داشتن یک وب‌سایت اوّلین قدم برای داشتن یک ارتباط بهتر با مخاطب‌هایتان است. چه شما سعی در نمایش دادن چیزی داشته باشید، چه بخواهید مردم را به داشتن یک مکالمه دعوت کنید، آن‌ها می‌خواهند هر از گاهی با شما در ارتباط باشند. در طول سال‌ها کار کردن روی پروژه‌های مختلف و تلاش برای برقراری ارتباط با ادمین‌هایی از سراسر جهان، با وب‌سایت‌های متعددی رو به رو شدیم که هیچ اطلاعات تماسی نداشته‌اند. آزاردهنده نیست؟! هر سایتی به اطّلاعات تماس نیاز دارد. بهترین ایجادکننده‌های فرم در وردپرس را بیابید تا به شما در ساختن فرم در وردپرس برای تماس کمک  کنند.

هنگام ساختن یک وب‌سایت، توصیه‌ی ما این است که هرچه سریع‌تر یک صفحه‌ی تماس بسازید. گاهی اوقات تنها لیست کردن آدرس ای‌میل، شماره تلفن و آدرس فیزیکی کافیست. ولی از آنجایی که در سال 2018 هستیم و وردپرس هزاران روش برای ایجاد فرم برمی‌شمارد، می‌توانید بلاگ خود را بسیار بهبود ببخشید. به جای یک لیست ساده، چرا از یک فرم با طرّاحی زیبا که به عنوان پیام‌رسان شخصی شما عمل می‌کند استفاده نکنید؟

برای کمک به این که تصمیم بگیرید از کدام پلاگین (برنامه‌هایی برای اعمال عملکردهای ویژه در وردپرس) برای تعبیه کردن یک فرم تماس استفاده کنید، می‌خواهیم به شما برخی از انتخاب‌های محبوب را نشان بدهیم.

Ninja Kick: ایجادکننده‌ی فرم تماس در وردپرس

تنها یک نگاه به نمونه‌ی نمایشی برای این که عاشق این پلاگین فوق‌العاده بشوید کافی‌است! با زدن یک دکمه، نینجا کیک: ایجادکننده‌ی فرم تماس در وردپرس، محتوا را فشرده می‌کند تا برای فرم تماس زیبایتان جا باز بکند. این پلاگین برای شما گزینه‌های شخصی‌سازی قوی فراهم می‌کند؛ در نتیجه می‌توانید انیمیشن‌ها، حالت‌ها و طرح رنگ‌ها را به سادگی تغییر دهید.

چه به فرم ساده‌ای برای زمینه‌های اساسی نیاز دارید، چه به فرم‌های پیچیده‌تر، نینجا کیک به شما کمک خواهد کرد. حتّی با برنامه‌ی “Contact Form 7” همکاری می‌کند و پلاگین بهتر با جلوه‌ی ظاهری جذّاب‌تری ایجاد می‌کند.

سه تا تم برای انتخاب کردن وجود دارد: فرم، یک نمودار اجتماعی، یا حمایت از میل‌چیمپ. دلیلی برای این که بیش از 3000 کاربر این پلاگین را خریدند وجود دارد و ما مطمئنّیم شما نیز آن را دوست خواهید داشت.

 

فرم در وردپرس

Ninja Forms:

با بیش از 800000 نصب فعّال، نینجا فُرمز یکی از محبوب‌ترین ایجادکنندگان فرم در وردپرس است. از آنجایی که این پلاگین هم برای تازه‌کارها و حرفه‌ای‌های وردپرس مناسب است، جای تعجّب دارد که چرا رقم نصب آن بزرگ‌تر نیست.

این پلاگین یک سازنده‌ی درگ و دراپ زیبا نمایان می‌کند تا مبتدی‌ها بتوانند اوّلین فرم تماس خود را بدون دیدن حتّی یک خط کد، درست کنند. از طرف دیگر کاربران پیشرفته‌تر می‌توانند ابزارهای داخلی و فیلترها را به کار بگیرند و تم‌های زمینه‌ای اعمال کنند.

هیچ محدودیتی برای تعداد فرم‌ها، زمینه‌ها یا زیرمجموعه‌ها وجود ندارد. بنابراین می‌توانید با آرامش از پلاگین لذّت ببرید. مدیریت کردن فرم‌ها بسیار آسان است و خوب است بدانید که توسعه‌دهندگان این پلاگین، مجموعه‌ی کاملی از افزودنی‌های عالی آماده کرده‌اند که می‌تواند پلاگین آزاد را عملاً به هرچیزی که شما دوست دارید تبدیل کند. به حساب‌های کاربری خبرنامه‌ و درگاه پرداخت مورد علاقه‌تان متّصل شوید یا به یک نرم‌افزار CRM متّصل شوید.

Gravity Forms:

گرویتی فُرمز یکی از محبوب‌ترین پلاگین‌ها برای ایجاد فرم در وردپرس است. این موضوع اتّفاقی نیست زیرا پلاگین به شما در ارتباط با فرم‌ها آزادی کامل می‌دهد. با استفاده از ویراستار پیشرفته‌ی آن شما می‌توانید هرچیزی خلق کنید؛ از یک صفحه‌ی تماس ساده تا یک فرم چندصفحه‌ای که پرداخت‌ها را می‌پذیرد.

از زمینه‌های فرم استاندارد استفاده کنید و در صورت نیاز زمینه‌های پیشرفته یا گزینه‌ی آپلود اضافه کنید. گرویتی فرمز به شما اجازه می‌دهد تا برای فرم‌ها برنامه‌ریزی کنید و از آن‌ها تنها در زمان‌های خاص استفاده کنید.

هم‌چنین می‌توانید تعداد ورودها را به سادگی محدود کنید و از زمینه‌های قبلی انتخاب کنید. اگر بخواهید گسترده کردن پلاگین با تعدا زیادی از افزودنی‌ها ممکن است. این به شما اجازه می‌دهد با سرویس‌های بازاریابی متعدّد، نرم‌افزار CRM، درگاه‌های پرداخت و موردهای بیشتری کار کنید.

فرم در وردپرس

Formidable Forms:

این پلاگین انعطاف‌پذیر وردپرس، بیش از 300000 نصب فعّال دارد. به شما اجازه‌ی ایجاد فرم تماس در وردپرس، ایجاد رای‌گیری‌ و نظرسنجی‌ می‌دهد. از آنجایی که یک سازنده‌ی فرم درگ و دراپ خوش‌ساخت ارائه می‌دهد، نیازی به داشتن تجربه در وردپرس برای ایجاد اوّلین فرم تماس خود را ندارید.

زمینه‌های زیادی برای استفاده‌ی شما وجود دارد؛ مانند متن تک‌خطّی، URL، ای‌میل، متن پاراگرافی، رادیو، کادر تایید و منوی کشویی. برای محافظت از فرمتان می‌توانید از reCaptcha استفاده کنید.

قالب‌ها را به سلیقه‌ی خودتان شخصی‌سازی کنید، فرم‌ها را به سایت‌های مختلف وارد یا از آن‌ها خارج کنید و کارهای زیاد دیگری با این پلاگین انجام دهید. اگر تصمیم به گسترش آن بگیرید، باید بدانید که یک نسخه‌ی پیشرفته وجود دارد که عملاً به شما گزینه‌ها و ویژگی‌های نامحدود ارائه می‌دهد.

Form Maker:

فُرم مِیکِر، محصول وب‌دورادو یکی‌دیگر از پلاگین‌های ایجادکننده‌های فرم است که 90000 نصب فعّال داشته است. فرم‌های تماس ساده، نظرسنجی‌، پرسشنامه، بخش نام‌نویسی، برنامه‌های آنلاین و موارد بیشتر ایجاد کنید. پلاگین یک ویراستار درگ و دراپ ارائه می‌دهد که استفاده از آن آسان می‌باشد. بنابراین می‌توانید عملاً هرچه می‌خواهید ایجاد کنید.

فرم میکیر به شما اجازه‌ی کارهایی بیش از جاسازی فرم‌هایتان می‌دهد؛ فرم‌هایتان را در یک صفحه‌ی جدید (پاپ‌آپ)، نوارابزار و یا اسکرول‌باکس نمایش دهید.

از قالب‌های پیش‌نصب‌شده استفاده کنید و آن‌ها را شخصی سازی کرده یا این که از پیش‌نویس‌ها فرم بسازید. فرم میکیر هم‌چنین موارد مورد نیاز حرفه‌ای‌ها را نیز تامین می‌کند بنابراین شما می‌توانید از ویراستار پیشرفته‌ی جاوااسکریپت برای نوشتن اسکریپت‌های سفارشی استفاده کنید.

