آموزش ورودی فایل های دیگر نرم افزارها و وارد کردن آنها در اسکچاپ

در این جلسه از آموزش اسکچاپ ،  سه بعدی کردن فایل اتوکد در اسکچاپ را خواهیم آموخت و خواهیم آموخت که چگونه فایل نقشه ی طراحی شده یا اصطلاحا پلان طراحی مون رو به محیط اسکچاپ وارد کنیم و به سه بعدی سازی آن بپردازیم.
در ابتدای این مطلب باید خدمتتون عرض کنم این قابلیت در نسخه ی Pro قرار داده شده است و هر نسخه ای نمیتواند اقدام به import داده های dwg و dxf بپردازه که نسخه ی pro اسکچاپ هم قیمتی معادل ۲٫۵ میلیون تومان هستش برای همین باید فکر راه چاره ای باشیم و اونم اینه که یا با کرک سالم اسکچاپتون رو نصب کنید یا فایل نقشه تون رو به کمک فرمت های رایگان اسکچاپ وارد محیط نرم افزار کنید.
در ابتدا آموزش برای کسانی که با کرک مناسب تونستند نرم افزارشون رو بالا بیارند:
خوب شما دسته ای هستید که خوش شانسید چون با طراح شید آشنا شدید و میتونید از کرک سالم و رایگان اسکچاپ استفاده کنید. در صورت استفاده از این کرک به منوی فایل رفته و روی گزینه import کلیک میکنیم

 

 

پس از کلیک روی import با صفحه ی زیر رو به رو خواهیم شد که در این قسمت میتوانیم انواع فایل های سه بعدی دیگر نرم افزار ها را به محیط اسکچاپ وارد کنیم ولی در این آموزش فایل DWG که فرمت رایج اتوکد میباشد مد نظر ما میباشد:

 


در این قسمت با انتخاب فایل مورد نظرمون و قرار دادن گزینه فرمت روی Autocad آماده ی ورود فایل DWG به اسکچاپ خواهیم شد ولی قبل از پایان این مرحله گزینه ای به نام options وجود دارد که با کلیک روی آن به پنجره ی option خواهیم رفت

در اینجا با چندین گزینه روبرو هستیم که همه ی تیک ها را میزنیم به این علت که مقیاس طراحی شده در اتوکد با همان مقیاس در اسکچاپ وارد شود و میتوان unit مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

 


پس از انتخاب و import فایل مورد نظرتون در مقیاس مورد نظر به محیط سه بعدی اسکچاپ وارد میشود

 

 


پس از ورود پلان میتونیم به سه بعدی سازی مدل مورد نظرمون به سادگی بپردازیم که شما با گذروندن سلسله کلاس های آموزش اسکچاپ در سایت طراح شید به راحتی به این امر خواهید پرداخت.