آماده برای ایجاد، ویرایش و مشاهده مدل در اسکچاپ آنلاین آماده هستید؟ این آموزش sketchup توضیح می دهد که برای شروع استفاده از اسکچاپ آنلاین از جمله استفاده از مرورگر وب، چه چیزی نیاز دارید. شما همچنین یک مقایسه اسکچاپ برای رابط وب که جزئیات در مورد اینکه اسکچاپ for Web می تواند یا نمی تواند در مقایسه با برادر دسکتاپ خود، اسکچاپ Pro انجام دهد پیدا کرده اید.

فهرست مطالب

 1. درک آنچه شما نیاز دارید
 2. گردش اسکچاپ برای رابط وب

برای استفاده از اسکچاپ آنلاین چه چیزهایی نیاز است؟

Trimble ID یا حساب گوگل برای ورود به سیستم: اسکچاپ آنلاین یک محصول SaaS مبتنی بر وب (نرم افزار به عنوان یک سرویس) است که باید بدانید که می توانید مدل های سه بعدی را در یک محیط کار شخصی ایجاد کنید.

نکته: ورود به سیستم به شما امکان دسترسی به Trimble Connect، سرویسی را میدهد که شما را قادر به همکاری و اشتراک‌گذاری و نمایش مدلهای سه بعدی میکند. هنگامی که به اسکچاپ آنلاین با Trimble یا Google ID وارد می شوید، Trimble Connect به شما 10 گیگابایت ذخیره سازی آنلاین رایگان می دهد. Trimble Connect همچنین به شما کمک می کند که در طول روز در سراسر دسکتاپ، وب، تلفن همراه و نرم افزار XR به کار خود ادامه دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Trimble Connect، به صفحه خانگی Trimble Connect مراجعه کنید.

اتصال به اینترنت

از آنجا که اسکچاپ آنلاین مبتنی بر وب است، برای استفاده از آن باید از اینترنت استفاده کنید. توصیه می کنیم یک اتصال اینترنت قابل اعتماد با حداقل 10 Mbps سرعت دانلود و آپلود داشته باشید.

یک مرورگر وب توصیه شده

اسکچاپ for Web بستگی به WebAssembly دارد، یک فناوری جدید که نیاز به پشتیبانی مرورگرهای پیشرفته دارد. برای بهترین تجربه، توصیه میکنیم Chrome 59+ یا Firefox 52+ استفاده کنید. اگر چه اسکچاپ آنلاین در Safari و Edge کار می کند، ما این مرورگرها را زیاد به شما توصیه نمی‌کنیم.

یک رایانه یا Chromebook

اسکچاپ for Web بهترین عملکرد را در دستگاه‌هایی دارد که دارای کارت گرافیک قوی، مقدار زیادی حافظه سیستم و یک پردازنده قوی هستند که می توانند مدل های پیچیده ای با طراحی سنگین را پردازش کنند. از آنجا که اسکچاپ آنلاین مبتنی بر وب است، می توانید آن را با یک مرورگر توصیه شده در Chromebook باز کنید که پیشنهاد ما برای استفاده از آن است. (اسکچاپ Pro فقط در مایکروسافت ویندوز و مک OS X کار می کند.) برای اطلاعات بیشتر به شرایط سخت افزار هر کدام مراجعه کنید.

نکته: اسکچاپ برای تعامل با ماوس و صفحه کلید مناسب است. ما برای سهولت حرکت موس، اسکرول چرخ برای چرخاندن آسان، زوم و موقعیت دقیق در هنگام مدل سازی توصیه می کنیم.

گردش اسکچاپ برای رابط وب

اسکچاپ آنلاین مانند اسکچاپ بسیار کارهای مختلفی می کند، اما برنامه های مبتنی بر وب و دسکتاپ رابط های نسبتا متفاوت دارند. این که آیا شما به طور کامل برای ایجاد مدل های 3D می‌توانید روی این نسخه حساب کنید باید بگوییم خیر. در واقع این نسخه از اسکچاپ نیازهای اصلی شما را تامین خواهد کرد و ابزارهای ویژه قابل دسترس نخواهند بود.

در شکل زیر، می بینید که چگونه اسکچاپ آنلاین اولین بار در مرورگر وب شما باز می شود. توضیحات در شکل مربوط به اعداد در لیست زیر است:

 1. نماد Open / Model Preferences: هنگامیکه روی این آیکون در سمت چپ بالا کلیک می کنید، یک نوار کناری باز می شود که در آن بخش مربوط به اسکچاپ، اطلاعات حساب شما، الگوها برای ایجاد مدل های جدید، ذخیره شده در Trimble Connect، یک ابزار مکان یابی، پانل اطلاعات و یک لینک برای بارگذاری مدل خود در انبار 3D وجود دارد.
 2. نام مدل: برای ذخیره مدل خود درTrimble اتصال بر روی بدون عنوان کلیک کنید.
 3. مدیریت فایل‌ها: روی این نماد کلیک کنید تا یک مدل جدید یا موجود باز کنید یا مدل خود را به عنوان یک فایل جدید ذخیره کنید. شما همچنین گزینه هایی برای وارد کردن فایل های .skp، .jpg، یا .png یا دانلود مدل خود به عنوان یک فایل .skp یا .stl خواهید یافت.
 4. نوار ابزار: این نوار ابزار حاوی ابزارهایی است که شما برای ایجاد مدل های سه بعدی نیاز دارید. برای اکثر موارد، این ابزار درست مانند همتایان خود در نسخه دسکتاپ اسکچاپ کار می کند. در اسکچاپ آنلاین برخی از ابزارها یک منو وجود دارند که ابزارهای اضافی را نگه می دارد.
 5. نوار وضعیت: از چپ به راست، دکمه های Undo / Redo، یک پیوند به مرکز راهنمایی، یک منوی زبان، یک پیوند به Forums اسکچاپ، نکات و گزینه های برای ابزار انتخاب شده و جعبه اندازه گیری برای دقت مدل سازی می توانید پیدا کنید.
 6. پانل ها: برای دسترسی به پانل ها برای اطلاعات واحد، مدیریت، اجزای، مواد، سبک ها، لایه ها، نمایش ها و نمایش، روی این نمادها کلیک کنید.

