حتماً همه شما در سایت طراح شید با آموزش اتوکد آشنا شده اید. در این مطلب قصد داریم تا 8 مورد از نکات اتوکد 2014 را شرح دهیم تا با استفاده از آن بتوانید مهارت های خود را در این نرم افزار ارتقا دهید. دستورات چاپ سه بعدی ، تصویربرداری واقعی، متغیرهای سیستمی و موارد دیگر از جمله این نکات اتوکد هستند.

آموزش اتوکد ۲۰۲۰پیشرفت های قابل توجهی در قابلیتهای قدیمی اتوکد 2014 وجود دارد. ویژگی هایی از قبیل پشتیبانی برای چاپ سه بعدی ، خط فرمان در این نسخه(2014) بهبود قابل ملاحظه ای داشته است ، به طوری که کار با ان راحت تر شده است و در چرخه کاری کاربران به طور یکپارچه قرار گرفته است .

ویژگی های دیگر از قبیل  پارامترهای دید و قابلیت تصحیح خودکار بهتر شده است، ممکن است کوچک تر به نظر بیایند ، اما آنها به درخواست های کاربر جواب داده و هنوز برای کمک به ایجاد چرخه کاری سریع استفاده می شود .

همچنین قابلیت  جدیدی در این نسخه اضافه شده که کاربران را به AutoCAD 360 متصل می کند و کاربران می توانند به آسانی فایل های شخصی را به کتابخانه های موبایل شان آپلود می کنند .

یکی از جامعترین امکانات یعنی آپلود تصویربرداری واقعی (Reality Capture) و اسکن لیزری نیز در نسخه 2014 اضافه شده است . بیایید ببینیم چگونه AutoCAD 2014 همه ی پیش نویس های ما را تغییر داد، همانطور که ما مشتاقانه به پیشرفت های جدید و اصلاحاتی که در AutoCAD 2015 می آیند، پیش می رویم.

نکات اتوکد

نکته 1: متغیرهای سیستمی

تعداد زیادی متغیرهای سیستمی در اتوکد وجود دارند که می توانید به آسانی از آنها استفاده کنید ، اما دو متغیر PEdit Accept  و Taskbar command  برای طراحی خیلی مفید هستند .

متغیر اولی اجازه می دهد خطوط دیگر (انواع خطوط) را به polyline  ها تبدیل کنید که این کار را با تنظیم متغیر PEdit Accept به مقدار 1 انجام می شود .با تنظیم Taskbar  به 1، می توانید به آسانی یکی از چندین طراحی هایی که هم اکنون باز کردید را ببینید.اطلاعات تکمیلی را از Lynn Allen  از شرکت Autodesk  و CADalyst ببینید .

نکته 2: قابلیت خروجی گرفتن  راحت از اتوکد به فتوشاپ 

نکات اتوکد و یکی از بهترین نکات آن ! چندین روش برای گرفتن خروجی از یک طراحی اتوکد به فتوشاپ وجود دارد ، اما یکی از آسانترین انها استفاده از دستور Pin Screen  است . برای یادگیری سریع و راحت ساخت فایل های تصویری از طراحی های اتوکد به EEProgrammer مراجعه کنید .

نکته 3: چطور از قابلیت تصحیح خودکار در خط فرمان استفاده کنیم

یکی از نکات اتوکد 2014 این است که شاهد چندین پیشرفت در قسمت خط فرمان هستیم .

قابلیت تصحیح خودکار به ظور خودکار در این نسخه فعال است . همچنین در این نسخه در قسمت جستجو از قابلیت تکمیل کننده خودکارAutocomplete  استفاده می کند . مطالب بیشتر را در AutoCAD Insider  ببینید.

برخی از نکات اتوکد 2014

نکته 4: دستورات جدید چاپ سه بعدی

در حالی که اتوکد از فایل های stereolithography  از نسخه 2010 پشتیبانی می کرد، اما هیچ وقت به راحتی چاپ سه بعدی در نسخه 2014 نبود .دستور چاپ سه بعدی به طور مستقیم از فضای کاری سه بعدی قابل انجام است و می توانید طراحی های اتوکد تان را برای چاپ سه بعدی فرمت بندی کنید .

همچنین یک سری از راهنما و  سرویس هایی را برای توضیح چگونگی جلوگیری از اشتباهات  رایج در چاپ سه بعدی فراهم کرده است .شما می توانید ابعاد خروجی را اصلاح کنید .اطلاعات بیشتر را از Majenta uk  ببینید .

 نکته 5: آپلود آسان به اتوکد360 :

اتوکد 360( اتوکد ws هم گفته می شود ) یک برنامه برای موبایل است که به کاربران اجازه می دهد که فایل های اتوکد با فرمت DWG را از هر جایی ببینند.ابزارهایی در اتوکد 2014 هستند که اجازه می دهند به آسانی فایل های با فرمت DWG را  به اکانت AutoCAD 360  آپلود کنید به علاوه می توانید فایل های حاول اطلاعات مانند صفحات گسترده(فایل های اکسل) و فایل های تصویری خودتان را هم آپلود کنید .

آپلود آسان به اتوکد 360

نکته 6: capture  واقعی

نکات اتوکد میرسه به Reality capture  اجازه می دهد با استفاده از یک لیزر سه بعدی عملیات اسکن را انجام داده و آنرا به به یک صفحه طراحی در اتوکد متصل کنید .Autodesk Recap  که همراه با اتوکد 2014 عرضه شده یک برنامه مستقل است که برای آپلود کردن اسکن ها از اسکنرهای لیزری FARO,LiDAR یا منابع دیگر استفاده می شود .همچنین می توانید از فضای ابری هم فایل های تان را ضمیمه کنید .

فایل های وارد شده ( import شده ) در یک پروژه اسکن نمایش داده شده اند و این نماها می توانند به یک فایل اتوکد با فرمت DWG ضمیمه شوند .

نکته 7: PDF ها در اتوکد 2014

آیا می خواهید یک pdf  را آپلود کنید تا طراحی اتوکدتان را شروع کنید ؟ پس به سزاغ یکی دیگر از نکات اتوکد میریم.

هنوز هم از صفحات چندگانه و آپلود آن در اتوکد 2014 پشتیبانی می شود .

ابزارهای کار با pdf  به طور خودکار اپلود شده اند اطلاعات بیشتر را  در AutoCAD Exchange  ببینید .

نکته 8: استفاده از قابلیت مشاهده (visibility) برای ایجاد بلوک های تغییرپذیر

با استتفاده از پارامتر visibility  می توان بلوک های دینامیک و پویایی در اتوکد 2014 ایجاد کرد که بسته به نیاز شما تغییر کند .