تجربه می‌تواند در طول سال‌ها تاثیر زیادی بر در آمد شما داشته باشد. هر چه بیشتر بر چندین رشته تخصص داشته باشید، طبعا به کارفرمایان بالقوه تبدیل می‌شوید. کارکنان در سطح ورودی معمولا حقوق و دستمزد کمتری را نسبت به کارکنان با تجربه دریافت می‌کنند. از طریق بسته‌های آموزشی اتوکد طراح شید تخصص بیشتری را در خود ایجاد می‌کنید در نتیجه تجربه شما بطبع بیشتر می‌شود و می‌تواند بر حقوق شما تأثیر بگذارد. بسته‌های آموزشی اتوکد طراح شید بهترین راه برای پیشرفت در یک شغل حرفه‌ای است. فناوری همواره پیشرو است، بدین معنی که نرم افزار اتوکد همواره در حال تغییر است. حفظ این تغییرات و به روز بودن آموزش نرم‌افزار اتوکد طراح شید می‌تواند شانس شما را برای پیشرفت حرفه‌ای افزایش دهد. با طراح شید همراه باشید تا آموزش اتوکد را کامل فراگیرید.

اتوکد چیست؟

اتوکد یک برنامه نرم افزاری پیش نویس کامپیوتری دو بعدی و سه بعدی است که در معماری، ساخت و ساز و برای کمک به آماده سازی طرح‌های مهندسی دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای استفاده از نرم افزار اتوکد

نرم افزار اتوکد در مقیاس وسیعی توسط تعدادی از متخصصان مهندسی و شرکت‌ها برای برنامه‌های کاربردی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. شایع‌ترین کاربرد نرم افزار اتوکد طراحی و تدوین است. برخی از مزایای اجرای سیستم‌های اتوکد در شرکت‌ها عبارتند از:

۱. افزایش بهره‌وری طراح

نرم افزار اتوکد به طراح کمک می‌کند تا در تجسم محصول نهایی که باید ساخته شود و اجزای سازنده آن تسلط داشته باشد. همچنین به محصول می‌توان انیمیشن داده شود و که چگونگی کارکرد محصول را در طرح اجرایی نمایش دهد، در نتیجه به طراح کمک می کند تا در صورت لزوم بلافاصله تغییرات را انجام دهد. نرم افزار اتوکد کمک می کند تا طراح در تجزیه و تحلیل و مستند سازی بهترین ایده خود را ارائه دهد. تمام این عوامل به طور چشمگیری به بهبود بهره وری طراح کمک می کند که به طراحی سریع، هزینه طراحی پایین و زمان تکمیل پروژه کوتاه تر کمک می کند.

۲. بهبود کیفیت طراحی

با استفاده از نرم افزار اتوکد، متخصصان طراحي، تعداد زيادي از ابزارهايي را ارائه می‌دهند که به انجام تحليل کامل مهندسی طرح پيشنهادی کمک می‌کند. این ابزار همچنین به طراحان کمک می‌کند که تعداد زیادی از عوامل موثر را در نظر بگیرند. از آنجا که سیستم‌های اتوکد دقت بیشتری را ارائه می‌دهند، خطاها کمتر شده و منجر به طراحی بهتر می‌شوند. در نهایت، طراحی بهتر کمک می‌کند تا ساخت سریع‌تر و کاهش هزینه‌هایی را که ممکن است به علت طراحی نادرست رخ بدهد، کاهش داده شود.

۳. ارتباطات بهتر

قسمت مهم بعد از طراحی، ساخت طرح است. با استفاده از نرم افزار اتوکد است که نقشه‌های استانداردی را ارائه می‌دهد می‌توان به راحتی طرح‌ها ساخته شوند. نرم افزار اتوکد کمک می‌کند تا مستندات بهتر‌، اشتباهات طراحی کمتر و قابلیت خوانایی بیشتری داشته باشید.

۴. ایجاد اسناد طراحی

ایجاد مستندات طراحی یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی است و این امر می‌تواند به راحتی توسط نرم افزار اتوکد انجام شود. اسناد طراحی شامل هندسه و ابعاد محصول، قطعات آن و اجزای آن، متریال برای اجزاء و غیره است.

