ثبت نام

مدلسازی مسیر مارپیچ مسقف در راینو

ax-shakhes-rhino2
ب

مدلسازی مسیر مارپیچ مسقف در راینو

در این آموزش خواهید آموخت که چگونه مدلسازی مسیر مارپیچ مسقف در راینو را داشته باشیم و پس از آن به ایجاد سقف برای مدل خود اقدام نماییم و از آن استفاده کنیم و از این شکل انتزاعی میتوانید در مدل های طراحی خود استفاده کنید

مدلسازی مسیر مارپیچ مسقف در راینو:

 بازم با یه آموزش مفید و مختصر باهاتون هستیم ???? اگر اصول این مدل سازی رو به خوبی یاد بگیرین میتونین برای هر شکل دیگه ای هم از همین دستورات استفاده کنید و هر مسیری رو طبق سلیقه خودتون ایجاد کنید.

♦با استفاده از ابزار Spiral  یک منحنی مارپیچ با شعاع های اولیه و ثانویه یکسان، و همینطور یک مستطیل که بعدا قراره به مسیرتون تبدیل بشه ایجاد کنید.

مدلسازی مسیر مارپیچ مسقف در راینو

♦با ابزار Orient Perpendicular مرکز مستطیل رو حول منحنی مارپیچ قرار بدید. این مستطیل در مرحله بعد باید دور تا دور منحنی ایجاد شده بچرخه و شکل رمپ به خودش بگیره.

مدلسازی مسیر مارپیچ مسقف در راینو

♦با استفاده از ابزار Sweep 1 rail  مسیر مورد نظرتون حول منحنی مارپیچ ایجاد میشه.. حواستون باشه در تنظیمات، استایل Roadlike Top رو انتخاب کنید.

مدلسازی مسیر مارپیچ مسقف در راینو

♦بعد از اون نوبت دستگیره ها میرسه.. با ابزار Extend لبه های اطراف مسیر رو به هر اندازه ای که لازمه بالا بکشید. شما میتونید با ابزار های مختلفی مثل Split با توجه به طرح مورد نظرتون جزئیات بیشتری به این دستگیره ها اضافه کنید. برای اینکه کاملا متوجه بشید لازمه که ویدئوی آموزشی رو ببینید.

♦با ابزار Loft، در استایل Normal و با انتخاب هر دو گزینه Match Start و Match End سقف مسیر رو ایجاد کنید. این دو گزینه در محدب و مقعر کردن پوسته ساخته شده تاثیر دارن.

مدلسازی مسیر مارپیچ مسقف در راینو

♦ تمام. موفق باشید ????

مدلسازی مسیر مارپیچ مسقف در راینو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طــراح شـــید

طراح شید سال ۱۳۹۵ با هدف به وجود آوردن محلی مطمئن برای یادگیری با تیمی قدرتمند و آگاه آغاز به کار کرد. هدف این گروه پر کردن خلاء بین محیط آموزشی و محیط کاری بود. زیرا که دانش آموختگان مراکز آموزشی کشور با داشتن علم تئوری خوب، قادر به فعالیت در شرکت ها و سازمان ها نیستند. در واقع هدف، آموزش این دانش آموختگان و صد البته علاقه مندان به دنیای طراحی برای لذت بردن از طراحی و علم کاربردی جهت استفاده در محیط کار هستش.

گواهی ها: