آیا شما از دوست داران آموزش اتوکد هستید ولی احساس میکنید که نیازمند دانستن مرزها می باشد ؟ فکر می کنید که اجسامی وجود دارند که مطلقا متفاوت با اندازه های مد نظر شماست ؟ برای شما چند نکته سریع و ترفند اتوکد اشاره می کنیم.

آموزش اتوکد ۲۰۲۰ترفند اتوکد

1- ترفند اتوکد “خطوط اندازه”

اگر چند خط اندازه متقاطع دارید , نیازی به منقطع کردن آنها بصورت دستی ندارید .

شما می توانید از دستورDimbreak استفاده کنید تا برش های هوشمندی برای خطوط اندازه مورد نظر ایجاد کنید.

آیا نیازمند به مرتب کردن فاصله های خطوط اندازه دارید ؟ از دستور Dimspace استفاده کنید .

دستور Dimjogline به شما امکان مختصر کردن اندازه گذاری های طولانی را با حفظ موقعیتشان را می دهد.

 

2- تعیین مرزها

تعیین مرزها با استفاده از خطوط دقیق پلی لاین به شما امکان هاشور زدن همان محدوده را می دهد تا بتوانید مساحت آنرا محاسبه و مدل سه بعدی ایجاد کنید .

3-جستجوگر محتوای Autodesk  

از نوار بخش افزونه ها به قسمت پانل محتوا (Content ) بروید و ابزار جستجوگر محتوا (Content Explorer ) را باز کنید. نوار جستجوی بصری به شما امکان می دهد تا تمام موارد مورد نظر را جستجو کنید ؛ لایه ها , متن ها , هر جایی که کلمه مورد نظر به همراه آن در محتوا موجود باشد . همچنین جستجوی متن , در داخل نقشه نیز امکانپذیر است. 

4- سهولت درایجاد فایل های PDF

دکمه بزرگی برای خروجی گرفتن با فرمت PDF در نوار ابزار های اتوکد 2010 و بعد از آن وجود دارد . اگرچه راه های ساده قابل اتکایی در گرفتن خروجی خودکار و ایجاد فایل های PDF در نوار ابزار ” خروجی ” (export ) اتوکد موجود است . خروجی های PDF را می توانید با رزولوشن مورد نظر و سفارشی سازی واقعی انجام دهید .

5- انتقال اطلاعات نقاط ابری (Point Cloud ) به اتوکد

قبل از AutoCAD 2011, تنها AutoCAD Civil 3D  قابلیت ورود نقاط ابری را داشت . نه از آن پس ! برای انتقال نقاط ابری به اتوکد , به قسمت insert بروید و از آنجا اطلاعات نقاط ابری را فراخوانی کنید . توسط نقاط ابری میتوان هزاران عوارض زمین و جزییات ساختمانی را به پروژه طراحی اتوکد وارد کرد.

هیچ تصویری از این دستورها نشون داده نمیشه اگه گفتید چرا؟‌ چون نیازه که خودتون اونها رو تمرین کنید. به همین سادگی به همین خوشمزگی !