کامپوننت در اسکچاپ قسمت سوم

2 سال پیش

در قسمت سوم کامپوننت در اسکچاپ میپردازیم به ویرایش ، از هم پاشش، قفل  که در این موارد میتونیم کامپوننت در اسکچاپ رو برای خودمون به اون چیزی که میخوایم تبدیل بکنیم در واقع میتونیم اونها رو شخصی سازی بکنیم پس این قسمت رو باهم میریم جلو و کامپوننت در اسکچاپ در اینجا به پایان میرسه

Edit کردن، Explode و lock کردن component instance (کامپوننت در اسکچاپ)

راست  کلیک کردن روی component instance در پنجره ی مدل  سازی، باعث باز شدن منوی اصلی متن می شود که گزینه های خوبی ارائه می دهد. در اینجا به توضیح برخی عناوین آن می پردازیم.

 

Edit component : برای ایجاد تغییر در همه ی instance های یک component در یک لحظه، روی هر instance راست کلیک کنید و component Edit را از منو انتخاب کنید. بقیه ی مدل ناپدید می  شود و کادری نقطه چین اطراف component ایجاد می شود. زمانی که این کار را انجام دادید، در جایی خارج از کادر کلیک کنید تا edit کردن تمام  شود. تغییرهای شما روی هر instance اعمال می شود.

 

Make unique : در برخی موارد می خواهید فقط کی یا  چند instance component خود را در مدل، تغییر دهید. در این mode ،instance هایی که  می خواهید ادیت کنید را انتخاب و روی آ نها راست کلیک کنید و make unique را از منو انتخاب کنید.  با این کار، instance های انتخاب شده به  component جدا تبدیل می شوند. حال اگر هر کی از آن هارا edit کنید، تنها instance هایی که make unique شد هاند، تغییر شما را نشان می دهد.

خواندن این مقاله را هم به شدت پیشنهاد می‌کنیم!
سطح سازی سریع نقشه ی اتوکدی در اسکچاپ

Explode منفجر شدن: زمانی که کی instance component را explode می کنید، آن را به هندسه ی منظم برمی گردانید. اکسپلود بسیار شبیه ungroup کردن در برنام ههای نرم افزاری دیگر است )در sketchup ، از Explode برای تجزیه کردن component و گروه ها استفاده می شود.

 

Lock قفل کردناز این گزینه برای قفل کردن کامپوننت بعد از تغییر و ویرایش مورد نظرمون استفاده میشه. در واقع بعد از شخصی سازی حالت قفل پیدا میکنه که میشه گفت حالت gropu شدن رو خواهد داشت درست بر عکس اکسپلود کردن.

ممنون که همراه ما بودید و امیدواریم کارامد بوده باشه.

لطفا امتیاز دهید
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب طراح شید

دیدگاه شما

بدون دیدگاه