ثبت نام

آموزش مدلسازی و طراحی توپ فوتبال در تری دی مکس

vollyball-ball-3dmax-design
ب

در  آموزش مدل سازی توپ در تری دی مکس شما یک بار توپ فوتبال را مدل سازی کردید . این بار شما یاد خواهید گرفت که چگونه یک توپ والیبال سه بعدی را در محیط ۳DMax  طراحی کنید. بیایید آموزش تری دی مکس این جلسه را شروع کنیم:

توپ در تری دی مکس

 

گام اول

برای شروع مدل سازی توپ در تری دی مکس ابتدا برنامه ۳DMax را باز کنید. از Create، Geometry، گزینه ی Box را انتخاب کنید . علامت به علاوه روی کیبورد را فشار دهید تا آن را گسترش دهید. از انجا، عرض، طول و ارتفاع را روی 50 سانتی متر تنظیم کنید. در منوی Parameters، طول، عرض و ارتفاع را 3 قرار دهید و روی Create کلیک کنید. در مرکز شبکه یک باکس ایجاد می شود.

توپ در تری دی مکس

گام دوم  

روی باکس کلیک راست کنید و Convert to>Convert to editable poly را دنبال کنید.

توپ در تری دی مکس

گام سوم 

در سربرگ Tab، به حالت انتخاب Polygon بروید. 3 چندضلعی که من در تصویر انتخاب کرده ام را انتخاب کنید. بر روی Detach کلیک کنید، مربع Detach as Element را فعال کنید و روی ok کلیک کنید. باکس ما 6 وجه دارد، بنابراین 18 بار باید این کار را نجام دهید(هر وجه 3 بار). در تصویر بعد می توانید تنها 3 وجه را ببینید، پس همین کار را برای 3 وجه دیگر هم انجام دهید.

نکته: در گوگل تصویر یک توپ والیبال را سرچ کنید تا ببینید وجوه چگونه ترکیب می شوند.

توپ در تری دی مکس

گام چهارم 

از لیست Modifier، یک Mashsmooth modifier اضافه کنید و Iterations را به 2 یا 3 تغییر دهید. من برای داشتن نتیجه ای هموارتر 3 را انتخاب کردم.

توپ در تری دی مکس

گام پنجم

یک modifier دیگر اضافه کنید، این بار Spherify اضافه کنید.

توپ در تری دی مکس

گام ششم 

حال یک modifier نوع Edit poly اضافه کنید. حالت انتخاب Polygon را انتخاب کرده، روی Ctrl+A فشار داده و تمام چندضلعی ها را انتخاب کنید. سپس روی مربع کنار Bavel کلیک کنید. ارتفاع Bavel را به 0.2 سانتی متر تغییر داده و Outline را به -0.2 سانتی متر تغییر دهید.

توپ در تری دی مکس

گام هفتم 

به عنوان آخرین مرحله ی آموزش مدل سازی توپ در تری دی مکس ، یک Meshsmooth Modifier دیگر اضافه کنید و Subdivision Method را به Quad Output تغییر دهید. Iterations را 1 قرار دهید.

توپ در تری دی مکس

نتیجه نهایی مدل سازی توپ در تری دی مکس :

توپ در تری دی مکس

اگر در مورد این آموزش مدل سازی توپ در تری دی مکس مشکلی دارید، از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طــراح شـــید

طراح شید سال ۱۳۹۵ با هدف به وجود آوردن محلی مطمئن برای یادگیری با تیمی قدرتمند و آگاه آغاز به کار کرد. هدف این گروه پر کردن خلاء بین محیط آموزشی و محیط کاری بود. زیرا که دانش آموختگان مراکز آموزشی کشور با داشتن علم تئوری خوب، قادر به فعالیت در شرکت ها و سازمان ها نیستند. در واقع هدف، آموزش این دانش آموختگان و صد البته علاقه مندان به دنیای طراحی برای لذت بردن از طراحی و علم کاربردی جهت استفاده در محیط کار هستش.

گواهی ها: