یک کاربر وردپرس معمولی می­تواند بدون هیچگونه مدیریتی در فایل­ها، روی وبلاگ خودش کار کند. توسعه دهندگان در سراسر دنیا تلاش خود را می کنند تا رابط کاربر­پسندی خلق کنند که مردم را از سرگردانی در دایرکتوری­وردپرس نجات دهد. دور­نگه­داشتن کاربران، هم برای کاربران و هم برای توسعه دهندگان سودمند است. گرچه، صرف­نظر از چگونگی پیشرفت پلتفرم و پلاگین آن، هنوز هم گاهی نیاز به دسترسی به فایل­ها و فولدر­ها دارید. گاهی اوقات باید به طور دستی یک دایرکتوری یا فایلPHP جدید را ایجاد کنید. ممکن است نصب پلاگین خاصی با شکست روبرو شود و خودتان باید بتوانید آن را آپلود کنید تا ویژگی های آن را فعال کنید. در موارد دیگر، اداره کردن فایل های چندرسانه ای را بدون باز­کردن وردپرس آسان­تر خواهید یافت یا شاید بخواهید فولدر­ محتویwp  را جابجا یا اسم­گذاری کنید. و اینها فقط تعدادی مثال است. در حالیکه می­توانید تمام اینها را با دسترسی به نصب وردپرس خود از طریق FTP ، انجام دهید؛ فکر نمی­کنید که داشتن چیزی مشابه روی داشبورد آسان­تر است؟ اگر اینطور است، به خواندن این مقاله ادامه دهید چون ما می­خواهیم چندتا از بهترین پلاگین های فایل منیجر برای وردپرس که کاملا جایگزینclient FTP تان خواهد شد را، نشان دهیم.

پلاگین فایل منیجر برای وردپرس

این پلاگین فوق ­العاده با فروش بیشتر از 2500 بار در CodeCanyon، یکی از مشهورترین پلاگین های فایل منیجر برای وردپرس است. هروقت تمام ویژگی هایی که ارائه می­دهد را کشف کنید؛ غافلگیر نخواهید شد. این پلاگین هم در پشت و هم ظاهری کار می­کند و تمامی کاربران را راضی نگه می­دارد.

کل مجموعه ارتقا داده شده تا مشابه عملکرد سیستم ویندوز شود؛ و از این طریق برای اکثر شما آشنا باشد. می­توانید انتظار داشته­باشید که بر­روی هر یک از فایل هایی که کلیک می­کنید منوی­زمینه را به همراه گزینه­ها ظاهر کند. بنابراین ایجاد فایل­ها و فولدرهای جدید، پردازش آنها، آپلود و دانلود فایل­ها، مشاهده و ویرایش عکس­ها و حتی تولید کدهای­کوتاه کار راحتی خواهد بود.

پلاگین فایل منیجر برای وردپرس

پلاگین فایل منیجر برای وردپرس به شما اجازه می­دهد تا دسترسی به فایل­ها را مدیریت کنید تا بتوانید کاربرانی را که قادر به کار با پلاگین فایل منیجر برای وردپرس هستند را سریعا از بقیه جدا کنید. از آنجاییکه احتمالا نمی­خواهید هرکسی اطراف دایرکتوری شما باشد؛ این یک ویژگی الزامی است. پلاگین فایل ­منیجر برای وردپرس همچنین با چند­مرورگری سازگار است پس شما می­توانید با خیال آسوده مطلع باشید که در هر­زمان و در هر­مکان کار خواهد­کرد.

فایل منیجر

با بیش از 40،000 نصب فعال، پلاگین فایل­منیجر رایگان یکی از محبوب ترین راه حل های رایگان برای وردپرس است. تنها با نیم­نگاهی به فیلم یا اسکرین­شات ها، متوجه خواهید­شد که این پلاگین رایگان، شباهت­هایی با پلاگین قبلی که اشاره شد، دارد.