فرم در وردپرس

Fast Secure Contact Form:

توسعه‌دهندگان این پلاگین ایده‌ی کلّی پشت قالب‌ها را دوست نداشتند. آن‌ها فکر می‌کنند که شما باید بتوانید به سرعت و بدون به‌هم ریختن و ویرایش قالب، یک فرم تماس به سایتتان اضافه کنید. بنابراین می‌توانید به سادگی با تنظیم زمینه‌های مورد نیازتان فرم‌هایی را ایجاد کنید. می‌توانید با متن، محیط متن، کادر تایید، کادر تایید چندتایی، رادیو، انتخاب، انتخاب چندتایی، ضمیمه، تاریخ، ساعت، بخش پنهان، رمز و ست زمینه‌ها کار کنید.

پلاگین به کاربران اجازه می‌دهد مستقیماً به ادمین سایت ای‌میل بفرستند و هم‌چنین یک ملاقات برایشان برنامه‌ریزی می‌کند. شما می‌توانید یک یا چند آدرس برای مخاطب اختصاص دهید. پلاگین به Akismet متّصل شده و شامل reCapcha برای مبارزه با اسپم‌ها می‌باشد.

Pirate Forms:

برخلاف سازندگان قبلی که اجازه‌ی شخصی‌سازی فرم را به شما می‌دادند، پایرت فُرمز تنها به شما یک گزینه ارائه می‌دهد. شما نمی‌توانید عناصر را به روش درگ و دراپ جا به جا کنید و انواع بیشتری از فرم وجود ندارد. این فرم تماسی است که ظرف چند ثانیه می‌توانید در سایت خود جاسازی کنید.

پس از نصب پلاگین تنها باید کد کوتاه جایی که می‌خواهید فرم نمایش داده شود را وارد کنید. تنظیمات کمی هستند که می‌توانید تغییر بدهید اما اصولاً پایرت فرمز هرجایی که مورد استفاده قرار بگیرد شکل یکسانی دارد.

برای جلوگیری از اسپم از reCapcha بهره می‌گیرد و از SMTP استفاده می‌کند. بنابراین شما می‌توانید بدون نگرانی از یک پروتکل مطمئن پیام دریافت کنید. اگر به چیزی بیش از یک فرم تماس ساده نیاز دارید، لیست را دوباره نگاه و پلاگین دیگری انتخاب کنید.

فرم در وردپرس

Jetpack’s Contact Form module:

جت‌پک یکی از معروف ترین ابزارها برای ایجاد فرم در وردپرس است. چندین ویژگی متفاوت ارائه می‌دهد و اساساً دسته‌ای از پلاگین‌هایی است که به طور واحد عمل می‌کنند. اگرچه ما جت‌پک را تنها برای جاسازی فرم‌های تماس پیشنهاد نمی‌دهیم (چون بقیه‌ی کاربری‌ها را نیز نصب می‌کند). احتمال دارد شما این پلاگین را داشته باشید و از آن استفاده کنید. در آن صورت باید به ویژگی فرم تماس آن نگاهی بیندازید و ببینید آیا برای سایت شما مناسب است یا خیر.

پلاگین یک سازنده‎‌‌ی فرم تماس زیبا فراهم می‌کند که می‌تواند فرم را در هرجایی که شما بخواهید جاسازی کند.  اگر شما از Akismet استفاده می‌کنید، جت‌پک از آن برای چک کردن زیرمجموعه‌های فرم و مبارزه با اسپم استفاده می‌کند.

Contact Form 7:

نمی‌توانیم لیست را بدون اشاره کردن به محبوب‌ترین ابزار ایجاد فرم در وردپرس به پایان ببریم. ممکن است بین پلاگین‌ها بهترین نباشد امّا با وجود بیش از 3 میلیون نصب نمی‌توان از آن صرف‌نظر کرد.