نرم افزار اتوکد

چرا آموزش اتوکد مفید است؟

همانطور که قبلا ذکر شد، داشتن مهارت‌های اتوکد در بازار کار امروز بسیار می‌تواند بر شغل شما تاثیر گذار باشد. بنابراین آموزش اتوکد به شما این امکان را می‌دهد که مهارت‌های خود را به سمت گسترش بازار کار رقابتی گسترش دهید. مشاغل زیادی وجود دارد که نیاز به دانستن نرم افزار CAD دارند.

به طور مثال

  • پیمانکاران: استفاده از نرم افزار مانند اتوکد برای تبدیل طرح به طرح‌های فنی. این نقشه‌ها می‌توانند برای ساخت سازه، ابزار و ماشین آلات استفاده شوند.
  • مهندسان: استفاده از نرم‌افزار اتوکد برای تولید طرح و مشخصات برای تولید و اصلاح قطعات مکانیکی یا سیستم‌ها.
  • معماران: استفاده از نرم افزار مانند Revit برای ایجاد طرح های طبقه و ترمیم طرح‌های سه بعدی در سازه‌ها آن‌ها می‌توانند از این نرم افزار برای تجزیه و تحلیل اجزای ساختمان و یکپارچگی ساختاری استفاده کنند.
  • طراحان: با استفاده از نرم افزار اتوکد برای ایجاد مدل‌های دو بعدی و رندرهای سه بعدی از طرح های خود استفاده می‌کنند.

و این‌ها همه مشاغلی نیست که به آموزش نرم افزار اتوکد نیاز دارند! ده‌ها صنایع اضافی وجود دارد که نیاز به مهارت های اتوکد برای پیشرفت صنعت خود دارند. بسته های نرم افزاری آموزشی اتوکد طراح شید می‌تواند باعث پیشرفت شغلی و در نتیجه درآمد بالاتر برای شما بشود. شما با این توضیحات داده شده متوجه شدید که چرا یادگیری نرم‌افزار اتوکد بسیار مهم و مفید است. این توضیحات به این معنی است که مهارت‌های اتوکد برای حرفه‌های تخصصی آینده چشم گیری دارد و شاید به همین دلیل است که امروزه بسیاری از مردم به سوی آموزش و یادگیری نرم فزار اتوکد قدم برداشته‌اند.

نرم افزار اتوکد

اما استفاده از بسته های آموزشی نرم افزار اتوکد طراح شید چه منافعی برای شما دارد؟

۱. با راهنمایی و آموزش منحصر به فرد با قالب نرم‌افزار اتوکد آشنا می‌شوید.

۲. همه چیز را که نیاز دارید درباره آموزش اتوکد یاد بگیرید در این بسته‌های یادگیری به شما آموزش داده می‌شود.

۳. از انواع دوره‌های به روز شده نرم افزار و دوره‌های آموزشی عالی، بهره‌مند خواهید شد.

۴. دوره‌های آموزشی نرم افزار اتوکد طراح شید برای کمک به شما در مورد نحوه استفاده از نرم‌افزار اتوکد به راحتی در دسترس هستند.

۵. این دوره‌ها بسته به آن‌چه که دنبال آن هستید متفاوت هستند. دوره‌های عمومی اتوکد به شما مفاهیم و تکنیک‌های اساسی در طراحی، دو بعدی و سه بعدی، مدل سازی و رندر را آموزش می‌دهد. همچنین دوره‌های پیشرفته اتوکد به شما آموزش می‌دهد که چگونه از نرم افزارهای خاص مانند SolidWorks، AutoCAD پیشرفته و Revit استفاده کنید.

آموزش نرم‌افزار اتوکد طراح شید یک گزینه برای افراد با هر سطح تخصصی از مبتدی تا متخصص است. شما می‌توانید از دوره‌هایی که در یک برنامه آموزشی با راهنمای حرفه‌ای است استفاده کنید.