اتودسک ۳۶۰ و اشتراک گذاری فایل ها و طراحی ها در آن

1 سال پیش

آیا تا بحال از Autodesk 360 استفاده کرده اید؟ این سرویس چند سال است که فعالیت می کند و Autodesk بسیاری از خدمات ابری را با برند۳۶۰ توسعه داده است. در این مقاله ویژگی اصلی آن را بررسی می کنیم.یعنی فضای ابری، نحوه به اشتراک گذاری فایل ها و طراحی ها. اتودسک ۳۶۰ در حقیقت یک سرویس فضای ابری در اختیار شما قرار می دهد. برای حساب های کاربری رایگان، ۵گیگابایت فضای ذخیره رایگان و برای حساب های پولی، ۲۵ گیگابایت فضا در اختیار شما قرار داده می شود.

اتوکد 360

اتودسک ۳۶۰ خدمات متعددی را ارائه می دهد. اما در این مقاله ما تنها در مورد به اشتراک گذاری فایل ها صحبت خواهیم کرد.

شما می توانید هر فایلی با هرفرمتی را با اتودسک ۳۶۰ به اشتراک بگذارید. یعنی به فایل هایی با فرمت نرم افزاری Autodesk محدود نیستید.

گزینه های اشتراک گذاری در اتودسک ۳۶۰

شما می توانید فایل های خود را با دسترسی شخصی و یا عمومی به اشتراک بگذارید. از به اشتراک گذاری خصوصی زمانی استفاده کنید که می خواهید تنها با افراد خاصی به اشتراک بگذارید. هر فرد باید حساب اتودسک ۳۶۰ داشته باشد تا بتواند به فایل شما دسترسی پیدا کند. اشتراک گذاری خصوصی سطوح دسترسی مختلفی دارد که در زیر می بینید:

اشتراک گذاری عمومی قابلیتی دارد که می توانید تعیین کنید افراد فایل های شما را دانلود کنند یا تنها بتوانند آن ها را با مرورگر خود مشاهده کنند. یک گزینه دیگر در این نوع اشتراک گذاری وجود دارد: Embed

چرا اشتراک گذاری در اتودسک ۳۶۰

چرا ما فایل های خود را با اتودسک ۳۶۰ به اشتراک می گذاریم و چرا آن ها را ایمیل نمی کنیم؟

  • برخی انواع فایل ها در ضمیمه ایمیل نمی توانند قرار بگیرند. برخی فایل ها به دلایل امنیتی منع می شوند.
  • ضمیمیه ایمیل از لحاظ سایز فایل محدودیت دارد. بارگذاری فایلی با سایز۳۰ مگابایت در ضمیمه ایمیل غیرممکن است.
  • دریافت کننده فایل ممکن است نرم افزار باز کردن فایل شما را نداشته باشد. اتودسک ۳۶۰ این امکان را در اختیار می گذارد که فایل طراحی خود را به اشتراک بگذارید و یک محیط برای مشاهده ی آن تعریف می کند. برای فایل های dwg، افراد همچنین می توانند به صورت آنلاین از طریق Autodesk 360 آن ها را ویرایش کنند.

برخی نمونه های به اشتراک گذاری فایل ها

این ها نمونه هایی از نحوه ی به اشتراک گذاری فایل ها در اتودسک ۳۶۰ است.

خواندن این مقاله را هم به شدت پیشنهاد می‌کنیم!
دستور Mirror در اتوکد

این یک فایل زیپ است که من آن را برای باز کردن پورت های مدیریت شبکه Autodesk ایجاد کرده ام(open NLM ports) . این فایلی برای باز کردن پورت های فایروال است که به مشتریان اجازه می دهد به مدیریت لایسنس شبکه Autodesk دسترسی داشته باشند.

من از اتودسک ۳۶۰ برای اشتراک گذاری آن استفاده می کنم چرا که فایل های batch معمولا توسط امنیت ایمیل منع می شوند.

اگر بر روی لینک کلیک کنید، دکمه ی دانلود را مشاهده می کنید.

اگر لینک را به فایل DWG خود به اشتراک بگذارید، یک محیط برای مشاهده ی آن باز می شود. شما می توانید نمای مدل و صفحات را در طراحی مشاهده کنید. همچنین می توانید روی آن حرکت کنید، زوم کنید و لایه ها را باز و بسته کنید.

یک گزینه جالب دیگر جاسازی طراحی در وبسایت است. این برای شما بسیار کاربردی خواهد بود اگر قصد داشته باشید طراحی خود را در پورتفلیو یا وبسایت شرکت قرار دهید.

مشکلات فایل های CAD

زمانی که یک فایل اتوکد را در اتودسک ۳۶۰ به اشتراک می گذارید باید دو فایل ایجاد کنید. یک فایل thumbnail و یک فایل DWF. چیزی که شما در مرورگرتان می بینید فایل اصلی CAD نیست بلکه یک فایل DWF است. شما باید قادر باشید که این فایل ها را مستقیما پس از آپلود آن ها به اشتراک بگذارید.

با اینحال، من متوجه شدم که این تنها برای فایل های DWF عمل می کند. شما می توانید فایل DWF را آپلود کرده و سریعا آن را به اشتراک بگذارید. اما زمانی که سعی کردم فایل های Inventor و Revit را آپلودکنم، هنگام ایجاد thumbnailوDWF با مشکل مواجه شد. لیست فایل هایی که پشتیبانی می شوند وسیع است اما شاید Autodesk 360 هنوز راه زیادی در پیش دارد.

پس اگر قصد دارید طراحی Revit یا Inventor خود را برای مشاهده به اشتراک بگذارید، باید کار دیگری انجام دهید: یک فایل DWF ایجاد کرده و آن ها را آپلود کنید. سپس آن را به جای فایل CAD به اشتراک بگذارید.

نتیجه گیری

فضاهای ابری زیادی وجود دارد که کار مشابهی انجام می دهند. مثل Dropbox ، Microsoft OneDriveیا Google Drive.

بهرحال، اتودسک ۳۶۰ ویژگی هایی مختص فرمت CAD دارد. به خصوص برای نرم افزار Autodesk. هنوز بسیار محدود است اما من معتقدم که در آینده پیشرفت زیادی خواهیم دید.

لطفا امتیاز دهید
۰
Avatar
نویسنده مطلب مهناز جلدی

بدون دیدگاه