اگر شما دانشجوی رشته معماری باشید، بدون شک در مورد اتودسک رویت (Autodesk Revit) چیزهایی شنیده‌اید، ( یادگیری رویت ) نرم‌افزاری که برای مدل سازی اطلاعات ساختمان (بیم) طراحی شده است. اما آیا کار با آن را بلد هستید؟ یادگیری نرم افزار رویت از شما یک آرشیتکت نمی‌سازد. در واقع شما را برای آرشیتکت شدن مجهز می­کند. در دانشگاه‌ها، رویت معمولا به عنوان یک درس اختیاری ارائه می‌شود، اما درخواست‌های شغلی و کارآموزی­هایی که خواهان رویت هستند رو به افزایش است. دانشجویان زرنگ معماری فهمیده­اند که رویت در حال تبدیل شدن به عنوان بخشی از شغل آن­ها  می­باشد. به زودی یادگیری نرم افزار رویت اختیاری نخواهد بود.

 

مهارت‌های طراحی که شما را ارزشمندتر می‌کند.

یادگیری نرم افزار رویت با آموزش‌های پروژه محورش به شما تجربة ملموس ارزشمندی از طراحی نقشه­های دیجیتال و مدل‌های سه‌بعدی و هم­چنین بخش‌ها و جزئیات دیجیتال ارائه خواهد کرد. شما می‌آموزید که چگونه کف­، دیوارها و پنجره‌ها و درها را هم از منظر پلان و هم در حالت سه‌بعدی طراحی کنید. بعد از آن شما به سراغ سیستم‌های ساختمانی و HVAC (گرمایشی و تهویة هوا )  خواهید رفت. این مهارت‌های جدید طراحی، به شما این فرصت را می‌دهند که دانش جدید خود را در پروژه‌های کلاسی و یا کارآموزی به کار ببرید و خود را از هم­کلاسی­ها و هم­دوره­ای­های کارآموزی برای کسب موقعیت شغلی احتمالی درآینده متمایز نمایید.

یادگیری رویت

مهارت‌های ارائه که باعث جلب توجه کار شما می‌شوند.

اینکه چگونه مقصود خود از طراحی پروژه را به دیگران انتقال دهید به اندازه چگونگی ساخت طرح اولیه پروژه دارای اهمیت است. با بهبود مهارت‌های ارائه خود به وسیله فرازه نماها (elevations)، رندرها و بصری سازی‌های حرفه‌ای، می­توانید پروژه خود را با اطمینان خاطر در معرض نمایش قرار ‌دهید.

 

تجربه ارزشمند کار با بیم را به دست آورید.
رویت همان بیم نیست  بلکه برای بیم طراحی شده است. هم رویت و هم بیم برای آیندة شما بسیار مهم می‌باشند. رویت به طراحان کمک می‌کند که طراحی کنند، شبیه سازی کنند، بصری سازی کنند و بتوانند برای نفع بردن از مزایای داده­های مشترک با یک مدل بیم تعامل داشته باشند. امروز رویت را یاد بگیرید و با خاطرجمع، داده‌ها را با یک مدل بیم دست‌کاری کنید و ببینید که چگونه تغییر یک شی در مدل، به طور اتوماتیک بر روی طرح نیز منعکس می‌شود. این آسودگی خاطر در مورد چگونگی ارتباط داده‌های طراحی شما با هم، به شما مزیتی را نسبت به هم‌کلاسی‌ها و همکاران آینده شما که صرفاً با نقشه­های دوبعدی آشنایی دارند، می‌دهد.

یادگیری رویت

برای کارآموزی آماده شوید.
به دلیل اهمیت موضوع کارآموزی، دوباره به آن اشاره می‌کنیم. در دانشگاه، ممکن است شما تا سال سوم فرصت انتخاب درس اختیاری رویت را نداشته باشید، بااین‌حال در سال دوم شاید بتوانید یک دوره کارآموزی را که اتفاقاً نیاز به تجربه رویت دارد بیابید. این بدین معنی است که شما باید یادگیری نرم افزار رویت را از همان سال اول آغاز کنید تا برای چنین فرصت‌های کارآموزی آماده باشید. دوره های کارآموزی بیشتر به‌معنای تجربیات و ارتباطات  بیشتراست که در نتیجه فرصت­های بیشتری را برای بعد از فارغ‌التحصیلی ایجاد خواهند کرد.

 یادگیری رویت

پتانسیل‌های طراحی خود را حداکثر کنید.

به عنوان یک آرشیتکت، وظیفه نهایی شما حل مسائل است. شمایاد خواهید گرفت که چگونه این مسائل را  به وسیله اجزای ساختمانی هوشمند رویت به طور مؤثر و با نتایج بهتری حل نمایید تا دقت و صحت راه­حل افزایش یابد. هم­چنین شما می‌توانید از ارتباطات دوطرفه رویت برای انعکاس اتوماتیک تغییرات درون مدل استفاده نمایید و با کاربران متعددی که هم‌زمان در حال کار بر روی همین مدل می‌باشند همکاری داشته باشید. نتایج بهتر به معنی پرتفوی قوی‌تر است که فرصت‌های بیشتری را در آینده شغلی شما در اختیارتان قرار می‌دهد. و با تجربه کار با رویت، به راحتی می­توانید از عهده دیگر نرم­افزار­های طراحی برآیید، که باعث انعطاف­پذیری شما شده و می­توانید تمرکز خود را روی بهتر کردن پروژه بگذارید.

می‌خواهید رویت را یادبگیرید اما نمی دانید چطور؟ نرم‌افزارهای طراحی حرفه‌ای گران هستند اما شما به عنوان یک دانشجو می‌توانید به لایسنس سه ساله رایگان  رویت آرکیتکچر از اتودسک دسترسی داشته باشید. آموزش‌های پروژه محور دیجیتالی می‌توانند برای آغاز کسب تجربه به شما کمک کنند تا پیشگام کلاس خود باشید،  فرصت فوق­العاده­ای برای کارآموزی گیر بیاورید و یا اشتیاق خود را برای طراحی، با نرم­افزار طراحی پیشرو در صنعت پیگیری کنید.

همچنین میتونید سری به مقاله های بخش رویت سایت طراح شید بزنید یا محصولات آموزشی مارو از فروشگاه تهیه کنید
تا اخر خط با شما هستیم…

( یادگیری نرم افزار رویت )