این پلاگین به شما اجازه‌ی ساختن فرم‌های تماس ساده ای را می‌دهد که می‌توانند در هرکجای سایت شما جاسازی شوند. کانتکت فرم 7 برای حرفه‌ای‌های وردپرس مناسب‌تر از مبتدی‌هاست. زیرا کار کردن با برچسب‌های HTML برای استفاده از آن لازم است. جلوه‌ی بصری زیادی برای مخاطب ندارد ولی از آن‌جایی که کاملاً رایگان است، صرف کردن دقایقی بیشتر برای ایجاد یک فرم تماس که می‌توانید در هر تعداد وب‌سایتی که بخواهید استفاده کنید، ضرری ندارد.

فرم در وردپرس

WPForms:

اگر به دنبال پلاگینی هستید که به شما در ایجاد فرم در وردپرس ظرف چند دقیقه کمک کند، بیش از این جست‌وجو نکنید. وی‌پی‌فُرمز برای مبتدی‌ها طرّاحی شده است و یک سازنده‌ی درگ و دراپ قدرتمند به شما ارائه می‌دهد. بنابراین می‌توانید به سادگی زمینه‌ها را به هرطرف صفحه حرکت دهید تا زمانی که فرم تماسی، اشتراکی، پرداختی یا هر نوع دیگری از فرم که می‌خواهید را به دست آورید. فرم‌ها را از نمونه‌های پیش‌ساخته یا با لود کردن هر قالبی که می‌خواهید و کاملاً قابل ویراستاری است، بسازید.

وی‌پی‌فرمز شما را از اخبار مطّلع می‌سازد بنابراین می‌توانید سریعاً ای‌میل‌ها را پاسخ دهید و حساب‌ها را مدیریت کنید.

اگر می‌خواهید با زمینه‌های پیشرفته کار کنید، محافظت از اسپم، حمایت حرفه‌ای و موارد بیشتری داشته باشید، می‌توانید برای ایجاد فرم در وردپرس از این پلاگین استفاده نمایید. نسخه‌ی رایگان بسیار بسیار محدود است و تنها برای استفاده‌های اوّلیّه کاربرد دارد.

GetSiteControl Contact Form:

گت‌سایت‌کنترل از بین تمام راه‌حل‌های ارائه شده در اینجا یک تازه وارد محسوب می‌شود امّا قطعاً ارزش بررسی کردن را دارد. همراه با فرم تماس، فرم اشتراک، فرم نظرسنجی، چت زنده، یک ویجت اطّلاع‌رسانی و دسته‌ای از دکمه‌های شبکه‌ی اجتماعی را در یک داشبورد واحد ارائه می‌دهد. اگر به دنبال ایجاد فرم در وردپرس هستید، این پلاگین موجود است ولی می‌توانید آن را در سایر سیستم‌عامل‌ها به عنوان ابزار موقّتی استفاده کنید.

نسخه‌ی رایگان شامل شخصی سازی پایه، برنامه‌ریزی و آمار استفاده از فرم، 50 هزار بازدید در ماه دارد.

با این حال مجموعه ویژگی‌های غیررایگان است که گت‌سایت‌کنترل را به یک راهکار قدرتمند برای اثر متقابل در استفاده‌کنندگان تبدیل می‌کند. برای 19 دلار در ماه بسیار متناسب است. شما قادر خواهید بود تا یک پاسخگوی خودکار و فرم تست آ و ب تنظیم کنید، آن‌ را با برنامه‌های سوم‌شخص ادغام کنید، آن را در صفحات منتخب یا به مخاطب‌های ویژه‌ای براساس موقعیت جغرافیایی، دستگاه، منبع ارجاع، UTM و عملکردشان در سایت نمایش دهید.

نتیجه‌گیری:

اگر به یک فرم تماس ساده که بتوانید ظرف یک ثانیه تنظیم کنید یا یک فرم شخصی‌سازی‌شده با زمینه‌های تخصّصی متعدّد احتیاج دارید، یک ابزار ایجاد فرم در پلاگین برای شما در این لیست موجود است. بیشتر پلاگین‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم رایگانند ولی برای توسعه نیز آماده‌اند. بنابراین اگر تصمیم به ارتقاء هرکدام از پلاگین‌ها دارید می‌توانید انتظار یک راه حل کامل که به شما در ایجاد انواع فرم‌ها در وردپرس کمک می‌کند باشید.

الآن دیگر بهانه‌ای ندارید – صفحه‌ی تماس خود را بسازید و اجازه دهید بازدیدکنندگان برای شما پیام بفرستند.