ثبت نام

آموزش اسکچاپ جلسه دوم

ax-shakhes-kelas5
ب

در جسله ی گذشته از آموزش اسکچاپ ،  ۳ ابزار مهم رو با هم بررسی کردیم و فهیدیم که از چه راه هایی میشه خیلی سریع تر به مدل دلخواهمون برسیم در این جلسه میپردازیم به کارایی چندین ابزار دیگه و با هم پله پله اونها رو پیش میریم:

ابزار چهارم Free hand  آموزش اسکچاپ جلسه دوم

شما در آموزش اسکچاپ جلسه دوم به کمک این ابزار میتوانید هر خطی در جهت x y z در صفحه ی کاربری خود رسم کنید. در مدل های با دقت بالا به هیچ عنوان توصیه نمیشود زیرا از دقت کافی برای رسم خطوط برخوردار نیست و تنها کارایی که میتوان به آن نسبت داد ترسیم پرسوناژ و یکسری جزئیات مدل میباشد. در تصویر زیر نمونه ی کار با این ابزار آورده شده است:

 

62 1 - آموزش اسکچاپ جلسه دوم

 

ابزار پنجم Arc  آموزش اسکچاپ جلسه دوم

شما به کمک این ابزار میتوانید با انواع کمان ها روبرو شوید نحوه ی کار با این ابزار به این صورت میباشد که شما با اولین کلیک در صفحه میتوانید اولین نقطه ی کمان ترسیمی خود را داشته باشید و پس از آن با طی کردن قوس کمان نقطه ی انتهایی کمان را با کلیک دوم داشته باشید همینطور که در عکس زیر مشاهده کنید:

 

63 1 - آموزش اسکچاپ جلسه دوم

 

همچنین با نگه داشتن کلید ctrl با + و یا – میتوانید قطر کمان خود را کم و یا زیاد نمایید که در خط رسم شده ی عکس بالا قابل دیدن است

 

ابزار ششم  Two point arc  آموزش اسکچاپ جلسه دوم

به کمک این ابزار میتوانید کمانی دو نقطه ای را در جهت X y z ترسیم کنید که با کلیک اول نقطه ی اول و با کلیک دوم نقطه ی دوم این کمان معین شده و با بالا و پایین کردن خط وسط این کمان میتوان کمان مورد نظر را کم و یا زیاد نمود. این ابزار بسیار کارآمد میباشد و در بسیاری از طراحی ها مثل طراحی گنبد مسجد این ابزار در استراتژی طراحی نقش کلیدی خواهد داشت که به زودی آموزش آن روی وبسایت طراح شید قرار خواهد گرفت. در تصویر زیر نمونه ی رسم شده ی آنرا مشاهده مینمایید:

64 1 - آموزش اسکچاپ جلسه دوم

 

همچنین کثل ابزار Arc با نگه داشتن کلید ctrl با + و یا – میتوانید قطر کمان خود را کم و یا زیاد نمایید.

امیدوارم از این ابزارهای کارامد نهایت استفاده رو بکنید و در طراحیتون به کار بگیرید.

skech vije - آموزش اسکچاپ جلسه دوم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طــراح شـــید

طراح شید سال ۱۳۹۵ با هدف به وجود آوردن محلی مطمئن برای یادگیری با تیمی قدرتمند و آگاه آغاز به کار کرد. هدف این گروه پر کردن خلاء بین محیط آموزشی و محیط کاری بود. زیرا که دانش آموختگان مراکز آموزشی کشور با داشتن علم تئوری خوب، قادر به فعالیت در شرکت ها و سازمان ها نیستند. در واقع هدف، آموزش این دانش آموختگان و صد البته علاقه مندان به دنیای طراحی برای لذت بردن از طراحی و علم کاربردی جهت استفاده در محیط کار هستش.

گواهی ها: