با ما در سایت همراه شوید تا شما را با نرم افزار طراحی اسکچاپ آشنا کنم و در مورد نحوه ی تبدیل عکس به تکسچر توضیح دهم. اسکچاپ که قبلا google sketchup بود ، یک برنامه کامپیوتری مدل سازی سه بعدی برای طیف وسیعی از کاربردهای طراحی مانند معماری ، طراحی داخلی ، معماری منظره، مهندسی مکانیک و مکانیکی، فیلم و طراحی بازی ویدیویی است. آن به عنوان یک کاربرد مبتنی بر وب، sketchup free ، یک نرم افزار رایگان ، sketchup make ، و یک نسخه پرداخت شده با قابلیت اضافه ، sketchup pro در دسترس است. با این آموزش اسکچاپ همراه ما باشید.

تاریخچه اسکچاپ

SketchUp متعلق به شرکت Trimble است، نقشه‌برداری، نقشه‌برداری و شرکت تجهیزات جهت‌یابی. یک کتابخانه آنلاین از مجموعه‌های مدل رایگان )به عنوان مثال پنجره‌ها، درها، خودرو و …(،  Warehouse ۳ بعدی وجود دارد که کاربران می‌توانند در آن مدل‌ها مشارکت داشته باشند. این برنامه شامل طراحی چیدمان چیدمان، امکان نمایش سطح در سبک‌های “سبک‌های” متغیر، پشتیبانی از “plug – in” که در سایتی به نام Warehouse توسعه به کار گرفته می‌شوند و ارایه مدل‌های خود را در google earth فراهم می‌کند.

Sketchup  دری سال 1999 توسط brad schell و joe esch تاسیس شد .

SketchUp در آگوست سال ۲۰۰۰ به عنوان یک ابزار ساخت محتوای سه‌بعدی به عنوان یک برنامه نرم‌افزاری عرضه شد که به متخصصان طراحی اجازه می‌دهد تا از طریق تقلید از احساس و آزادی کار با قلم و کاغذ در یک رابط ساده و ظریف، استفاده و استفاده از آن‌ها توسط طراحان برای بازی با طرح‌های خود به روشی که با نرم‌افزار طراحی سنتی امکان پذیر نیست، استفاده کنند. همچنین برای آسان‌تر کردن استفاده دارای دکمه های کاربر پسند هستند .

این برنامه برنده جایزه منتخب مردم در اولین tradeshow در سال ۲۰۰۰ شد.

گوگل نام آخرین نرم‌افزار را در ۱۴ مارس ۲۰۰۶ برای مبلغ نامعلومی به دست آورد .

گوگل در ۹ ژانویه ۲۰۰۷ گوگل SketchUp ۶، نسخه آزاد قابل دانلود را بدون قابلیت SketchUp Pro، اما شامل ابزارهای یکپارچه برای آپلود مطالب به گوگل زمین وgoogle 3D اعلام کرد. یک جعبه‌ابزار به بیننده این امکان را می‌دهد که “راه برود” و چیزها را از نقطه‌نظر مختلف ببیند و از برچسب‌ها برای مدل‌ها، یک ابزار نگاه به اطراف و ابزار شکل “هر چند ضلعی” پشتیبانی کند. Google     sketchup pro 6   یک نسخه بتای گوگل google Sketchup layout را معرفی کرد. شامل دو ابزار برداری و ابزارهای چیدمان صفحه‌ای دو بعدی است که اجازه تولید نمایش بدون نیاز به یک برنامه ارایه مجزا را می‌دهد .

در ۱۷ نوامبر ۲۰۰۸،Sketchup 7  با تغییرات در نظر گرفته‌شده برای ساده‌تر کردن استفاده ارائه شد .

در ۱ سپتامبر ۲۰۱۰، Sketchup 8 با مدل geolocation همراه با گوگل مپ و Building Maker منتشر شد. که سیستم‌عامل Mac OS X  دیگر پشتیبانی نمی‌شود.

نه نسخه آزاد و نه نسخه حرفه‌ای در یک فرمت برای لینوکس، یا سیستم‌عامل Mac.  که از 10.5 کمتر بود در دسترس نبود .

اطلاعات Geolocation همیشه در فایل KMZ ذخیره می‌شوند. طرح‌های ساختمانی در SKP ذخیره می‌شوند.

تاریخچه Trimble

Trimble navigation در تاریخ 1 june   2012 به مبلغ نامعلومی از google خریداری شد. در 2013 نسخه ی sketchup 2013 عرضه گردید .

در این مطلب  ما در مورد تبدیل عکس به تکسچر در اسکچاپ صحبت کنیم که چگونه میشود عکس را به عنوان تکستچر استفاده کرد . برای این منظور مراحل زیر را طی میکنیم :

تبدیل عکس به تکسچر در اسکچاپ

از منوی file گزینه ی import را میزنیم . عکسی را که میخواهیم به عنوان تکسچر استفاده کنیم را انتخاب میکنیم ( در اینجا میتوانیم از پسوند های jpg  و png و .. استفاده کنیم ) در این مرحله گزینه ی استفاده به عنوان تکستچر را میزنیم . روی دکمه open کلیک میکنیم . حال روی گوشه سمت چپ fac ی که میخواهیم تغیراتی را اعمال کنیم کلیک میکنیم . جایی که کلیک میکنید به نرم افزار پوزیشن گوشه ی سمت چپ و پایین عکس را میدهد . حال جای دیگه ای را کلیک میکنیم . image texture در نرم افزار sketchup    از یک سری کاشی ها درست شده اند برای اینکه قسمت راست و بالای عکس را به نرم افزار بگوییم ، باید با کلیک کردن در جایی که مبخواهیم بگوییم کاشی را به چه اندازه بزرگ بگیرد که مناسب عکس ما باشد . حال که مراحل را انجام دادیم ، با هم دیدیم که چطور میشود در نرم افزار sketchup عکس را به عنوان تکستچر استفاده کنیم .