به طور پیش فرض، فوتر وردپرس یک بخش ساده است که اطلاعات اضافی راجع به سایت را نشان می دهد. به طور معمول، افراد پیام های کپی رایت، اطلاعات تماس، لینک های رسانه های اجتماعی و اطلاعات مشابه در مورد وب سایت خود را اضافه می کنند. اگر چه فوتر استانداردی در سراسر جهان وب است، این بدان معنا نیست که فوتر وردپرس شما باید ساده و خسته کننده باشد. به ویژه هنگامی که شما می توانید به راحتی یک فوتر را با Visual Composer و دیگر سازندگان صفحه طراحی کنید.

بسته به مضمونی که نصب کرده اید، تنظیماتی که در قسمت فوتر تاثیر می گذارند ممکن است ،متفاوت باشند. برخی از تم ها به شما اجازهافزودن عناصر را میدهد، در حالی که برخی از آنها، گزینه های فوتر را به هیچ وجه ارائه نمی دهند. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، فوتر معمولا حاوی اطلاعات مهم و لینک ها در سایت شما است، که لازم است تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

اگر دوست دارید وردپرس سایت خود را خودتان سفارشی کنید، و می دانید که چگونه کد را راه­اندازی کنید، امکانات بی حد و حصری اینجا موجود است. می توانید ویجت های اضافی را برای یک فوتر ثبت کنید، فوتر را برای صفحات تکی تغییر دهید یا یک متن ساده را با استفاده از یک تابع اضافه کنید. با این حال، تا وقتی در این کار پیشرفت نکنید؛ فاصله­ی زیادی با جلب مشتریان خواهید داشت.
حتی اگر شما یک برنامه نویس یا طراح نیستید، می توانید یک فوتر  WordPressشخصی ایجاد کنید که شگفت آور باشد. و نیز می توانید این کار را فقط با انتخاب گزینه ها، رنگ ها و تصاویر انجام دهید. آیا لاقه مند شدید؟

فوتر وردپرس

سیستم فوتر هوشمند

این پلاگین وردپرس فوق­العاده تمام دغدغه­هایی که بابت فوتر دارید را از شما دور می­کن. د.از لحظه ای که آن را نصب می کنید، می توانید با آرامش شروع به سفارشی کردن فوتر وردپرس با جزئیات.کنید. چهار حالت مختلف وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، انیمیشن هایی که می توانید تعریف کنید، و راه حل هایی بی­شماری که از انها استفاده کنید.

سیستم فوتر هوشمند کاملا با Visual Composer و سایر سازندگان صفحه وردپرس سازگار است. همچنین با WooCommerce و WPML بدون اشتباه کار می­کند. و این امکان را می­دهد که قسمت های فوتر جداگانه­ای را برای انواع مختلفی از پست­ها (شامل نوع سوم شخص آن که اتوماتیک وار توسط پلاگین شناخته می­شود)، و برای هر صفحه به صورت جدا را ایجاد کنید.

فوتر وردپرس

قدرت سبک های فوتر

بسته به طراحی سایت و خواسته خودتان، می­توانید از شکل معمولی، آشکار، چسبان یا بنر فوتر استفاده کنید. برای تغییر سبک، تنها باید یک نقطه را انتخاب کنید. پس از آن، می­توانید از متن استاندارد و یا ویرایشگر بصری بهره ببرید. حتی می­توانید با یک فوتر را با Visual Composer و سایر سازندگان صفحه را ایجاد کنید. از ویرایشگر ها برای ایجاد محتوا، وارد کردن رسانه و افزودن پلاگین­های  استفاده کنید. حالا که توسعه دهندگان روی موارد جدید کار می­کنند؛ بیاید حالت های حال حاضررا بررسی کنیم.

حالت عادی و آشکار

دو حالت اول از نوع ساده هستند. حالت عادی فوتر را در جاییکه معمولا آن را پیدا می­کنید، قرار می­گیرد- در پایین سایت. هیچ پویانمایی و نه افکت های ویژه وجود ندارد و شما عملا چیزی را که ­بخواهید، می­بینید – این کار بسیار ساده است و گاهی سادگی نتیجه بیشتری دارد.

مشابه آن، حالت آشکار است که بلوک فوتر را در پایین صفحه نشان می­دهد ولی این­بار، فوتر همراه از اسکرول پیروی خواهد کرد. همیشه در سایت می­ماند. این یکی برای سایت های ساده که بخش مهم اطلاعات را در قسمت فوتر نشان می­دهد، خوب کار می­کند.

فوتر وردپرس

حالت چسبان

بر خلاف دو مورد اول، حالت چسبان بسیار قابل تنظیم است. هر زمان که حالت را از لیست کشویی انتخاب می کنید، گزینه های اضافی که به شما اجازه می دهد جزئیات فوترWordPress را شخصی سازی کنید، نشان می دهد. فراموش نکنید که شما می توانید از هر سازنده بصری استفاده کنید و یک فوتر را با Visual Composer ایجاد کنید.
برای مبتدیان، شما می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید فوتر را با کلیلک یا موش باز کنید. شما می توانید ابعاد را عوض کنید و موقعیت ، آیکون­ها، متن، تغییر رنگ، شفافیت، پویا نمایی و غیره را تغییر دهید.
با استفاده از این حالت، هاور در پایین سایت شما می­چسبد.  بسته به تنظیمات شما، پس از کلیک روی هاور ، فوتر وردپرس به صورت کامل در مقابل شما نمایش داده می شود. پویانمایی­ها روان به­نظر می­رسد و فوتر را به کار می­اندازد .در صورتی­که می خواهید تاکید بیشتری بر آن داشته باشید، این کار دارای اهمیت است.

 

حالت بنر

اگر به دنبال یک فوتر کامل می­گردید که شخصی ساز باشد، به فوتر بنر احتیاج دارید. در واقع، حالت بنر بیش از یک فوتر معمولی کاربردی است.

این حالت گزینه های بیشتری را نسبت به حالت چسبان فراهم می­آورد. عنوان، زیرنویس و متن پایین صفحه را اضافه کنید. سپس جزئیات، رنگ­ها را عوض کنید و حتی تصویر زمینه ای را اضافه کنید که باعث می­شود بنر بیشتر به چشم بیاید.  اشکال، افکت پویانمایی ها را تغییر دهید و در انتها زمانی را برای نمایش بنر تعیین کنید. این یک ویژگی حیاتی برای افرادی که می­خواهند در زمینه فوتر تاثیر گذار باشند،است.

توجه داشته باشید که تمامی گزینه ها صرفا برای شخصی سازی بنر کاربرد دارد. پس از کلیک روی بنر، فوتر معمولی در جایش نمایان خواهد شد. پیشنهاد می­کنیم که نگاهی به نسخه دِمو بیندازید تا شاهد تاثیرات باشید. این عملا یک صفحه فرود است. اگرفوتر را بر این اساس ساختید، ممکن است حتی ممکن است به عنوان یک پلاگین از نسل هدایتگر ساده استفاده شود.

فوتر وردپرس

نقل و انتقال فوتر ها

به دلیل زمانبر بودن خلق فوترهای وردپرس منحصر به فرد، از دست دادن تمامی نصب ها پس از نصب مجدد، شرمندگی بزرگی به بار خواهد آورد. اگر توسعه دهنده سایت های وردپرس هستید و تصمیم دارید به سیستم فوتر هوشمند را به کار گیرید؛ ذخیره کردن زمان مفید خواهد بود. اینطور نیست؟

بنابراین باید از توسعه دهندگان به خاطر به­کار­گیری سیستم انتقال ساده، متشکر باشید. هر فوتری که با پلاگین درست شده است را صادر و تنها با کلیک یک دکمه در صفحه تنظیمات، آنها را برگردانید.

تنظیمات

هر زمان که شما تعدادی فوتر را با استفاده از Visual Composer یا هر ویرایشگر دیگری ایجاد کردید؛ باید به صفحه تنظیمات مراجعه کنید. این صفحه جایی است که شما فوتر را به صفحات مشخص وردپرس اختصاص خواهید داد. به طورمثال، می­توانید برای صفحه اصلی سایت، وبلاگ و صفحات تکی و بایگانی، فوتر های جداگانه ایجاد کنید.

از طرفی دیگر، هر صفحه متاباکس جدیدی را دریافت می­کند که اجازه­ی تعویض فوتر کنونی را با فوتر انتخابی از لیست، می­دهد . این یک ویژگی مطلوب است!

سیستم فوتر هوشمند با تمامی مضمون های وردپرس به خوبی کار می­کند پس شما می­توانید با خیالی آسوده از ساخت فوتر برای وردپرسی که کسی قادر به ساخت آن نیست، لذت ببرید. از آنجاییکه استفاده از پلاگین آسان است؛ وقتی برای یادگیری کار با آن صرف نمی­کنید ولی باید وقتی را برای خلاقیت اختصاص دهید.

ما پیشنهاد می­کنیم که سایتِ دِمو را برای دیدن چند مثال عملی، چک کنید. شما چرا این سیستم هوشمند را دوست دارید؟