سیم کشی تیرهای چراغ برق در اسکچاپ

در این آموزش به موضوع مهم و زجر آور سیم کشی تیرهای چراغ برق در اسکچاپ خواهیم پرداخت که برای دانشجویان و شاغلان در رشته ی شهرسازی یکی از دغدغه های اساسی میباشد ولی با روشی که شما خواهیم آموخت خواهید دید که با یک پلاگین ساده چطور میشه از پس این کار بر اومد. از قابلیت های جالب این پلاگین اینه که دیگه نیاز نیست طول سیم و یا شیب افتادگی سیم رو محاسبه کنید و این پلاگین خودکار با توجه به فاصله ی تیرها با یکدیگر کابل ها رو براتون رسم میکنه. فقط کافیه که به درستی جای کابل ها رو قرار بدید.

سیم کشی تیرهای چراغ برق در اسکچاپ

در ابتدا خیابان و مبلمان مورد استفاده در طرح را به مدل شهریمون وارد میکنیم و بعد از جدول کشی و فیکس شدن دیگر مبلمان ها به سراغ تیرها خواهیم رفت. دقت بکنید که در ابتدا همه ی کارها انجام بشه بعد سراغ فیکس کردن مکان تیرها برید چون این فرآیند اصولی تر هستش. بعد از فیکس شدن جای تیرها میتونیم فرآیند سیم کشی رو آغاز کنیم. دقت کنید که فاصله ی اصولی تیرها رو رعایت کنید که این فاصله در شهرسازی اصولا بین ۱۰ تا ۱۵ متر قرار داده میشه که در تصویر زیر میتونید حد فاصل آنها را مشاهده کنید:

سیم کشی تیرهای چراغ برق در اسکچاپ

پلاگین Wire Tool

خوب بعد از جانمایی تیرها نوبت به این میرسه که بین اونها سیم ها رو بکشیم پس میریم سراغ پلاگین محبوب این کار یعنی پلاگین Wire Tool که به وسیله ی این پلاگین میتونیم به راحتی و با یک کلیک سیم ها رو خیلی اصولی بکشیم.

پس براین کار زوم میکنیم و به محل اتصال سیم های تیر میرویم و با کلیک کردن روی پلاگین میتونیم سر سیم رو هر جایی که مد نظرمون هست قرار بدیم و سر دیگش رو هم با کلیک دوم قطع کنیم:

سیم کشی تیرهای چراغ برق در اسکچاپ

اتصال کابل ها به تیر

در نهایت با اتصال تمامی سیم ها به تیر چراغ برق میتونیم تصویر زیر رو داشته باشیم که همونجور که میبینید پلاگین به صورت خودکار و محاسبات ارتفاعی و فاصله دو تیر نسبت به هم اقدام به کابل کشی بین اونها کرده است:

سیم کشی تیرهای چراغ برق در اسکچاپ

خوبه که بدونید این پلاگین فقط در کابل کشی ها کاربرد نداره بلکه در بسیاری از مدل ها کاربرد خواهد داشت. برای مثال فرض کنید میخواید طناب رخت رو رسم کنید و حتی قلاده های حیوانات رو میتونید با این پلاگین به راحتی رسم کنید و باز هم تاکید میکنیم فقط کافیه که ارتفاع و فاصله مورد نظرتون رو اعمال کنید و خودکار رسم خواهد شد.

برای دانلود این پلاگین میتونید به مخزن Extention Warehouse برید و سرچ کنید و دانلود کنید. در غیر این صورت میتونید در زیر این پست اقدام به دانلود این پلاگین کنید.

دانلود پلاگین

امید ابوالحسنی

امید ابوالحسنی

همیشه به دنبال این بودم که یک گنجینه ی بزرگ از طراحی تهیه و فراهم کنم خوشحالم که امروز نتیجه سالها زحمتم رو با یک تیم قوی مثل طراح شید دارم میگیرم...
این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

مقالات مرتبط

به جامعه میلیونی ما بپیوندید!

حرفه‌ای بودن زیاد سخت نیست، به شرطی که انتخاب خوبی داشته باشی. اگه انتخابت ما هستیم ایمیلت رو وارد کن تا جدیدترین پلاگین‌های وردپرس رو در اختیارت بگذاریم.

پلاگین وردپرس

info@tarahshid.com

خدمات ما

 • خرید پلاگین وردپرس اصل
 • طراحی سایت هوشمند
 • پکیج خرید عمده پلاگین
 • خدمات حرفه‌ای سئو

قوانین ما

 • قوانین
 • شکایات
 • چشم انداز

خانواده ما

 • درباره ما
 • تماس با ما
 • نویسندگی
 • تبلیغات
حساب کاربری جدید
ریست کردن رمز ورود