایی با نوک تیز از جنس بلبرینگ را خشک کند.

تخته بریستول

تخته بریستول ضخیم تر از کاغذ رسم می باشد، و دو سطح کار ، پشت و رو را فراهم می کند. به طور معمول در دو نوع ، ولوم (بافت ملایم) و یکدست ارائه می شود. صفحه بریستول می تواند با تمام کاغذهای رسم شده خشک کار کند، اما چون محکم تر است ، می تواند برخی از نوشت ابزار های مرطوب را نیز بپذیرد. آبرنگ سبک روی سطح ولوم جاذب خوب است ، اما ممکن است به سطح صاف نفوذ کند. تخته های بریستول با کیفیت بهتر قابل بایگانی هستند.

کاغذ نقاشیمزایا: محکم تر از رسم کاغذ است. (اما اگر رنگ بیش از حد ضخیم شود ، می تواند روی لبه ها پیچیده شود.)

معایب: انواع مختلف جوهر مرطوب ، نشانگر و آبرنگ می توانند به صفحه صاف بریستول نفوذ کنند.

کاغذ آبرنگ

کاغذ آبرنگ یک کاغذ ضخیم ، محکم و جاذب است که برای محیط های مرطوب طراحی شده است. حتی اگر از شستشوی آبرنگ استفاده کنید ، چروک نمی شود و رنگ پخش نمی کند و رطوبت به آن نفوذ نمی کند. کاغذهای آبرنگ در ضخامت ها و بافت های متنوعی موجود است ، دو نوع اصلی شامل: پرس داغ (تخت) و پرس سرد (بافت بیشتر) می باشد.

کاغذ آبرنگ دانشجویی برای تمرین فوق العاده است ، اما غیر  قابل بایگانی است و در نهایت زرد و خراب می شود. برای طراحی های نهایی ، از کاغذ  قابل بایگانی با کیفیت بالا استفاده کنید.

مزایا: قلم و جوهر قلم مو ، یا قلم و جوهر با آبرنگ ، هر دو کاملاً روی این سطح کار می کنند. ماهیت جاذب این کاغذ ، بدون توجه به نوع رطوبت نوشت ابزار مورد استفاده روی آن ، مانع از چروک شدن آن می شود.

معایب: بافت یا “دندانه های” کاغذ می تواند نوک قلم را خشک کند. برای نتیجه بهتر از نوک قلم ضخیم و محکم استفاده کنید ، یا از مداد به عنوان نقاشی پایه برای آبرنگ استفاده کنید. اگر کاغذ کار خود را به صورت دیجیتالی اسکن کنید ، ممکن است بافت کاغذ آبرنگ ظاهر شود ، بنابراین مطمئن باشید که کاغذ شما آن را پشتیبانی می کند.

کاغذ نقاشی مخصوص  قلم

اگر می خواهید از قلم و جوهر در کارهای تصویرسازی با آبرنگ استفاده کنید ، خودکار یا خودنویس گزینه های خوبی برای کاغذ آبرنگ است. بافت کاغذ آبرنگ می تواند قلم های نمدی را از بین ببرد و از کیفیت آن کم کند. این بدان معنی نیست که شما نمی توانید از آنها استفاده کنید ، اما ممکن است عمر آنها را کاهش دهد. قلم های کولیک را می توان با احتیاط استفاده کرد.

کاغذ نقاشی

تخته رسم

تخته رسم ضخیم است. این استحکام آن را برای کپی برداری خارق العاده می کند ، زیرا بعید است کاغذ خم یا چروک شود. مانند کاغذ آبرنگ ، در هر دو نوع پرس داغ و سرد آن وجود دارد ، اما بافت آن به اندازه کاغذ آبرنگ چندان برجسته نیست ، و این باعث می شود تا برای انواع نوشت ابزار ها ، از قلم و جوهر گرفته تا مداد و آبرنگ سبک، و حتی سایر ابزارها . مانند آکریلیک یا گواش مناسب باشد.

مزایا: سطح محکم آن می تواند برای  انواع مختلف نوشت ابزار ها مناسب  و از برای اسکن و ارائه بسیار مناسب است. تقریباً از هر نوع قلم می توان در تخته رسم استفاده کرد. با کاغذهای پرس سرد با همان احتیاطی برخورد کنید که با کاغذهای آبرنگ کار می کنید.

معایب: تخته رسم فقط یک طرف آن برای طراحی مناسب است و می تواند گران باشد ، بنابراین از آن برای قطعات تمرین استفاده نکنید.

کاغذ نقاشی بوم

بوم یک کاغذ بافته شده است که به طور خاص برای نقاشی طراحی شده است.

مزایا: ایده آل برای خلق آثار هنری در رنگ های اکریلیک یا روغن.

معایب: اسکن یا کپی از آن دشوار است. برای قلم و جوهر ، مداد یا آبرنگ مناسب نیست.