اگر فایل­منیجر را نصب کردید، عملا قادر خواهید بود که تمامی عملکردها را بر روی فایل­ها و فولدر­ها پیاده کنید. به این معنی که می­توانید آنها را جابجا، کپی، آپلود، اسم­گذاری، بایگانی، استخراج، ویرایش و … کنید. به دلیل اینکه سیستم کشیدن و رهاکردن را ساپورت می­کند؛ هنگام کار با فایل هایتان در فضای وردپرس، احساس راحتی می­کنید.

می­توانید انتخاب کنید که فایل ها را به صورت لیست یا آیکون نمایش دهد. همچنین، پیش­نمایش انواع بی­شماری از فایل­ها آسان است، بنابراین شما بلافاصله می­توانید بدانید که محتوای یک فایل متنی یا تصویری چیست.

بله حتی می توانید مستقیما از فایل­منیجر فیلمی را پخش کنید. توجه داشته باشید که پلاگین فایل منیجر ابعاد دایرکتوری را برایتان محاسبه می کند؛ جستجوی فایل و طبقه بندی و خیلی چیزهای دیگر را ساپورت می­کند. اگر بیش از این از فایل منیجر انتظار دارید؛ باید نگاهی به نسخه حرفه ای بیندازید که ویژگی های بیشتری را ارائه می­دهد.

WP File Download -فایل منیجر وردپرس

WP فایل منیجر یکی دیگر از پلاگین­های فایل­منیجر برای وردپرس­ها است که اگر مایل به مدیریت فایل از طریق داشبورد هستید، باید آن را امتحان کنید. این پلاگین فایل­منیجر این امکان را به شما می­دهد تا با سهولت فایل­ها را بکشید و رها کنید، از دسته بندی­ها یا فایل­های تکی استفاده کنید.

پلاگین فایل منیجر برای وردپرس

گرچه کار­کردن با فایل­ها به این معنی نیست که باید رابط­کاربری غیرجذاب داشته باشید. دانلود فایل WP به شما امکان انتخاب یکی از چهار مضمون را می­دهد که می­توانید جزئیات آن را به دلخواه تغییر دهید تا مناسب مضمون وردپرس شود.

کار با فایل­ها به راحتیِ کار با سیستم عملکرد ویندوز (برش، کپی و چسباندن فایل ها، منظم کردن آنها و کار با موتور جستجو برای پیداکردن فایلی مشخص) است. اگر نیاز شد؛ دسترسی را محدود کنید یا اجازه دهید تنها تعدادی از کاربران از فایل­ها استفاده کنند. این فایل­ها را تغییر دهید، اعلان­های ایمیل را فعال کنید و کارهای بیشتری را با این پلاگین فایل­منیجر خارق­العاده انجام دهید.

MiwoFTP

اگرچه همه­ی ویژگی­هایی را که در پلاگین­های قبلی اشاره کردیم، ارائه نمی­کند و به علاوه از لحاظ گرافیکی حرفه ای به نظر نمی­رسد؛ اما MiwoFTP هنوز هم یک جایگزین مناسب برای client FTP شما هست. این پلاگین فایل منیجر کاملا رایگان است و این دلیل می­تواند برای استفاده از آن، کافی باشد.

MiwoFTP به شما اجازه می­دهد که تمامی فایل ها و فولدر­های داشبورد را مرور کنید. البته، می­توانید آنها را کپی، جابجا یا حذف کنید و نیز جستجوی فایل ها و فولدرها با پلاگین به راحتی امکان­پذیر است. شما می­توانید هرچیزی را که می­خواهید درست مثل استفاده از FTP client، آپلود و دانلود کنید، فایل­ها و فولدرهای جدید بسازید، تغییراتی در مجوزها ایجاد کنید، فشرده/غیر فشرده سازی کنید و بیشتر.

از آنجاییکه MiwoFTP کاربران را محدود نمی­سازد؛ برای سایت هایی که فقط یک مدیر دارند، پرکاربرد است. اگر به سایر کاربران اجازه دسترسی به داشبور صادر شود؛ آنان قادر به استفاده از FTP شما خواهند­بود، پس مراقب باشید.

شما معمولا چندبار باید وارد client FTP تان شوید؟ فکر می­کنید که این پلاگین ها می­توانند به طور مثال جایگزین FileZilla شوند؟ تا­به­حال با هیچ­یک از آنها کار کرده ­اید؟