به آموزش برنامه رویت خوش اومدید.

امیدوارم که در این مسیر ما رو همراهی کنین و از یادگیری اون لذت ببرین.

تفاوت آموزش برنامه رویت با نرم‌افزارهایی مثل اتوکد که بیشتر مورد توجه ما معماران و طراحان قرار گرفته اینه که شما اونجا 2بعدی ترسیم میکردین و بعد 3بعدیش می‌کردین، اما در رویت شما در عین حال که دارین پلان رو ترسیم می‌کنین نه تنها سه بعدی طرحتون در حال شکل‌گیریه، بلکه نماها و برش‌هایی که تعیین می‌کنین هم در لحظه داره ترسیم میشه.

خیلی شگفت‌ انگیزه نه؟

پس بیاین خیلی سریع شما هم به جمع رویتی‌ها اضافه شین.

آموزش برنامه رویت از نصب تا پایان

بعد از اینکه نرم‌افزار رویت رو نصب کردین، به محض باز کردن اون صفحه زیر رو مشاهده می‌کنین.

نرم افزار رویت

البته تنها تفاوتی که صفحه پیش روی شما با این صفحه داره اینه که شما در قسمت Projects گزینه‌ای با نام DefaultUS-Canada رو ندارین و در ادامه بهتون میگم که چطوری می‌تونین این گزینه رو به قسمت Projects اضافه کنین.

در حال حاضر دو قسمت می‌بینین که قسمت Projects مثل بقیه نرم‌افزارها New و Open داره و جلوش چند تصویر می‌بینین که معمولا آخرین پروژه‌هاتون و یکی دو نمونه  Sampleهم براتون نشون میده.

واضحه که چون شما تا الان پروژه‌ای در رویت انجام ندادین فقط  Sampleها رو مشاهده می‌کنین. برای اینکه با فضای رویت آشنا بشین می‌تونین این Sampleها رو باز کنین تا ببنین در آینده چه طرح‌هایی رو می‌تونین در محیط رویت ترسیم کنین.

قسمت Families خیلی مهم و کاربردیه. در این قسمت آیتم‌هایی مثل در، پنجره و یک سری کامپوننت‌ها مثل درخت، ماشین، پرسوناژ و هرچیزی که در طرحتون در آینده لازم میشه در این قسمت قرار گرفته. شما می‌تونین با انتخاب این Families هرجای پروژه که لازم هست از اون استفاده کنین و با توجه به نیازهای پروژه ابعاد، متریال و خصوصیاتش رو تغییر بدین.

فمیلی در رویت

نگران نباشین! در یک قسمت آموزش برنامه رویت مجزا به صورت مفصل به مبحث Families پرداخته میشه تا با تمام جزئیاتش آشنا بشین.

فعلا برای وارد شدن به محیط رویت گزینه New از Project رو انتخاب کنین.

نرم افزار رویت

با انتخاب New پنجره زیر باز میشه.

پیش‌فرض برنامه که روی Project هست رو تغییر ندین و ok رو کلیک کنین.

حالا این پنجره رو می‌بینین که ما همیشه Metric رو انتخای می‌کنیم.

تبریک می‌گم شما با موفقیت تونستین به صفحه اصلی برنامه رویت وارد شین.

صفحه اول رویت

چیزی که خیلی مهمه دو پنجره‌ای هستش که در گوشه سمت چپ تصویر می‌بینین: پنجره  Propertiesو پنجره Project Browser.

این دو پنجره اونقدر مهم هستن یک جلسه درباره‌شون صحبت می‌کنیم و بهتون یاد میدم که اگه احیانا دستتون خورد و پنجره‌ها بسته شدن چطور دوباره اون‌ها رو برگردونیم.

دیگه زیاد خستتون نمی‎‌کنم. فعلا محیط برنامه Revit رو ببینین و اگه سوالی درباره نصب رویت داشتین حتما با ما در میون بذارین.

زود برمی‌گردیم.

( آموزش برنامه رویت – بخش اول )