آموزش مدلسازی و طراحی توپ فوتبال در تری دی مکس

در  آموزش مدل سازی توپ در تری دی مکس شما یک بار توپ فوتبال را مدل سازی کردید . این بار شما یاد خواهید گرفت که چگونه یک توپ والیبال سه بعدی را در محیط ۳DMax  طراحی کنید. بیایید آموزش تری دی مکس این جلسه را شروع کنیم:

توپ در تری دی مکس

 

گام اول

برای شروع مدل سازی توپ در تری دی مکس ابتدا برنامه ۳DMax را باز کنید. از Create، Geometry، گزینه ی Box را انتخاب کنید . علامت به علاوه روی کیبورد را فشار دهید تا آن را گسترش دهید. از انجا، عرض، طول و ارتفاع را روی ۵۰ سانتی متر تنظیم کنید. در منوی Parameters، طول، عرض و ارتفاع را ۳ قرار دهید و روی Create کلیک کنید. در مرکز شبکه یک باکس ایجاد می شود.

توپ در تری دی مکس

گام دوم  

روی باکس کلیک راست کنید و Convert to>Convert to editable poly را دنبال کنید.

توپ در تری دی مکس

گام سوم 

در سربرگ Tab، به حالت انتخاب Polygon بروید. ۳ چندضلعی که من در تصویر انتخاب کرده ام را انتخاب کنید. بر روی Detach کلیک کنید، مربع Detach as Element را فعال کنید و روی ok کلیک کنید. باکس ما ۶ وجه دارد، بنابراین ۱۸ بار باید این کار را نجام دهید(هر وجه ۳ بار). در تصویر بعد می توانید تنها ۳ وجه را ببینید، پس همین کار را برای ۳ وجه دیگر هم انجام دهید.

نکته: در گوگل تصویر یک توپ والیبال را سرچ کنید تا ببینید وجوه چگونه ترکیب می شوند.

توپ در تری دی مکس

گام چهارم 

از لیست Modifier، یک Mashsmooth modifier اضافه کنید و Iterations را به ۲ یا ۳ تغییر دهید. من برای داشتن نتیجه ای هموارتر ۳ را انتخاب کردم.

توپ در تری دی مکس

گام پنجم

یک modifier دیگر اضافه کنید، این بار Spherify اضافه کنید.

توپ در تری دی مکس

گام ششم 

حال یک modifier نوع Edit poly اضافه کنید. حالت انتخاب Polygon را انتخاب کرده، روی Ctrl+A فشار داده و تمام چندضلعی ها را انتخاب کنید. سپس روی مربع کنار Bavel کلیک کنید. ارتفاع Bavel را به ۰.۲ سانتی متر تغییر داده و Outline را به -۰.۲ سانتی متر تغییر دهید.

توپ در تری دی مکس

گام هفتم 

به عنوان آخرین مرحله ی آموزش مدل سازی توپ در تری دی مکس ، یک Meshsmooth Modifier دیگر اضافه کنید و Subdivision Method را به Quad Output تغییر دهید. Iterations را ۱ قرار دهید.

توپ در تری دی مکس

نتیجه نهایی مدل سازی توپ در تری دی مکس :

توپ در تری دی مکس

اگر در مورد این آموزش مدل سازی توپ در تری دی مکس مشکلی دارید، از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

مهناز جلدی

مهناز جلدی

مهندس صنایع هستم و مدتی است در زمینه ی مورد علاقه ام یعنی تولید محتوا فعالیت می کنم. در حال حاضر عضو تیم تخصصی طراح شید هستم و سعی می کنم هر روز مقالات مفیدی را در زمینه ی طراحی برای شما به اشتراک بگذارم.
این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

مقالات مرتبط

به جامعه میلیونی ما بپیوندید!

حرفه‌ای بودن زیاد سخت نیست، به شرطی که انتخاب خوبی داشته باشی. اگه انتخابت ما هستیم ایمیلت رو وارد کن تا جدیدترین پلاگین‌های وردپرس رو در اختیارت بگذاریم.

پلاگین وردپرس

info@tarahshid.com

خدمات ما

 • خرید پلاگین وردپرس اصل
 • طراحی سایت هوشمند
 • پکیج خرید عمده پلاگین
 • خدمات حرفه‌ای سئو

قوانین ما

 • قوانین
 • شکایات
 • چشم انداز

خانواده ما

 • درباره ما
 • تماس با ما
 • نویسندگی
 • تبلیغات
حساب کاربری جدید
ریست کردن رمز ورود