امروز آموزش نرم افزار راینو رو شروع می کنیم که در اولین مرحله قصد داریم مدلسازی شماتیک جز به جز کلیسای جامع برزیل در راینو را به صورت مرحله به مرحله آموزش دهیم ، همچنین برای جزئیات بیشتر و آشنایی با مراحل به فایل تصویری در انتهای این پست مراجعه کنید.

مدلسازی شماتیک جز به جز کلیسای جامع برزیل :

کلیسای جامع برازیلیا در سال ۱۹۵۸ در پایتخت برزیل طراحی شد. طراح این کلیسای بلندپروازانه اسکار نیمایر بوده و از ۱۶ ستون بتنی با وزن ۹۰ تن ساخته شده است.فضای بیرونی کلیسا شبیه طرح مدور و ساختار آجدار است. این ستون ها با داشتن بخش هذلولی ، بیانگر دو دست در حال حرکت به سمت بالا به سوی بهشت است. طراحی بنا به گونه ای است که بخش هائی که نور را از خود عبور می دهند از شیشه های دو لایه تشکیل شده اند و درست به اندازه ای نور از خود عبور می دهند که در داخل کلیسا محیطی با نور و گرمایی دلپذیر به وجود آید.کف کلیسا حدود ۴ متر زیر زمین قرار دارد و به این دلیل دیدن اطراف کلیسا امکان پذیر نیست.اما از طریق شیشه پنجره ها که سطحی ناصاف و غیر صیقلی دارند  می توان شکل تقریبی آسمان خراشهایی را که با فاصله نسبتاً زیاد از کلیسا قراردارند تشخیص داد.

کلیسای جامع برزیل اثر اسکار نیمایر دارای فرم منحصر به فردی هست که در این آموزش با چند دستور ساده یاد میگیریم که چطور شماتیکی از این اثر رو ترسیم کنیم.

مدلسازی شماتیک جز به جز کلیسای جامع برزیل
1) اول از همه در نمای Front یک منحنی ترسیم کنید.

 

2) نقاط کنترلی منحنی رو روشن کنید و نقطه میانی رو انتخاب کنید.

 

3) با نگه داشته کلید Shift و همزمان ضربه زدن به کلید Alt اون رو در یک فاصله مناسب کپی کنید و منحنی ایجاد شده رو مقداری از منحنی امدلسازی شماتیک کلیسای جامع برزیل در راینوjustify;”>

 

4) منحنی دوم رو Mirror کنید تا شکل مد نظرتون به دست بیاد.

5) با ابزار پوسته سازی مناسب، پوسته ها رو ایجاد کنید و شکل به دست آمده رو به تعداد 16 تا حول یک مرکز تکرار کنید.

 

6) تمام

 

 

آموزش تصویری:

دانلود ویدئو