دستورات کاربردی اتوکد همیشه در حال بهبود است. گاهی اوقات این به روز رسانی ها و تغییر در دستورات کاربردی اتوکد بزرگ و چشمگیر است. اما حتی بزرگترین و پر زرق و برق ترین ابزار جدید AutoCAD 2017 بر هر کاربری تاثیر نخواهد گذاشت و شما احتمالا از این ابزار هر روز استفاده نمی کنید. اگر استفاده از AutoCAD برای شما مانند تنفس باشد پس می خواهید در مورد به روز رسانی هایی که تجربه روزانه خود را از AutoCAD روشن می کنند بدانید. بنابراین ما اینجائیم تا به شما که در مورد پیشرفت های روزمره دستورات کاربردی اتوکد که به شما کمک می کنند تا هر وقت که در برنامه هستید خیلی راحت تر نفس بکشید بگوئیم. در این آموزش اتوکد امروز، در قسمت اول از این سری پنج بخشی به Revision Clouds، Copy و Quick Move and Copy نگاه می کنیم. همچنین می‌توانید انجام پروژه اتوکد خود را به طراحان طراح شید واگذار کرده و با خیال راحت به انجام دیگر امور پروژه خود بپردازید.

دستورات کاربردی اتوکد Revision Clouds

اگر Revision Clouds را رسم کنید، دوست خواهید داشت که REVCLOUD به روز شده ای داشته باشید که از قالب های مستطیل شکل، چند ضلعی و دست ساز و شئی خطی از فرمان را پشتیبانی کند.  با استفاده از فن آوری های جدید دستورات کاربردی اتوکد  ویرایش Revision Clouds بسیار ساده تر از این کمانهای کشیده و طویل است.

دستورات اتوکد

 دستورات اتوکد

نکته طلایی! پیش فرض مورد نظر خود را با REVCLOUDCREATEMODE تنظیم کنید .

توجه: تنظیمات REVCLOUDGRIPS را خاموش کنید تا رفتارهای قبلی را بازگردانید.

دستورات کاربردی اتوکد Copy

از آرایه دستی در فرمان کپی برای ایجاد آرایه خطی (غیر وابسته) در fly استفاده کنید. حتی یک گزینه Fit وجود دارد که به شما اجازه می دهد بین دو نقطه آرایه قرار دهید!

دستورات اتوکددستورات اتوکد

 

دستورات کاربردی اتوکد Quick Move and Copy

آیا نیاز به Quick Move and Copy اشیاء دارید؟ پس ابتدا اشیا را انتخاب کنید، سپس راست کلیک کرده و دکمه راست موس را نگه دارید. هنگامی که شما اجازه دهید، گزینه های زیر نشان داده خواهد شد.

دستورات اتوکد