اتوکد نرم افزار بسیار پرکاربردی است که تقریبا درهمه ی رشته های دانشگاهی نقش دارد و همه ی دانشجویان و دانش آموزان به نوعی با آن در ارتباط هستند. این که چگونه می توانیم از اتوکد در صنعت استفاده کنیم موضوع بحث ما است و در ادامه به این خواهیم پرداخت که کاربرد اتوکد صنعتی چیست. با ما در این مقاله همراه باشید.

کاربرد اتوکد صنعتی

یکی از کاربردهای اتوکد بدون شک در صنعت است. شما می توانید با اتوکد صنعتی نقشه های سه بعدی علاوه بر دو بعدی رسم کنید در نتیجه همین ویژگی این نرم افزار را از سایر نرم افزار ها جدا می کند. بسیاری از ما فکر می کنیم برای آنکه بتوانیم در صنعت نقشه بکشیم باید لیست زیادی از نرم افزارهای مورد استفاده در صنعت را یاد بگیریم در صورتی که در خیلی از مواقع استفاده از نرم افزار اتوکد و افزونه های آن می تواند به سادگی کار را برای ما هموارکند.  اتوکد کاربردهی زیادی در صنایع مختلف دارد. در صنعت مکانیک، مکاترونیک، عمران و حتی برق. شاید برای شما که رشته ی برق خوانده اید این مطلب عجیب باشد اما اتوکد الکتریکال مخصوص مهندسان برق طراحی شده است و شما می توانید نقشه مدارها را نیز از این به بعد با اتوکد نمایش دهید. چه در صنعت و چه در ساختمان اتوکد الکتریکال می تواند بسیاری از نیازهای شما را برطرف کند.

چرا اتوکد کاربرد های فراوانی دارد

اتوکد بسیارکاربردی است. از دلایل که اتوکد کاربردهای فروانی دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سادگی و کاربر پسندبودن اتوکد

اتوکد با تمام کارهای پیچیده ای که می تواند برای ما انجام دهد بسیار یادگیری ساده ای دارد و با کمی وقت گذاشتن در این کارشما می توانید حرفه ای شوید نیاز نیست که ساعت ها و ماه ها کلاس بروید نا این نرم افزار را یاد بگیرید. سعی کنید بیست درصد از اتوکد صنعتی را یاد بگیرید و در آن حرفه ای شوید. نرم افزار اتو کد نیز از قاعده ی بیست هشتاد پیروی می کند یعنی بیست درصد از دستورات و امکانات اتوکد هشتاد درصد کار ما را راه می اندازد.

اتوکد صنعتی

گستردگی اتوکد

اتوکد بسیار گسترده است. تقریبا این نرم افزار الان در همه ی رشته های مهندسی دانشگاهی حرف اول را می زند. حتی در رشته هایی مانند برق که از ابتدا حضور نداشته است هم وارد شده است. اتو کد الکتریکال می تواند به این نیاز ها پاسخ دهد.

تبلیغلات وسیع

نقش تبلیغات گسترده را نمی توان انکار کرد هر محصولی که بتواند تبلیغات موثری داشته باشد می تواند بسیار پیشرفت کند شاید نرم افزارهایی در دنیا با شند که بسیار از اتوکد بهتر هستند اما این نرم افزارها نتوانستند به اندازه اتوکد معروف شوند و نظرات کاربران را به خودشان اختصاص دهند

تازه بودن و خلاقیت

یکی از دلایلی که این نرم افزار این همه کاربرد دارد و هنوز هم سر زبان هاست تازه بودن و خلاقیت آن است. اتوکد توانسته است همیشه خود را به روز نگه دارد با وجود پیشینه ای که این نرم افزار دارد و نرم افزار قدیمی است اما خودش را مدام به روز کرده است تا توانسته باشد هنوز هم بر سر زبان ها بماند.

چگونه اتوکد کار ما را در صنعت آسان تر می کند؟

اتوکد صنعتی می تواند کار شما را بسیار آسان کند به این دلیل که با ارائه یک نقشه واضح و دقیق شما می توانید بهترین راه حل را پیشنهاد بدهید. یک نقشه مناسب میتواند به درک مسئله و یا کاری که شما انجام داده اید بسیار کمک کند و از اینرو شما را یک گام جلوتر از کسانی قرار دهد که بدون نقشه خاصی عمل می کنند. در مقاله ی تولید محتوای الکتریکال به فرق یک برقکاری که ساختمان را با نقشه برقکشی می کند و برقکاری که بدون نقشه کشی این کار را انجام می دهد توضیح دادیم. حال وقت این است که برقکار های ما یا کسانی که در صنعت این کار را انجام می دهند به نقشه کشیدن رو بیاورند.

اتوکد تاسیسات

اتوکد صنعتی را چگونه یاد بگیریم؟

بهترین راه برای یادگیری اتوکد صنعتی می تواند این باشد که ابتدا صنعتی را که مد نظرتان است را مشخص کند مثلا اگر در صنعت مکانیک خودرو کار می کنید یا صنایع دیگر باید به طور تخصصی ابزار های آن صنعت را ابتدا یاد بگیرید تا در این کار سریع تر پیشرفت کنید قانون هشتاد بسیت را هرگز فراموش نکید و به یاد داشته باشید برای موفق شدن در کار باید سریع عمل کنید سعی کنید از کسانی که این کار را سریع یاد گرفته اند کمک بگیرید و از آن ها الگو برداری کنید تا سریع تری موفق شوید.

چگونه اتوکد صنعتی حرفه ای شویم؟

برای اینکه در این کار حرفه ای شوید باید آموزش های تخصصی ببینید و بعد از دیدن آموزش های تخصصی بهتر است که تمرین کنید همیشه تمرین کردن به کار شما خواهد آمد  و باعث خواهد شد که در این کار حرفه ای شوید می توانید برای انگیزه بیشتر اینکار را به صورت پروژه ای قبول کنید و برای دیگران انجام بدهید تا کم کم در این کار حرفه ای تر شوید. به یاد داشته باشید که باید از پروژه های سبک تر شروع کنید و به پروژه های سخت تر برسید اگر از همان ابتدا بخواهید که سریع عمل کنید نمی توانید موفق شوید و دلزده خواهید شد . کمی صبور باشید و خیلی عجله نکنید.

یک اتوکد کار حرفه ای از کجا استخدام کنیم؟

اگر نمی خواهید که از خودتان اتوکد یاد بگیرید بهتر است که یک اتوکد کار حرفه ای را استخدام کنید تا برایتان کارها را انجام دهد اگر کارهای بسیار پیچیده ای ندارید به شما پیشنهاد می کنم که سراغ افراد حرفه ای نروید و از کسانی که کارشان را تازه شروع کرده اند استفاده کنید چون این گونه افراد معمولا در ابتدای راه هستند و دستمزد کمتری برای کارها می گیرند. در این صورت شما هم یک فرصت به این دوستان داده اید تا آن ها هم پیشرفت کنند و در ادامه همین افراد را می توانید برای خودتان استخدام کنید. از که مقاله اتوکد صنعتی را مطالعه کردید سپاسگزارم و پیشنهاد می‌کنیم آموزش اتوکد ما را هم مورد مطالعه قرار بدید.