یادگیری یک نرم افزاری که با آن بتوانیم طراحی کنیم در هر رشته ی تحصیلی مرتبطی غیر قابل انکار است. ما باید سریع تر یاد نرم افزاری را استفاده کنیم که کارمان را راه بیاندازد چون در این عصر سرعت حرف اول را می زند و اگر شما بتوانید هر چه سریع تر یک مهارت را یاد بگیرید موفق تر خواهید بود. در این مقاله به فرآیند یادگیری اتوکد و آموزش اتوکد خواهیم پرداخت.

ایا یادگیری اتوکد بهتر است یا رویت

در مقاله ای به شباهت ها و تفاوت های بین اتوکد و رویت اشاره کردیم. اتوکد تفاوت های بسیاری زیادی با رویت دارد. رویت بیشتر مربوط می شود به نقشه های سه بعدی و در نقشه های سه بعدی کارایی بیشتری نسبت به اتوکد دارد در حالی که اتوکد در نقشه های دو بعدی کاربردی تر است. اگر شما می خواهید در آینده سرمایه گذاری کنید شاید بهتر باشد نرم افزار رویت را یاد بگیرید چون در کشورهای به روز در دنیا این نرم افزار ای اتوکد را گرفته است. اما برای اینکه الان کار شما راه بیافتد شما نیاز به این دارید که از نرم افزار های دیگری نیز استفاده کنید از جمله برای طراحی های دو بعدی نرم افزار اتوکد در حال حاضر بهترین گرینه است. مطمئنا در کشور ما هنوز هم مهندسان زیادی هستند که با رویت کار نکرده اند و با اتوکد راحت ترند.

در نتبجه توصیه می شود که شما هر دو نرم افزار را یاد بگیرید و بهتر است که با نرم افزار اتوکد شروع کنید. تا بتوانید کار خودتان را موقتا دنبال کنید و راه بیاندازید.

چگونگی یادگیری اتوکد

برای این که شما مهارتی را یاد بگیرید و در آن حرفه ای شوید در مرحله کار باید انجام دهید ابتدا باید شما مهارت را به صورت تئوری یاد بگیرید شما برای این نوع یادگیری اتوکد گزینه های زیادی دارید: سایت های متنوع، مقاله ها، کتاب ها و انواع کلاس های حضوری و غیرحضوری به صورت آنلاین. اما در مرحله ی بعدی شما باید از مطالبی که یاد گرفته اید بتوانید در عمل استفاده کنید این کارکمی زمان می برد و شما را به چالش می کشاند. در این مرحله بهتر است که کاری را انجام بدهید از پروژه های کوچک شروع کنید و کم کم رشد کنید و رو به جلو بروید. برای گرفتن پروژه های کوچک بهتر است در خودتان تعهد ایجاد کنید. برای ایجاد یک تعهد باید به خودتان نگاه کنید می تواندی پروژه ای را در مدت مشخصی قبول کنید که آن را انجام دهید و سر وقت به صاحب کار تحویل بدهید. غالبا ما به قولی که به دیگران می دهیم بیشتر پایبند هستیم تا به قولی که به خودمان می دهیم. بهتر است که در ابتدای کار شما دستمزد کمی پیشنهاد بدهید تا کار بیشتری بگیرید و بیشتر یاد بگیرید بعد از آن که یاد گرفتید کم کم دستمزد خودتان را بیشتر و بیشتر کنید تا کم کم در این کار حرفه ای شوید و دستمزد میلیونی بگیرید.

آینده اتوکد چه خواهد بود؟

به نظر می رسد که طراحی های سه بعدی جای طراج های دو بعدی را خواهد گرفت در نتیجه بهتر است که شما در حالی که طراحی های دو بعدی را انجام می دهید در یادگیری اتوکد نیم نگاهی هم به طراحی های سه بعدی داشته باشید. همچنین گفته شد که طراحی سه بعدی با نرم افزار رویت بیسیار جذاب تر است تا نرم افزار اتوکد. هر دوی این نرم افزارها ساخت یک شرکت آمریکایی به نام اتودسک هستند اما کار با رویت چذاب تر است به این دلیل که در رویت شما می توانید اشیائ سه بعدی را طراحی کنید و شکل آن را ببینید در حالی که در اتوکد این امکان وجود ندارد. شما در اتوکد با منحنی ها، نقطه های و خط ها سر وکار داریند اما در طراحی با رویت با درب ها و پنجره های و دیوار نقشه کشی می کنید. در نتبجه نرم افزار رویت درک بیشتری به شما می دهد.

چگونه سریع یادگیری اتوکد را تکمیل کنیم؟

برای این که در این راه سریعتر پیشرفت کنید باید اطلاعات خودتان را به روز نگه دارید. اگر با اطلاعاتی که قبلا دارید کار می کندی باید به شما بگویم که در آینده ی نزدیک از رقبایتان جا خواهید ماند. بهتر است که در رشته ی خودتان هم اطلاعات بسیار زیادی داشته باشید تا بتوانید در این زمینه هم موفق باشید.

یادگیری اتوکد

کجا می توانیم یادگیری اتوکد خود را محک بزنیم؟

سایت های زیادی هستند که شما به عنوان آزاد کارمی توانید توانایی یادگیری اتوکد خودتان را محک کنید. در این سایت ها پروژه در همه ی رنج ها وجود دارد شما می توانید از پروژه های آسان شروع کنید و به پروژه های حرفه ای تر وسخت تر برسید. پروژه های حرفه ای تر مسلما درآمد بیشتری هم برای شما خواهد داشت.

به شما پیشنهاد می کنم در کنار مهارت هایی که بلد هستید زبان انگلیسی خودتان را نیز بهتر کنید این کار دو فایده ی اساسی برای شما دارد نخست اینکه شما با پروژه های بیشتری آشنا می شوید و در مرحله ی دوم اینکه شما می توانید به سایت هایی مانند فایور و فری لنسر سر بزید و در آمد دلاری کسب کنید.

آیا بهتر است خودمان اتوکد را یاد بگیریم یا انجام کارهای خودمان را به شخص دیگری واگذار کنیم؟

جواب این سوال کاملا به شخص شما بستگی دارد بعضی ها ترجیح می دهند در ابتدای راه کار را خودشان را بیاندازند تا کمی پول در بیاورند و عده ای هم به این کار علاقه دارند و بر اساس علاقه ی خودشان کار می کنند. اما اگرمی خواهید که این کار را به فرد دیگری بسپارید این امکان هم وجود دارد. اگر می خواهید فقط نقش نظارت کننده داشته باشید بهتر است که خودتان هم کمی از کلیات این کار سر در بیاورید و حداقل بدانید که به دنبال چه چیز هایی باید باشید و می‌توان گفت دیگر لازم نیست که یادگیری اتوکد حرفه‌ای را دنبال کنید. هر دوی این انتخاب ها بهایی دارد که شما باید بپردازید و شما هستید که انتخاب می کنید کدام بها را باید بپردازید. در نهایت این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که خودتان این کار را انجام دهید یا انجام آن را  به شخص دیگری واگذار کنید.

از این که این مقاله را مطالعه کردید از شما سپاسگزاریم. امیدوارم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد.