کدام نرم افزارهای موبایل بیشتر به انگشتان شما آسیب وارد کرده است؟ قطعا اپلیکشن‌های بازی! دیگه وقت این شده که به سمت نرم افزار طراحی برای معماران بهتر برویم. آماده دانستن این 5 نرم افزار کاربردی در حوزه معماری هستید؟ با ما همراه باشید.

معرفی 5 نرم افزار طراحی برای معماران

ما بر این باور هستیم که اگر شما طراح، معمار یا مهندس هستید، حتما به نرم افزارهای طراحی نیاز دارید تا به شما امکانات خلاقانه برای زمانی که در محل کار خود نیستید، ارائه دهند.

یک گنجینه واقعی از ابزارهای دیجیتالی برای معمارانی که به طور منظم  یک گوشی هوشمند یا رایانه لوحی حمل می کنند وجود دارد.

در ادامه 5 نرم افزار طراحی موبایل که به سازنده بودن در حوزه معماری در هر لحظه و مکان کمک میکند، ارائه می شود.

  1. نرم افزار طراحی برای معماران ozPDA  Sun Seeker :

بر اساس آماری که در 4 نوامبر در ArchDaily  برای 10 نرم افزار فنی برای معماران ،منتشر شد این نرم افزار برای گوشی های همراه  آیفون ،آیپد و  ویژگی های اندروید و قطب نمای جامد و دوربین سه بعدی واقعیت افزوده ، قابل استفاده است.

این نرم افزار برای معماران ( به جز باغبان، عکاسان و خریداران املاک و مستغلات و خورشیدی) به منظور جمع آوری داده برای موقعیت خورشید ، زاویه و مسیر آن در طول روز ، مفید است. هم چنین داده های مرجعی برای راه های متغیر زمستان و تابستان ، طلوع و غروب خورشید، اطلاعات ارتفاع و مکان  ارایه می دهد.

2. نرم افزار طراحی برای معماران Moropholio Trace 

این یک برنامه رایگان است که بر این ایده استوار است که معماران و طراحان برای قلم و کاغذ کمی دلتنگ هستند ، Moropholio گامهایی را برای کاربران IOS پیشنهاد میدهد.بر اساس مجله معماری Architect Magazine ، این نرم افزار طراحی رنگارنگی دارد و به کاربران این امکان را میدهد که از پالت های متنوعی بهره ببرند.

برای مثال، در این نرم افزار طراحی برای معماران یک منوی معماری وجود دارد که رنگدانه ها و سایه ها را برای متریال های طبیعی مانند چمن و آب، و همچنین جنبه های داخلی مانند سایه ها و نورپردازی فراهم می کند.

قابلیت منحصر به فرد دیگر این نرم افزار این است که برای کاربران امکان مشاهده تمام تکرارهای مختلف از طرح های خود و  پشت و روی هر تصویر را فراهم میکند. به این طریق شما میتوانید یک طراحی تاثیر گذاری را که قبلا دور انداخته شده را پیدا کنید .

به جای اتلاف زمان در تلاش برای ایجاد رعد و برق در بطری که در اصل طراح الهام گرفته بود، Trace به شما اجازه می دهد تا تصویر را به سرعت دریافت کنید. در نهایت شما متوانید تصاویر خارجی هم  وارد کنید و بر روی آنها طراحی کنید.

3. Autodesk AutCAD 360 ArchDaily  

این نرم افزار طراحی برای معماران ، 6 نوامبر در لیست 10 نرم افزار فنی  برتر برای معماران قرار گرفت. چه ویژگی این برنامه نوشتار را برجسته می کند؟

اولا، ارایه آن به صورت  رایگان (یا 4.99 دلار در هر ماه برای نسخه حرفه ای)،  قابل استفاده بودن آن در تبلت یا گوشی های هوشمند و در هر دو دستگاه های iOS و اندروید  می باشد.

شما قادر به دسترسی به نقاشی های خود در وب هستید و در چندین سیستم عامل به میتوانید آنها را به اشتراک بگذارید تا بتوانید پیش نویس های خود را در محل یا در حین سفر مشاهده کنید.

یکی دیگر از مزایای استفاده از منابع آنلاین برجسته Dexigner توانایی ایجاد نقاشی با استفاده از ابزارهای جدید است که به شما اجازه مدیریت چندین لایه را می دهد. برنامه به روز رسانی شده ،  به شما این امکان را میدهد تا برای فایل های بزرگتر، اتاق بیشتری برای کشف خلاقیت خود در اختیار داشته باشید.

4. Graphisoft BIMx Docs 

برای کاربران پلتفرم iOS، این نرم افزار طراحی برای معماران تلفن همراه یک تجربه جدید است که تطبیق دو بعدی و سه بعدی را در یک فضا ترکیب می کند.

Architosh بیان میکند که معمارانی که با استفاده از ArchiCAD با استفاده از  BIMx  بیشتر در خانه هستند، قادر به حرکت مدل های سه بعدی خود هستند و از طریق آنها راه می روند گویی ساختمان ها در واقع وجود دارند. پس از آن کاربران می توانند به بازنویسی دو بعدی برای یک نمایه اساسی باز گردند. در حالی که برنامه BIMx پایه رایگان است (با خرید نرم افزار در محدوده 9.99 تا 74.99 دلار)، برنامه ارائه دهنده  BIMx Docs ، دارای یک هزینه اولیه، $ 74.99 است. اما برای قیمت پذیرش، شما می توانید به قابلیت های مدل Hyper-Model خود دسترسی پیدا کنید که اطلاعات دو بعدی و سه بعدی را برای  هدایت  یکپارچه  ترکیب میکند و  شما تعداد نامحدود پروژه ها را می توانید به اشتراک بگذارید.

5. neoDev CAD Touch  Archh.com

این نرم افزار طراحی برای معماران در لیست بهترین نرم افزارها برای طراحان معماری و طراحان داخلی برای معماران، مهندسان و طراحان قرار می‌گیرد.

این نرم افزار، یک ویرایشگر CAD و  کتابخانه اشیاء، گرافیک OpenGL با رندر در زمان واقعی و ابزارهای پیشرفته مانند OSNAP، ابعاد هوشمند، چشمان سازگار و غیره را در اختیار دارد. برنامه DWG، PDF و فایل های تصویری را ارسال  و DWG و DXF را باز می کند.