مدل سازی آنلاین اسکچاپ

نکته: اگر مطمئن نیستید که یک ابزار چیست، موس را روی ابزار حرکت دهید تا یک ScreenTip ظاهر شود. هنگامی که یک ابزار را انتخاب می کنید، یک یادداشت مختصر در مورد آنچه که انجام می دهد یا گزینه هایی که در آن ابزار وجود دارد در نوار وضعیت ظاهر می شود. شما همچنین می توانید با باز کردن  راهنما از آن کمک کنید.

در اسکچاپ برای نوار کناری وب، که در شکل زیر نشان داده شده است، می توانید روی نماد سمت چپ برای مشاهده پانل های مختلف کلیک کنید. در اینجا یک مقدمه سریع برای هر پانل آمده است:

 • درباره: برای آگاهی از آخرین به روز رسانی های اسکچاپ آنلاین و بررسی شرایط سرویس کلیک کنید آیکون About
 • حساب: بر روی آیکون حساب  کلیک کنید، و شما می بینید که کدام حساب کاربری شما برای ورود به سیستم استفاده می شود و شما را قادر می سازد که از اسکچاپ آنلاین خارج شوید.
 • مدل جدید: بر روی آیکون New Model کلیک کنید تا از یک تعداد محدود قالب برای ایجاد یک مدل جدید انتخاب شود.
 • Trimble Connect: اگر مدل های ذخیره شده به Trimble Connect دارید، با کلیک کردن بر روی این آیکون آنها را پیدا می کنید.
 • افزودن محل سکونت: روی نماد افزودن موقعیت مکانی کلیک کنید ، و یک نقشه برای مکان جغرافیایی مدل باز می بینید.
 • اطلاعات مدل: بر روی مدل اطلاعات کلیک کنید تا واحد های طول مدل را تنظیم کنید. شما می توانید قالب (سانتی متر یا میلی متر) و سطح دقت را انتخاب کنید.
 • انبار 3D: بر روی نماد انبار 3D کلیک کنید تا مدل خود را به اسکچاپ 3D Warehouse آپلود کنید.

منوی اسکچاپ انلاین

در حال حاضر، در اینجا چندین تفاوت کلیدی میان شیوه اسکچاپ آنلاین و نسخه دسکتاپ اسکچاپ وجود دارد:

 • سبک ها: اسکچاپ for Web شامل بسیاری از سبک های از پیش تعیین شده است. با این حال، شما نمیتوانید سبکها را ویرایش کنید و یا الگوهای سبک خود را ایجاد کنید، همانطور که در اسکچاپ برای ویندوز یا Mac OS X می توانید استفاده کنید.
 • مواد: اسکچاپ آنلاین نیز شامل بسیاری از مواد از پیش تعیین شده است، اما شما نمی توانید مواد جدید را ویرایش یا ایجاد کنید.
 • کلید های میانبر: اسکچاپ برای قابلیت اشتراک وب با مرورگر وب شما. هنگامی که میانبرهای صفحه کلید آشنا اسکچاپ در تعارض مستقیم با مرورگر شما هستند، این میانبرها نمی توانند مورد استفاده قرار گیرند. نگران نباشید ما در حال کار بر روی یک راه برای سفارشی کردن میانبرها در اسکچاپ آنلاین هستیم. برای تغییر اماده باشید.
 • Extensions: Extensions اسکریپت Ruby است که قابلیت اسکچاپ را اضافه می کند. در اسکچاپ آنلاین افزونهها در حال حاضر در دسترس نیستند. از آنجا که اجزای پویا نیز بر روبی متکی هستند، این ویژگی در اسکچاپ آنلاین نیز در دسترس نیست.
 • چاپ با وضوح بالا: شما می توانید فایل ها را چاپ کنید یا فایل خود را در فرمت PNG دانلود کنید، اما هنوز نمیتوانید تصاویر با وضوح بالا را با استفاده از اسکچاپ آنلاین چاپ کنید.

تقریبا همه چیز در مورد اسکچاپ در اسکچاپ آنلاین ساخته شده است. اگر ویژگی مورد علاقه شما هنوز وجود نداشته باشد، لطفا از طریق اسکچاپ آنلاین (formerly my.اسکچاپ) انجمن استفاده کنید.

توجه: LayOut و Style Builder، دو برنامه جداگانه که دارای مجوز اسکچاپ Pro می باشند، در برنامه توسعه اسکچاپ آنلاین نیستند.